Polyfunkční dům v Lipanské ulici se začne stavět příští rok
21.04.2011 12:17:44 | Autor: Aleš Vávra | Rubrika: Zprávy | Obce: Jablonec nad Nisou
Desítky bytů, supermarket, obchody, restaurace a garáže. To vše najdou obyvatelé Jablonce v polyfunkčním domě, který má vyrůst v Lipanské ulici na místě bývalé tržnice. Začátek stavby oddaluje výkup pozemků.
Dům už měl dávno stát, nejnovější termín zahájení stavby však firma Proctus stanovila na březen 2012.
„Čekáme, až město vykoupí poslední pozemek, pak teprve můžeme začít připravovat projekt. Prý by to mělo být vyřízené během měsíce," řekl Našemu Jablonecku jednatel společnosti Pavel Pummer.
Jeho slova potvrdil i místostarosta Jablonce Petr Vobořil. Město prý poslední pozemek od Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových odkoupí v nejbližší době.
„Výkup pozemku za milion a čtvrt musí schválit zastupitelstvo. Až se tak stane, pozveme si firmu, aby nás seznámila s harmonogramem výstavby," uvedl Vobořil.
Proctus je podle Pummera schopný do konce roku připravit projekt a na začátku příštího začít stavět.
Místo velkých bytů malé
Kvůli několikaletému zpoždění musel investor svůj polyfunkční dům, který bude stát vedle autobusového nádraží, poněkud poupravit. Například změnil velikost bytů. Místo velkých bytů čtyři plus jedna uvnitř objektu vybuduje malé garsonky, dva plus jedna a tři plus jedna.
„Doba je taková, musíme být realisté. Stavět velké a drahé byty, které v současné chvíli nejdou na odbyt, by byla sebevražda," vysvětlil Pummer s tím, že v domě bude přes šedesát bytů.
Ostatní parametry polyfunkčního domu zůstanou stejné. Objekt bude mít dvě podzemní patra garáží a pět nadzemních pater. V přízemí bude supermarket, kavárna, prodejna vína a trafika, v prvním patře obchody a v dalších podlažích byty.
Se stavbou polyfunkčního domu je od počátku spjato také vybudování zbrusu nové silnice, takzvané Nové Lipanské. Město na ni má v rozpočtu stále vyčleněných 6 milionů korun.
„Výstavba silnice z naší strany je zanesena v pět let staré smlouvě. Jakmile firma začne s výstavbou, my začneme připravovat novou silnici," vysvětlil místostarosta Vobořil.
Diskutujte s námi
Firmy v regionu Jablonec nad Nisou
Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy
Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
Krátké zprávy z regionu Jablonecka
Dvouletý program pro registrované sociální služby je vyhlášený
Jablonečtí zastupitelé projednali a schválili Dotačního programu na podporu registrovaných sociálních služeb podle zákona č. 108/2006 Sb., o sociálních službách. Jedná se o finanční podporu poskytovanou z rozpočtu města na období let 2026-2027 ve výši 17 milionů korun ročně. Město poskytuje dotace registrovaným poskytovatelům sociálních služeb pravidelně již od roku 2010 a prostřednictvím vyhlašovaného dotačního programu od roku 2015. Předpokládaný celkový objem finančních prostředků vyčleněných v rozpočtu města 2026 činí 16,61 milionu korun ročně.„Stabilní podpora sociálních služeb je jedním z pilířů, na kterých stojí zdravé a funkční město. Dlouhodobě posilujeme služby, které pomáhají rodinám, seniorům, osobám se zdravotním postižením i lidem v obtížných životních situacích. Nový dotační program poskytovatelům garantuje předvídatelnost a možnost plánovat služby tak, aby zůstaly dostupné a kvalitní pro všechny, kdo je potřebují," uvádí jablonecká náměstkyně pro oblast humanitní Jana Hamplová.
Krok k budoucnosti podruhé pomáhá osmákům s volbou střední školy
Ve čtvrtek 11. prosince se uskutečnil druhý ročník projektu Libereckého kraje Krok k budoucnosti a znovu potvrdil význam systematické podpory kariérového rozhodování žáků základních škol. Akce určená pro žáky 8. tříd libereckých základních škol je propojila se středními školami a jejich partnerskými firmami či institucemi a nabídla mladým lidem přehledné a srozumitelné informace o možnostech dalšího studia i budoucího uplatnění. Krok k budoucnosti vznikl jako reakce na rostoucí potřebu pomáhat žákům v období, kdy stojí před jedním z prvních zásadních rozhodnutí - volbou střední školy. Formát akce staví na jednoduchém principu: jedno místo, jeden den a přímý kontakt se školami i firmami, které jsou s konkrétními obory dlouhodobě spojeny. Žáci tak získávají nejen informace o studijních programech, ale i reálnou představu o tom, jaké dovednosti a znalosti jsou v praxi skutečně potřeba. „Podpora odborného vzdělávání a kariérového poradenství šitého na míru mladé generaci patří mezi dlouhodobé priority Libereckého kraje. Máme odpovědnost vytvářet podmínky, ve kterých se mladí lidé mohou rozhodovat informovaně a s ohledem na budoucí uplatnění. Krok k budoucnosti je jedním z konkrétních nástrojů, jak tuto odpovědnost naplňovat," uvedla radní Libereckého kraje pro školství a sport Jitka Skalická.
Nejnovější články
První novoroční dítě v kraji je Klaudie z České Lípy
Už je to tady! Jarda Hrabák slaví Osmdesátku!
Obrazem: Novoroční ponor 2026
Školení záchranářů GOPR a Horské služby probíhalo na ledovci Stubai
Novoroční výstup zavede turisty znovu na Nisanku
Nejčtenější články
02.01.: Už je to tady! Jarda Hrabák slaví Osmdesátku!
01.01.: Novoroční výstup zavede turisty znovu na Nisanku
01.01.: Obrazem: Novoroční ponor 2026
Události dle data
Stalo se | Připravuje se
Infomail
https://www.instagram.com/nasejablonecko
Odkazy
© 2010-19 Naše Jablonecko, s.r.o. | redakce@nasejablonecko.cz | web by VisionWorks | RSS
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování veškerého obsahu (články, fotografie) je bez souhlasu vydavatele zakázáno.