Policisté kontrolovali rychlost a upozorňovali řidiče na zimní rizika

19.02.2021 08:38:32 | Autor: Vladimíra Šrýtrová | Rubrika: Krimi | Obce: Liberecký kraj,Jablonecko

Policisté kontrolovali rychlost a upozorňovali řidiče na zimní rizika

Na konci uplynulého týdne, během čtvrtka 11. února a pátku 12. února, se na území celého Libereckého kraje uskutečnila celorepubliková dopravně bezpečnostní akce nazvaná Speciální kontroly dodržování rychlostních limitů, která byla primárně zaměřena na kontrolu dodržování stanovené rychlosti jízdy v obci i mimo obec.

Kromě toho, že se policisté zaměřovali zejména na rychlost, sledovali i problematiku spojenou s ilegální migrací, pašováním drog a ilegální přepravou zbraní. Zaměřovali se mimo jiné i na pátrání po osobách, motorových vozidlech a věcech.

Do akce bylo nasazeno téměř pět desítek policistů jak z pořádkové, tak i z dopravní služby, kteří během uvedených dvou dnů zkontrolovali 264 vozidel. Zjistili 134 dopravních přestupků, z nichž 10 oznámili příslušnému správnímu orgánu. Zbylých 124 přestupků vyřídili na místě příkazem a uložili za ně pokuty v celkovém součtu 62 200 korun.

 Přestože počasí nebylo v těchto dnech příliš příznivé a v souvislosti s velkými mrazy a sněhovou nadílkou bychom očekávali, že řidiči stáhnou nohu z plynu, ukázalo se, že mnohé z nich zimní počasí neodradilo od rychlé jízdy. Nejčastějším přestupkem, kterého se řidiči dopustili, bylo v 81 případech nedodržení nejvyšší dovolené rychlosti, kde policisté uložili celkem 78 blokových pokut v celkovém součtu 42 800 korun a tři řidiče oznámili správnímu orgánu.

Následoval špatný technický stav vozidel, který zjistili celkem ve 14 případech. Bezpečnostní pásy nepoužilo 11 řidičů a v jednom případě nebyl použit zádržný systém. Celkem 11 řidičů za jízdy telefonovalo nebo drželo jiné hvorové či záznamové zařízení. Dva řidiči neměli dálniční známky.

Policisté dále zjistili u dvou řidičů, že usedli za volant pod vlivem alkoholu, s naměřenou hodnotou do 1 promile.

Během akce se podařilo policistům z Oddělení služby dopravní policie Krajského ředitelství policie Libereckého kraje v Jilemnici zadržet pachatele s odcizeným jízdním kolem. Případem se dále zabývají jilemničtí policisté.

 Dopravně bezpečnostní akce byla sice prioritně zaměřena na dodržování rychlostních limitů, ale policisté ve spolupráci s krajskou koordinátorkou BESIP Mgr. Markétou Novotnou a Týmem silniční bezpečnosti v rámci prevence také rozdávali řidičům brožuru V zimě na silnicích.

Policisté se v těchto dnech v rámci silničních kontrol zaměřují na připravenost vozidel a dalších účastníků silničního provozu. Upozorňují je na rizika spojená se zimním obdobím. „Nízké teploty, špatná viditelnost, vozovky i vozidla pokrytá sněhem, ledem, námrazou nebo uvíznutí v koloně kvůli neprůjezdné silnici. Jízda v zimě má svá specifika, připraveno musí být nejen vozidlo, ale i samotný řidič," zdůraznil Jan Frieser, vrchní komisař Krajského ředitelství policie Libereckého kraje

BESIP Libereckého kraje připravil společně se svými partnery, Týmem silniční bezpečnosti, Policií ČR a Libereckým krajem, brožuru včetně soutěže, jejímž smyslem je informovat zejména řidiče o tom, jak se v zimním období chovat na silnicích a na co si dát pozor tak, aby neohrozili sebe ani ostatní.

„Cílem vydané brožury je připomenout účastníkům silničního provozu obecná i méně známá pravidla, která jim v zimním čase pomohou nejen ke klidné, ale hlavně bezpečné cestě. Jízdu v zimě doprovází řada rizik, která jsou bohužel spojena s možným způsobením dopravní nehody a ohrožením posádky vozu a ostatních účastníků silničního provozu," uvedl ředitel Týmu silniční bezpečnosti.

Oslovení řidiči obdrželi od policistky z oddělení tisku a prevence Krajského ředitelství policie Libereckého kraje a od krajské koordinátorky BESIP praktické dárky v podobě škrabek na led či smetáčků na sníh.

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 6 fotek)

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Ledovka zkomplikovala dopravu, kvůli nehodě uzavřeli silnici u Loužnice
Leden hlásí přes 400 nehod. Vážných kolizí ale dlouhodobě ubývá
VIDEO: Policisté kontrolují hranice okresu Trutnov
Robotizované stanice nově pomáhají dopravním policistům v kraji
Policie dohlíží na bezpečnost v horských oblastech
Novým ředitelem policie Libereckého kraje je jmenován Ondřej Musil
Parkování v Bedřichově bylo o víkendu obtížné, ale dostupné
Policisté s Týmem silniční bezpečnosti apelovali na viditelnost chodců
Policisté se zaměřili na železniční přejezdy, ale i na viditelnost chodců

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonecko

Jaroslav Zeman - Senátor PČR ( Senátoři a poslanci ) | Další firmy

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Plánované aktuální uzavírky v Jablonci

Delší termín bude mít uzavírka v ulici Lesní, a to v části od železničního přejezdu po křižovatku s ulicí Lesní Stezka, včetně částečné uzavírky křižovatky. Termín úplné uzavírky je prodloužený do 31. října. Důvodem uzavírky je budování dešťové kanalizace včetně přípojek a rekonstrukce vozovky.

Oddělení obecné kriminality v Jablonci nad Nisou se dočasně stěhuje

V následujících dnech začne stavební rekonstrukce objektu Policie České republiky Územního odboru v Jablonci nad Nisou v ulici 28. října 10, ve kterém měli své zázemí kriminalisté z Oddělení obecné kriminality. Z tohoto důvodu budou kriminalisté Oddělení obecné kriminality dočasně po dobu trvání stavební rekonstrukce působit od 15. září 2022 v budově Policie České republiky Obvodního oddělení v Jablonci nad Nisou v ulici 5. května 60.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Začíná Krakonošův divadelní podzim. Novinkou je Cena diváka
V krajské knihovně připravují Elektrohrátky
Svatováclavský turnaj v Turnově vyhrál tým Proseč C. F.
V Rokytnici nad Jizerou pořádají Svatomichaelskou pouť
Řidička přejela na Smržovce do protisměru

Nejčtenější články

27.09.: Řidička nezvládla projet zatáčku pod Dolní Černou Studnicí
29.09.: V Jablonci bude vést město čtyřkoalice
29.09.: Řidička přejela na Smržovce do protisměru

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Termosol je distributorem termodynamických a solárních systémů od španělské společnosti EnergyPanel, S.L.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace