Poláci se po covidu do kraje vrací pomalu. Nalákají je billboardy i rádio

12.04.2023 17:38:46 | Autor: Jan Mikulička, KÚ Libereckého kraje | Rubrika: Zprávy | Obce: Liberecký kraj

Poláci se po covidu do kraje vrací pomalu. Nalákají je billboardy i rádio

Tradičním místem, kam míří na dovolenou zahraniční návštěvníci, je Liberecký kraj. Často přijíždějí ze sousedních zemí: z Německa, Polska, Slovenska a Rakouska. Prvním dvěma patří v počtu návštěvníků pomyslná zlatá a stříbrná příčka. Ale zejména polští turisté se ještě stále nevrátili v míře, jaká byla obvyklá dobám před covidovou pandemií.

„Covid zastavil na dlouhou dobu cestování, lidé se naučili trávit svůj volný čas jinak, možná i trochu zpohodlněli. Naším úkolem je přivést je zpátky, nadchnout je pro návštěvu našeho kraje, ukázat jim pro ně neznámé a lákavé turistické cíle," uvedla Květa Vinklátová, náměstkyně pro kulturu, památkovou péči a cestovní ruch Libereckého kraje.

Proto vznikla mimořádná marketingová kampaň zaměřená zejména na polské příhraničí regionu Dolní Slezsko, s důrazem na posílení propagace v horských turistických střediscích, jakými jsou například Szklarska Poręba, Świeradów-Zdrój či Karpacz.

V průběhu března se uskutečnila v Polsku distribuce propagačních letáčků, jejímž cílem bylo upoutat návštěvníky příhraničních lyžařských areálů. Prospekty informovaly o zajímavých cílech v Libereckém kraji pro letní i zimní sezonu.

Na sociálních sítích, kde se Regionu Liberec v posledních měsících daří, byla založena speciální facebooková skupina pro polské návštěvníky s názvem Liberecki czeka na Ciebe. Součástí propagace ve skupině je pravidelné sdílení příspěvků nejzajímavějších míst z příhraničních regionů.

Od 14. do 16. dubna potrvá natáčení dvou televizních pořadů. První se zaměří na propagaci turistických atrakcí, převážně těch kulturních, v Liberci. Druhý pořád s názvem Unikátní Liberecký kraj představí zejména pýchu kraje - Křišťálové údolí, přírodu, hrady a zámky.

Liberecký kraj se rovněž prezentuje na propagačních akcích v Polsku. Společně s partnerským regionem Dolní Slezsko se Region Liberec propagoval ve Wroclawi na Mezinárodním veletrhu cestovního ruchu, který je v Polsku jednou z největších turistických akcí.

O regionu je možné poslechnout si něco i v polském rádiu. Pro kampaň bylo zvoleno Muzyczne Radio, které patří mezi jedno z nejposlouchanějších rádií v příhraničí. Kampaň se uskuteční od 1. června do 31. července. Na červen se rovněž chystá billboardová kampaň na hlavních dopravních tazích u velkých měst.

Sdílet s přáteli na facebooku

Diskutujte s námi

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

V Josefově Dole zvou na adventní setkání

Obec Josefův Důl, Huť Marie 1904, Infocentrum Josefův Důl zvou na adventní setkání - v neděli 3. prosince se uskuteční v areálu Huti Marie. V nabidce bude kromě občerstvení i adventní, vánoční zboží, drobné dárečky, kalendáře. Během akce vystoupí děti z místní ZŠ a MŠ.  Začátek advetního setkání je ve 14 hodin.

Utkání Jablonce s Teplicemi je kvůli sněhu odloženo

Nezpůsobilá hrací plocha při vydatném sněžení zapříčinila, že se utkání 17. kola Fortuna:Ligy na Střelnici mezi Jabloncem a Teplicemi neodehraje. O náhradním termínu se rozhodne později. Sněhová nadílka zasypala Střelnici také v týdnu před utkáním s Pardubicemi. „Vyhřívání hřiště je v provozu delší dobu, již před utkáním s Pardubicemi, ale největší komplikací před zápasem s Teplicemi je pokračující sněžení. Sníh tedy pomalu odtává, ale připadá další a další. Najet na hřiště s technikou nelze, protože horní vrstva je podmáčená," vysvětlil důvody odložení utkání mluvčí FK Jablonec Martin Bergman.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Charitativní Zumba maraton na Smržovce letos jubilejní a poslední
Jaké budou Vánoční řemeslnické trhy v Turnově 2023?
Cenu Ivana Dejmala převzala bioložka Anežka Bartošová
V Krkonoších byl smrtelně postřelen vlk s GPS obojkem
Obrazem: Vánoční přehrávka v ZUŠ Jablonec 2023

Nejčtenější články

04.12.: Opilý řidič ujížděl od nehody a přitom třikrát boural
05.12.: Pomerančový mítink mladých atletických nadějí se vydařil
06.12.: Střípky ze zahájení jabloneckého adventu

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace