Poláci se po covidu do kraje vrací pomalu. Nalákají je billboardy i rádio

12.04.2023 17:38:46 | Autor: Jan Mikulička, KÚ Libereckého kraje | Rubrika: Zprávy | Obce: Liberecký kraj

Poláci se po covidu do kraje vrací pomalu. Nalákají je billboardy i rádio

Tradičním místem, kam míří na dovolenou zahraniční návštěvníci, je Liberecký kraj. Často přijíždějí ze sousedních zemí: z Německa, Polska, Slovenska a Rakouska. Prvním dvěma patří v počtu návštěvníků pomyslná zlatá a stříbrná příčka. Ale zejména polští turisté se ještě stále nevrátili v míře, jaká byla obvyklá dobám před covidovou pandemií.

„Covid zastavil na dlouhou dobu cestování, lidé se naučili trávit svůj volný čas jinak, možná i trochu zpohodlněli. Naším úkolem je přivést je zpátky, nadchnout je pro návštěvu našeho kraje, ukázat jim pro ně neznámé a lákavé turistické cíle," uvedla Květa Vinklátová, náměstkyně pro kulturu, památkovou péči a cestovní ruch Libereckého kraje.

Proto vznikla mimořádná marketingová kampaň zaměřená zejména na polské příhraničí regionu Dolní Slezsko, s důrazem na posílení propagace v horských turistických střediscích, jakými jsou například Szklarska Poręba, Świeradów-Zdrój či Karpacz.

V průběhu března se uskutečnila v Polsku distribuce propagačních letáčků, jejímž cílem bylo upoutat návštěvníky příhraničních lyžařských areálů. Prospekty informovaly o zajímavých cílech v Libereckém kraji pro letní i zimní sezonu.

Na sociálních sítích, kde se Regionu Liberec v posledních měsících daří, byla založena speciální facebooková skupina pro polské návštěvníky s názvem Liberecki czeka na Ciebe. Součástí propagace ve skupině je pravidelné sdílení příspěvků nejzajímavějších míst z příhraničních regionů.

Od 14. do 16. dubna potrvá natáčení dvou televizních pořadů. První se zaměří na propagaci turistických atrakcí, převážně těch kulturních, v Liberci. Druhý pořád s názvem Unikátní Liberecký kraj představí zejména pýchu kraje - Křišťálové údolí, přírodu, hrady a zámky.

Liberecký kraj se rovněž prezentuje na propagačních akcích v Polsku. Společně s partnerským regionem Dolní Slezsko se Region Liberec propagoval ve Wroclawi na Mezinárodním veletrhu cestovního ruchu, který je v Polsku jednou z největších turistických akcí.

O regionu je možné poslechnout si něco i v polském rádiu. Pro kampaň bylo zvoleno Muzyczne Radio, které patří mezi jedno z nejposlouchanějších rádií v příhraničí. Kampaň se uskuteční od 1. června do 31. července. Na červen se rovněž chystá billboardová kampaň na hlavních dopravních tazích u velkých měst.

Sdílet s přáteli na facebooku

Diskutujte s námi

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Hořela elektroprodejna v Semilech

K požáru prodejny elektra vyjeli v pátek 17. května po 20. hodině profesionální i dobrovolní hasiči do Špidlenovy ulice v Semilech na rohu Riegrova náměstí. Požár byl zpozorován skrze výlohu a k jeho uhašení hasiči postupně nasadili tři vodní proudy. Podrobnosti na Našem Pojizeří

Na životní prostředí a zemědělství vyčlenil kraj 8 milionů korun

Podpora ochrany přírody a krajiny, pomoc včelařům, ale také předcházení vzniku odpadů, využití bioodpadů a odděleného sběru kovových odpadů. To jsou tři dotační programy v oblasti životního prostředí a zemědělství, jejich prostřednictvím Liberecký kraj rozdělí 8 milionů korun. V rámci programu 8.2, který se zaměřuje na podporu ochrany přírody a krajiny, je navrženo podpořit všech 34 formálně správných žádostí o dotaci v celkové výši 2.811.112 korun; dvě žádosti byly pro formální nesoulad vyřazeny. Navrhuje se doplnit rezervu programu 8.2 do této výše o 288.312 korun z volných prostředků programu 8.6, zaměřeného na podporu retence vody v krajině a adaptace sídel na změnu klimatu.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Kultura v Železném Brodě v květnu
V Lučanech to řidič pořádně rozjel
Podstávkové domy otevřou své dveře. Od Šluknovska až po Frýdlantsko
Na jihu dělba bodů
Den otevřených dveří hasičů v kraji přilákal 2500 fanoušků

Nejčtenější články

20.05.: V Lučanech to řidič pořádně rozjel
18.05.: Město Jablonec rozdalo necelou třicítku Cen pro nadané
18.05.: Kam za sportem a zábavou v kraji od 17. do 19. května

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace