Policisté pronásledovali Jabloneckem řidiče s třemi odcizenými vozidly
11.10.2025 20:25:42 | Autor: redakce | Rubrika: Krimi | Obce: Jablonec nad Nisou,Liberecký kraj
Policisté v kraji pronásledovali dvě odcizená vozidla z Německa. Oba řidiči s nimi jeli po dálnici od Prahy, jeden pak s ním ujížděl směrem do Harrachova a druhý do Liberce. Za řidičem s třetím vozidlem, tentokrát odcizeným na Jablonecku, jely dvě policejní hlídky až do Polska.
„Tento týden v úterý dopoledne krátce před devátou hodinou jsme od kolegů ze středních Čech přijali oznámení, že po dálnici ve směru od Prahy na Turnov jedou dvě vozidla, která byla pravděpodobně odcizena v Německu. Jejich pronásledování od středočeských policistů převzali policisté v Libereckém kraji. Řidič prvního z nich značky Porsche Panamera v Turnově sjel z dálnice směrem do Železného Brodu, kde se do jeho pronásledování zapojili i železnobrodští policisté. Ti ho pronásledovali po silnici I/10 až do Plavů, kde řidič náhle sjel na místní slepou komunikaci a havaroval. Dosud neznámý řidič tohoto vozidla z místa havárie utekl. I přesto, že policisté po něm v okolí začali okamžitě pátrat, najít se jim ho bezprostředně po havárii nepodařilo," shrnula tisková muvčí Policie ČR Dagmar Sochorová.
Řidič s druhým odcizeným vozidlem značky Audi Q7 sjel z dálnice na silnici I/35 ve směru do Liberce. Policisté ho pronásledovali až do samotného Liberce, kde před sjezdem na Doubí narazil do několika vozidel a havaroval. Tento řidič - 32letý cizinec byl na místě zadržen a umístěn do policejní cely. Provedeným orientačním testem na přítomnost omamných a psychotropních látek také zjistili, že za volant odcizeného vozu usedl pod vlivem drog. Obě odcizená vozidla policisté samozřejmě zajistili.
V obou případech kriminalisté v Jablonci nad Nisou a Liberci zahájili úkony trestního řízení pro replique montre suisse podezření ze spáchání zločinu legalizace výnosů z trestné činnosti.
„Liberečtí kriminalisté již také zahájili trestní stíhání zadrženého 32letého muže jako obviněného ze spáchání uvedeného zločinu legalizace výnosu z trestné činnosti a státnímu zástupci podali podnět k podání návrhu na jeho vzetí to vazby. Obviněnému nyní za spáchání uvedeného zločinu hrozí trest odnětí svobody až na šest let," dodala policejní mluvčí.
Ovšem jablonečtí kriminalisté již od úterního odpoledne prověřují také souvislost uvedeného případu odcizeného vozidla Porsche Panamera a případu, který se v ten den stal ještě krátce před šestnáctou hodinou ve Zlaté Olešnici né příliš daleko od havárie pronásledovaného vozidla v Plavech.
„V té době totiž policisté na lince 158 přijali oznámení o tom, že neznámý pachatel u jednoho z domů využil příležitosti, kdy majitel vozidla Fiat Ducato toto nechal před domem na okamžik zaparkované a nastartované. Tehdy neznámý pachatel bez jakéhokoliv násilí do vozu vnikl a začal s ním ujíždět. Policisté na základě informace o jeho odcizení se na jeho případný výskyt ve výkonu služby zaměřili. Úspěšní v tomto byla hlídka harrachovských policistů, kteří ho spatřili kousek před Harrachovem jedoucího směrem k hraničnímu přechodu s Polskem. Okamžitě za ním vyjeli. Řidič s tímto odcizeným vozidlem začal ujíždět a na výzvy k zastavení vozidla nereagoval. V Harrachově se do tohoto pronásledování zapojila ještě druhá hlídka. Policisté ho tedy takto z Harrachova pronásledovali až na území Polska, kde se k nim přidali i jejich polští kolegové. Společným úsilím se jim ho následně po několika kilometrech podařilo zastavit a zadržet. Zadržení tohoto 29letého cizince už provedli polští policisté," upřesnila Sochorová.
Jablonečtí kriminalisté v tomto případě již zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu krádež a prověřují jeho veškeré okolnosti, přičemž úzce spolupracují se svými kolegy v Polsku.
