Pořádají charitativní běh pro Natálku kolem jablonecké přehrady

21.06.2022 11:12:00 | Autor: Kristýna Dutková | Rubrika: Zprávy | Obce: Jablonec nad Nisou

Pořádají charitativní běh pro Natálku kolem jablonecké přehrady

Ve středu 22. června v 18 hodin se u Jablonecké přehrady uskuteční charitativní běh pro Natálku z Liberce, který pořádá Nadace Preciosa. Výtěžek pro dívku, která dosud rehabilituje v libereckém Neurorehabilitačním centru Sarema, bude využit na další speciální rehabilitace, hipoterapii a nákup speciálních pomůcek, které nezbytně potřebuje.

Ředitelka pořádající Nadace Preciosa Andrea Kroupová popisuje, proč se rozhodli pro holčičku tuto akci zorganizovat: „Naše Nadace už více než dvacet let pomáhá neziskovým projektům v Libereckém kraji. Když jsme se dozvěděli o dvouleté Natálce, bylo jasné, že jí v rámci našeho Fondu zdraví a prevence podpoříme. Dívenka je mnohostranně težce handicapovaná a péče o ni je nesmírně náročná. Navíc je nutné, aby pokračovala v intenzivní fyzioterapii, kterou nyní absolvuje dlouhodobě v libereckém Neurorehabilitačním centru Sarema, ale které jsou vzhledem k tomu, že je zdravotní pojišťovny téměř neproplácejí, značně nákladné. Když k tomu připočteme nutné kompenzační pomůcky a hipoterapii, která holčičce pomáhá, je jasné, že Natálka potřebuje naši podporu. Kromě toho by jí pomohly speciální rehabilitace pro takto malé děti, které jsou ale dostupné jen v zahraničí."

Natálka je v důsledku svých postižení na úrovni tříměsíčního miminka, má postižený zrak i sluch, nemůže se pohybovat, není schopná si samostatně hrát. Přesto je to neskutečně usměvavá a zvědavá holčička, která zvládá všechny své nesnáze a přináší spoustu radosti všem okolo. Je krásné sledovat její reakce na pomůcky, zejména když si s nimi hrají se starší sestřičkou Magdalénkou.

Rehabilitace přinášejí holčičce radost

„Děvčátko absolvuje jedno až dvouhodinové terapie, při kterých stimulujeme smysly, posilujeme svaly a snažíme se snížit napětí na končetinách," vysvětlila dívčina terapeutka Iva Linhová z Neurorehabilitačního centra Sarema a dodala: „Zpočátku více fungovala na reflexní úrovni, ale nyní po třičtvrtě roce je schopná pár minut na bříšku s lehkou dopomocí udržet hlavičku. Začíná používat úspěšně ručičky. Často se usmívá a má radost z pohybu, zvláště pak když je nablízku telefon s jejím oblíbeným prasátkem Pepinou."

Běh kolem přehrady pomůže k dalšímu pokroku

Výtěžek ze sbírky bude použit na další intenzivní terapie v libereckém Rehabilitačním centru Sarema, eventuelně na speciální rehabilitace v zahraničí, na hipoterapii, nákup světelných a hudebních pomůcek a speciální autosedačku.

Běh pro Natálku odstartuje ve středu 22. června v 18 hodin u loděnice po levé straně přehrady. Každý poběží dle svého tempa, někdo může jenom jít, někdo skončí třeba hned u prvního stánku. Vezměte s sebou i děti a domácí mazlíčky. Jde o to se sejít pro dobrou věc a přitom udělat něco i pro své zdraví.

Startovné je dobrovolné, bude se vhazovat na místě do pokladničky veřejné sbírky Nadace. Za stokorunu bude možné zakoupit náramek a tím Natálce z Liberce finančně přispět. Peněžní dar je také možné poslat na sbírkový účet Nadace Preciosa 115-1546940277/0100 zpráva pro příjemce: Natálka.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Benefiční koncert podpoří Hospic sv. Zdislavy
Lukáš se chce postavit na nohy, ale nutné rehabilitace jsou nedostupné

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Semilská pouť se po dvou letech koná i s kulturním programem

Semilská pouť se v letošním roce uskuteční v tradičním termínu 24. až 26. června. Po omezeních vládními opatřeními v letech 2020 i 2021 tentokrát kromě atrakcí a stánků budou moci opět probíhat i doprovodné hudební akce od pátku do neděle. Ze známějších skupin vystoupí Vltava, Vaťák, Michal David Revival show, Seven, O-Way a Tixtide. Podrobná pozvánka

Překážky na komunikacích v Jablonci od 27. června

Úplně uzavřený bude od 27. června pravý chodník v ulici Turnovská, a to od ulice Jateční k druhému výjezdu z bývalé porodnice. Práce, které budou probíhat na etapy, potrvají do 31. srpna. Výsledkem bude nový povrch se stezkou pro pěší a cyklisty. Úplně se uzavře kvůli přípojce na kanalizaci ulice Pod Kapličkou v Proseči nad Nisou. Uzavírka potrvá od 27. června do 3. července.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Sokolku město Jablonec podpoří i o prázdninách
Máchův kraj láká na památky, sport, daleké výhledy i vodníka
Poutní slavnost pořádají na Horním Tanvaldě
Jablonečtí rozšířili zákaz alkoholu na veřejnosti
Hasiči řešili následky večerní bouřky, ve Slané najel vlak do stromu

Nejčtenější články

25.06.: Značení jablonecké ulice U Přehrady se změní
23.06.: Trenér Horejš zavelel: Pánové jdeme na to!
23.06.: V sobotu proběhne podesáté Běh do pohody

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Dedra nabízí širokou řadu nářadí a příslušenství.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace