Policisté zadrželi zloděje v Lučanech na místě činu
09.01.2019 10:32:02 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: Krimi | Obce: Lučany nad Nisou,Smržovka
Policisté z Obvodního oddělení ve Smržovce ve zkráceném přípravném řízení sdělili 38letému muži podezření ze spáchání trestných činů krádeže a porušování domovní svobody a pokusu k trestnému činu krádeže, kterých se dopustil v uplynulých dnech v Lučanech nad Nisou.
Podezřelý v neděli 6. ledna večer krátce po půl osmé hodině vnikl po rozbití skleněné výplně okna do rekreační chaty v Lučanech nad Nisou, ve které si následně do igelitového pytle připravil věci k odcizení v celkové hodnotě 4100 Kč - kávu, elektrický mlýnek na kávu a internetový modem. Odnést s chaty si je však již nestačil. Na místě činu byl totiž zadržen policejní hlídkou z Obvodního oddělení ve Smržovce.
„Policisté ho tehdy v jeho dechu naměřili hodnotu alkoholu 2,48 promile a umístili ho do policejní cely. Majiteli chaty ještě stačil způsobit škodu na poškození zařízení ve výši 2200 Kč," upřesnila tisková mluvčí jablonecké policie Dagmar Sochorová.
Policisté v rámci šetření navíc zjistili, že tento podezřelý se v letošním roce ještě stačil vloupat do jednoho rekreačního objektu také v Lučanech nad Nisou, a to 3. ledna. U tohoto objektu vykopl dřevěnou výplň garážových dveří, vnikl do garáže a následně i do obytné části domu. Z této chaty následně odcizil věci v celkové hodnotě 18 600 Kč - například pokosovou pilu, kotoučovou pilu, kombinovanou brusku, televizor i alkohol.
„Po provedených úkonech trestního řízení byl podezřelý propuštěn ze zadržení na svobodu. Za spáchání uvedených trestných činů mu tak nyní hrozí trest odnětí svobody až na tři roky," dodala policejní mluvčí.
Související články
Policie dopadla muže, který měl přepadnout prodejnu v Libštátě
Po zloději na Smržovce pátral i vrtulník, může jít o uprchlého vězně
Policisté hledají svědky loupeže v areálu jablonecké nemocnice
Diskutujte s námi
Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
Krátké zprávy z regionu Jablonecka
Zemřel Imrich Bugár, dlouholetý manažer turnovského mítinku
Atletickým fanouškům přinášíme smutnou zprávu, že ve středu 8. dubna zemřel diskař Imrich Bugár, dlouholetý manažer atletického Memoriálu Ludvíka Daňka v Turnově. Zanedlouho - 14. dubna by přitom oslavil 71 let. Více podrobností
Hasiči – lezci zachránili u Semil paraglidistu i zraněného ferratistu
V úterý 24. března odpoledne měli hasiči - lezci z centrálních hasičských stanic Semily a Liberec velmi napilno. Semilští lezci na dvou různých místech zachránili dvě osoby - paraglidistu v nesnázích a zraněného muže na ferratě u Semil, tam zachraňovali společně s libereckými kolegy. Více podrobností a fotografie na Našem Pojizeří
Nejnovější články
V Jablonci došlo ke srážce vlaku s osobním automobilem
Na Železnobrodsku startuje provoz operativní poptávkové dopravy
Meziročně se podíl nezaměstnaných v kraji zvýšil o procento
Silnice kolem Souše bude od středy 15. dubna opět průjezdná
Cenné body béčka z Mladé Boleslavi
Nejčtenější články
14.04.: VIDEO: Most v Hodkovicích o víkendu začali bourat
15.04.: Na Železnobrodsku startuje provoz operativní poptávkové dopravy
14.04.: Silnice kolem Souše bude od středy 15. dubna opět průjezdná
Události dle data
Stalo se | Připravuje se
Infomail
https://www.instagram.com/nasejablonecko
Odkazy
© 2010-19 Naše Jablonecko, s.r.o. | redakce@nasejablonecko.cz | web by VisionWorks | RSS
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování veškerého obsahu (články, fotografie) je bez souhlasu vydavatele zakázáno.