Související články
Policisté opět nasadili služební autobus
Cizince s odcizeným autem zastavil až zátaras v Jablonci
Vykradač aut byl zadržen na místě činu
Policisté ve svém volnu stíhali piráta silnic
Diskutujte s námi
Náhled fotogalerie
OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 9 fotek)
Firmy v regionu Jablonec nad Nisou
Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy
Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
Krátké zprávy z regionu Jablonecka
Dvouletý program pro registrované sociální služby je vyhlášený
Jablonečtí zastupitelé projednali a schválili Dotačního programu na podporu registrovaných sociálních služeb podle zákona č. 108/2006 Sb., o sociálních službách. Jedná se o finanční podporu poskytovanou z rozpočtu města na období let 2026-2027 ve výši 17 milionů korun ročně. Město poskytuje dotace registrovaným poskytovatelům sociálních služeb pravidelně již od roku 2010 a prostřednictvím vyhlašovaného dotačního programu od roku 2015. Předpokládaný celkový objem finančních prostředků vyčleněných v rozpočtu města 2026 činí 16,61 milionu korun ročně.„Stabilní podpora sociálních služeb je jedním z pilířů, na kterých stojí zdravé a funkční město. Dlouhodobě posilujeme služby, které pomáhají rodinám, seniorům, osobám se zdravotním postižením i lidem v obtížných životních situacích. Nový dotační program poskytovatelům garantuje předvídatelnost a možnost plánovat služby tak, aby zůstaly dostupné a kvalitní pro všechny, kdo je potřebují," uvádí jablonecká náměstkyně pro oblast humanitní Jana Hamplová.
Krok k budoucnosti podruhé pomáhá osmákům s volbou střední školy
Ve čtvrtek 11. prosince se uskutečnil druhý ročník projektu Libereckého kraje Krok k budoucnosti a znovu potvrdil význam systematické podpory kariérového rozhodování žáků základních škol. Akce určená pro žáky 8. tříd libereckých základních škol je propojila se středními školami a jejich partnerskými firmami či institucemi a nabídla mladým lidem přehledné a srozumitelné informace o možnostech dalšího studia i budoucího uplatnění. Krok k budoucnosti vznikl jako reakce na rostoucí potřebu pomáhat žákům v období, kdy stojí před jedním z prvních zásadních rozhodnutí - volbou střední školy. Formát akce staví na jednoduchém principu: jedno místo, jeden den a přímý kontakt se školami i firmami, které jsou s konkrétními obory dlouhodobě spojeny. Žáci tak získávají nejen informace o studijních programech, ale i reálnou představu o tom, jaké dovednosti a znalosti jsou v praxi skutečně potřeba. „Podpora odborného vzdělávání a kariérového poradenství šitého na míru mladé generaci patří mezi dlouhodobé priority Libereckého kraje. Máme odpovědnost vytvářet podmínky, ve kterých se mladí lidé mohou rozhodovat informovaně a s ohledem na budoucí uplatnění. Krok k budoucnosti je jedním z konkrétních nástrojů, jak tuto odpovědnost naplňovat," uvedla radní Libereckého kraje pro školství a sport Jitka Skalická.
Nejnovější články
Nezaměstnanost v prosinci vzrostla v Libereckém kraji na 5,5 procenta
Atleti LIAZ Jablonec mají za sebou úspěšný úvod nového roku
Mráz zapříčinil prasklinu v potrubí v jablonecké ulici Lípová
Řidiči na Jablonecku nezvládli jízdu na zasněžených vozovkách
Podstávkové domy se i letos představí veřejnosti
Nejčtenější články
12.01.: Řidiči na Jablonecku nezvládli jízdu na zasněžených vozovkách
13.01.: Mráz zapříčinil prasklinu v potrubí v jablonecké ulici Lípová
11.01.: Program Městské knihovny Jablonec nad Nisou v lednu
Události dle data
Stalo se | Připravuje se
Infomail
https://www.instagram.com/nasejablonecko
Odkazy
© 2010-19 Naše Jablonecko, s.r.o. | redakce@nasejablonecko.cz | web by VisionWorks | RSS
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování veškerého obsahu (články, fotografie) je bez souhlasu vydavatele zakázáno.