Poradenská střediska pro seniory jsou i v domech zvláštního určení

28.09.2023 07:27:45 | Autor: Jana Fričová | Rubrika: Zprávy | Obce: Jablonec nad Nisou

Poradenská střediska pro seniory jsou i v domech zvláštního určení

Centrum sociálních služeb (CSS) Jablonec nad Nisou poskytuje pečovatelské služby, ale do povědomí veřejnosti se dostalo i díky volnočasovým aktivitám (VA). Na podzim 2022 bylo pod hlavičkou CSS zřízené Informační a poradenské středisko (IPS), od září 2023 nabízí podobnou službu také recepce v domech zvláštního určení.

IPS poskytuje anonymně, komplexně a bezplatně informace o službách a dostupné pomoci ve specifických životních situacích osobám ve vyšším věku, zdravotně znevýhodněným a jejich blízkým a pečujícím. „Zatímco krátce po vzniku vykazovala statistika jednu unikátní návštěvu nebo telefonát denně, v současné chvíli jsou to tři až čtyři kontakty denně," řekl vedoucí informačního a poradenského střediska CSS Lukáš Frydrych.

Podle Frydrycha IPS nejčastěji odpovídá na otázky týkající se sociální a zdravotní oblasti/péče, pomáhá vyplňovat formuláře a nabízí podporu a informace pečujícím osobám. „Dominantní je pomoc s využíváním moderních technologií, tedy počítačů a mobilních telefonů, včetně internetového bankovnictví, nákupu u samoobslužných pokladen a v on-line prostoru, jako jsou nákupy vstupenek, jízdenek, e-shopy apod.," dodal Frydrych s tím, že připočítat lze i návodný postup, jak se zorientovat ve vyúčtování služeb a energií, jak zažádat o příspěvek na péči a bydlení nebo jak správně chápat informace a souvislosti, které se k divákům televize a posluchačům rozhlasu dostávají mediální zkratkou.

Služby IPS však nabízí i recepce v objektech Domu zvláštního určení Novoveská 5 a Palackého 65. Recepce jsou ve vstupních prostorech, v blízkosti klubů seniorů. Tvoří tak skvělé propojení mezi volnočasovými aktivitami a Informačním a poradenským střediskem. Obě zmíněné recepce mají od září 2023 rozšířenou provozní dobu, tj. každý všední den od 7 do 20 hodin.

Kancelář volnočasových aktivit a Informační a poradenské středisko sídlí ve 4. patře spolkového domu v ulici Emilie Floriánové, tel. číslo 775 877 874, e-mail asistent@centrumjablonec.cz. Kromě sociálních služeb poskytuje jablonecké CSS, p. o., pečovatelské služby v terénní i ambulantní formě a takzvané služby odlehčovací.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Týden sociálních služeb připomene, co se dotýká životů nás všech
V domě zvláštního určení v Jablonci se mění stoupačky

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

V Josefově Dole zvou na adventní setkání

Obec Josefův Důl, Huť Marie 1904, Infocentrum Josefův Důl zvou na adventní setkání - v neděli 3. prosince se uskuteční v areálu Huti Marie. V nabidce bude kromě občerstvení i adventní, vánoční zboží, drobné dárečky, kalendáře. Během akce vystoupí děti z místní ZŠ a MŠ.  Začátek advetního setkání je ve 14 hodin.

Utkání Jablonce s Teplicemi je kvůli sněhu odloženo

Nezpůsobilá hrací plocha při vydatném sněžení zapříčinila, že se utkání 17. kola Fortuna:Ligy na Střelnici mezi Jabloncem a Teplicemi neodehraje. O náhradním termínu se rozhodne později. Sněhová nadílka zasypala Střelnici také v týdnu před utkáním s Pardubicemi. „Vyhřívání hřiště je v provozu delší dobu, již před utkáním s Pardubicemi, ale největší komplikací před zápasem s Teplicemi je pokračující sněžení. Sníh tedy pomalu odtává, ale připadá další a další. Najet na hřiště s technikou nelze, protože horní vrstva je podmáčená," vysvětlil důvody odložení utkání mluvčí FK Jablonec Martin Bergman.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

V souboji druhého se třetím uspěli maloskalští volejbalisté
Pomerančový mítink mladých atletických nadějí se vydařil
Dvě slunce Anety Langerové aneb Jak je krásné být milován
Na Smržovce pořádají výstavu Jaroslav Švihla - Pastely
Opilý řidič ujížděl od nehody a přitom třikrát boural

Nejčtenější články

04.12.: Opilý řidič ujížděl od nehody a přitom třikrát boural
03.12.: Smržovské kulturní a zábavné akce v prosinci
04.12.: Dvě slunce Anety Langerové aneb Jak je krásné být milován

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace