Policisté kontrolovali rekreační objekty v Bedřichově

09.04.2021 14:21:31 | Autor: redakce | Rubrika: Krimi | Obce: Bedřichov

Policisté kontrolovali rekreační objekty v Bedřichově

Před Velkým pátkem se policisté z Pohotovostního a eskortního oddělení a preventisté z Krajského ředitelství policie Libereckého kraje rozhodli pro kontrolu oblíbené rekreační lokality v Bedřichově. Je zde hodně chat a chalup, které jsou v době nouzového stavu opuštěné a majitelé si je sami nemohou, z důvodu epidemiologických opatření, navštívit a zkontrolovat.

Na tyto objekty se také namátkově zaměřují policejní hlídky v rámci běžného výkonu služby, především ve večerních a ranních hodinách a často za doprovodu psovoda se služebním psem.

„V rámci preventivní akce bylo prověřeno na 30 osamocených objektů, hlídky u většiny z nich nezjistili známky cizího vniknutí či poškození. Vstupní dveře, okna a okenice, přístavby chatek, to vše bylo v pořádku, až na jednu z posledních kontrolovaných chalup. U té bylo zjištěno, že má otevřené vstupní dveře, přestože je zámek v poloze zamčeno. Následným prověřením nemovitosti, však nebylo odhaleno, násilné otevření dveří či přítomnost nezvaného hosta ani zjevné odcizení věcí z vnitřních a venkovních prostor objektu. Policisté tedy zjistili a informovali samotného majitele rekreace, který se později na místo dostavil, vše si sám zkontroloval a potvrdil domněnku hlídky, že dveře špatně doléhají a jejich uzamčení je potom do prázdna," sdělila Dana Burešová, preventistka KŘP Libereckého kraje.

Kontroly chat a chalup v Bedřichově<br />Autor: Archiv Policie ČR V uvedeném případě tedy vše dobře dopadlo, ale ne vždy tomu tak bývá, proto preventisté u objektů zanechali preventivní leták s informacemi o kvalitním zabezpečení rekreací mimo sezónu a také lístek se záznamem o provedené kontrole s datem a časem.

„Upozorňujeme majitele nemovitostí, pokud zjistí násilné vniknutí do svých obydlí a rekreací, aby na místo ihned přivolali policejní hlídku přes linku 158. Neznehodnocovali možné zajištění stop na místě činu případnou manipulací věcí a neohrožovali svůj život a zdraví následným vstupem dovnitř, kde by se mohl stále ukrývat pachatel," dodala Dana Burešová.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Na bezpečnost u přehrady budou dohlížet vodní záchranáři
I o Velikonocích je třeba dodržovat platná opatření
Policisté předávali materiály s policejní tématikou do nemocnic
Zajíždět z Liberce do Bedřichova kvůli sportování se stále nesmí
Policisté potěšili děti záchranářů, policistů, hasičů i státních úředníků

Diskutujte s námi

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 12 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Výstavba zemního valu v Uhelné zastíní pohled na důl Turów

Krajský úřad Libereckého kraje obdržel od Polska zpracovanou dokumentaci projektu výstavby zemního valu v blízkosti obce Uhelná. Ten má částečně zabránit některým negativním vlivům dolu na příhraniční oblasti a zejména vylepší vizuální vjem při pohledu směrem k těžební jámě, kterou zastíní. Součástí vybudování zemního valu bude také výsadba několika tisíc listnatých a jehličnatých stromů i křovinatého podrostu.

Aktuální srpnové uzavírky v Jablonci nad Nisou

Dvojice úplných uzavírek v okrajových částech Jablonce nad Nisou je plánovaná od 10. srpna. Obě se překlopí do září, zatímco jedna skonči v polovině měsíce, druhá je plánovaná až do jeho konce. Úplná uzavírka začne 10. srpna v ulici Sportovní, potrvá do 15. září a důvodem jsou výkopové práce pro přípojky. Ve druhém případě se úplně uzavře od 10. srpna ulice Dubová v Kokoníně, a to od ulice Rychnovská po Tyršovu stezku. Do konce září tu dělníci budou odstraňovat kanalizační výustí a rekonstruovat vodovod.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Státní zámek Zákupy se 12. září otevře hendikepovaným
Policisté se připravují na příjezd fanoušků Slavie do Jablonce
Řidič odháněl včelu a přejel v Nové Vsi do protisměru
Srpnový program na Valdštejně nabízí Hradozámecké odpoledne i noc
Studená přehrada Fojtka láká otužilce i nudisty

Nejčtenější články

12.08.: Vyjádření k záměru propojení ulice Sportovní s areálem Na Kolečku
11.08.: Stanovisko předsedů klubů k rekonstrukci ulice Sportovní
12.08.: Rychnovská ulice v Kokoníně dostane nový asfalt

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace