Policisté a horská služba pátrají po ztraceném muži z Desné

15.02.2015 14:14:03 | Autor: pjs | Rubrika: Krimi | Obce: Desná v Jizerských horách

Policisté a horská služba pátrají po ztraceném muži z Desné

Aktualizace: Od sobotní 11. hodiny v noci pátrají policisté a členové horské služby po 57letém Karlu Petržilkovi, který se z horské chaty Smědava nevrátil zpět do bydliště v Desné. Po muži pátrali policisté, členové horské služby, psovodi, ale i policejní vrtulník. Vše bylo zatím neúspěšné.

Jeho pohřešování nahlásila rodina před 23. hodinou v sobotu 14. února policistům. Muž měl kolem 16. hodiny odejít z horské chaty Smědava a zhruba po třech hodinách dorazit domů, do Desné. Muž ale nepřišel, proto se rodina obrátila na policisty.

„Od noci do tří hodin nedělního rána pátrali po muži členové horské služby spolu s policisty z jabloneckého výběžku, z pátracího a eskortního oddílu a psovodi. Po muži pátrali zejména na sněžných skútrech, a to s ohledem na náročný a členitý terén. V neděli v devět hodin ráno byla zahájena další pátrací akce, do níž byl zapojen i vrtulník Letecké služby Policie ČR. Ani bezmála dvouhodinové propátrávání terénu vrtulníku s termovizí nepřineslo žádné pozitivní výsledky," sdělila tisková mluvčí Policie ČR Vlasta Suchánková.

Následně pak pokračovalo i pozemní pátrání. Policisté spolu s horskou službou prověřili spoustu přístupových cest, pěšin, objektů, muže se ale nalézt nepodařilo. „Muž měl mít na sobě delší zelenou zimní bundu, šedé tepláky či kalhoty a černé kotníkové boty na zip. Na hlavě měl mít buďto třícípou čepici, nebo klobouk. Muž se léčí s lehčí psychickou nemocí, na kterou užívá dvakrát denně léky. Ty u sebe ale zřejmě nemá. Policisté mají velmi ztíženou práci zjistit, kde by se mohl pohybovat. Nemá u sebe ani mobilní telefon, který by mohli zaměřit," dodala Suchánková.

Karel Petržilka je prý spíše samotářské povahy a nepodniká turistiku. Jakékoliv informace k pohřešovanému muži lze volat na linku bezplatného tísňového volání 158, nebo je možné kontaktovat jakéhokoliv policistu.

Popis Karla Petržilky: narozen 2. 3. 1957, vysoký 175 - 180 cm, štíhlý, prošedivělé vlasy dlouhé na ramena, nosí plnovous.

Aktualizace: Pohřešovaný muž z Desné byl nalezen v úterý 24. února odpoledne mrtvý náhodnými turisty v blízkosti Pavlovy cesty pod Smědavskou horou. Více podrobností v článku zde

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Policie žádá veřejnost o pomoc při identifikaci zlodějů aut v Bedřichově
Kriminalisté již zadrželi nebezpečného útočníka z Českého Dubu
Policisté už potřetí za půl roku pátrají po 13leté Karolíně
Po nehodě na parkovišti ujel, ale jablonečtí policisté ho brzy vypátrali

Diskutujte s námi

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Dopravní opatření pro linky č. 109 a 131

Pokládka finální asfaltové vrstvy v ulici U Přehrady od pondělí 10. do neděle 16. června je důvodem nového dopravního opatření pro linky č. 109 a 131 (školní linka). Dokončovací práce rekonstrukce ulice U Přehrady, které provádí Krajská správa silnic LK, si vyžádají ještě další změny a omezení dopravy. Po stejnou dobu, tedy od 10. do 16. 6., bude také dočasně zrušená zastávka U Přehrady. Náhradní zastávka pro linky č. 109 a 131 bude v ulici Svatopluka Čecha u plaveckého bazénu. Linky budou jezdit po následující objízdné trase: U Přehrady - Svatopluka Čecha - Mánesova - Palackého, kde se napojují na standardní trasu.

Turnovská Špéra slavila 140. výročí založení

O uplynulém víkendu se na turnovské Špéře konaly oslavy 140. výročí založení školy. Akce se zúčastnila řada významných hostů, jako například náměstek hejtmana Libereckého kraje Mgr. Jiří Čeřovský, dále inspektorka ČŠI Mgr. Jitka Šafaříková, představitelé významných sponzorů školy, ředitelé škol, zástupci sociálních partnerů a řada dalších. Přijelo také mnoho bývalých studentů z celé republiky, sešli se bývalí pedagogové a zaměstnanci školy, ale škola byla otevřená i pro širokou veřejnost v rámci Dnů otevřených dveří, které byly součástí oslav. Více podrobností a fotografie


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Fotbalisté Pěnčína získali krajský pohár
Jablonecký primátor přivítá ve městě vílu Nisu
V Tanvaldě se hrálo České nebe
Červnový svoz bioodpadu v Jablonci
Vítězem soutěže Vesnice roku 2024 Libereckého kraje je obec Všelibice

Nejčtenější články

11.06.: Adam Pelta: Pohár je pro nás vrchol sezony!
12.06.: Na Mlatě vzdali hold českému velikánovi
11.06.: Z Tajvanu zmizí nebezpečné stromy, většinu jich město ošetří

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace