Pokácení smrku se lidem nelíbí
26.11.2010 14:37:57 | Autor: | Rubrika: Volný čas | Obce: Jablonec nad Nisou
Některým obyvatelům Jablonce nad Nisou se nelíbí pokácení přes deset metrů vysokého smrku u vlakového nádraží. Přinášíme jejich námitky.
Dne 22.11.2010 jsem ráno byla šokována a velmi citově dotčena co si dovolují páni radní (životní prostředí atd.)Nevím kdo dal pokyn a souhlas k pokácení stříbrného smrku u kontejnerů na sídlišti „U Balvanu 4" .
Tyto stromy jsme před 20. lety vysazovaly, aby trochu ukryly nevábnou část při pohledu z oken domu, ale i zabránily prašnosti z ulice Nádražní.
Jsem pohoršena, jakým právem tento krásný zdravý strom pokáceli. Komu tak překážel a k jakým účelům ho chtějí využít?
Domnívám se, že po loňské kalamitě by se v okraji lesa dal najít jiný strom, ale tohle bylo pohodlnější, ale pro nás občany, kteří máme zásluhu a zájem, aby zdobil naše okolí a dělal nám radost, to prostě nikoho nezajímalo a ani se nás nikdo nezeptal, zda se nám to líbí či ne.
Páni radní, jste přírodní barbaři ne-li něco víc. Věřte, že ani za komunistů se taková nepravost neděla.
Hrajete si na moci pány a lidí se vůbec nezeptáte, natož abyste měli výčitky vůči přírodě. Po nás „potopa".
Ten strom byl zdravý a krásný nikomu nepřekážel. Pokud bude postaven před radnicí, tak my občani budeme zhnuseni vašim rozhodnutím! Nám to rozhodně radost neudělá a co vaše svědomí?
Hlavně, že jste si splnili svůj další úkol.
Za spoluobčany U Balvanu 3 a 4, Vladimíra Tůmová a Dana Malá
Reakce města - Strom musel ustoupit výstavbě
Diskutujte s námi
Firmy v regionu Jablonec nad Nisou
Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy
Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
Krátké zprávy z regionu Jablonecka
Dvouletý program pro registrované sociální služby je vyhlášený
Jablonečtí zastupitelé projednali a schválili Dotačního programu na podporu registrovaných sociálních služeb podle zákona č. 108/2006 Sb., o sociálních službách. Jedná se o finanční podporu poskytovanou z rozpočtu města na období let 2026-2027 ve výši 17 milionů korun ročně. Město poskytuje dotace registrovaným poskytovatelům sociálních služeb pravidelně již od roku 2010 a prostřednictvím vyhlašovaného dotačního programu od roku 2015. Předpokládaný celkový objem finančních prostředků vyčleněných v rozpočtu města 2026 činí 16,61 milionu korun ročně.„Stabilní podpora sociálních služeb je jedním z pilířů, na kterých stojí zdravé a funkční město. Dlouhodobě posilujeme služby, které pomáhají rodinám, seniorům, osobám se zdravotním postižením i lidem v obtížných životních situacích. Nový dotační program poskytovatelům garantuje předvídatelnost a možnost plánovat služby tak, aby zůstaly dostupné a kvalitní pro všechny, kdo je potřebují," uvádí jablonecká náměstkyně pro oblast humanitní Jana Hamplová.
Krok k budoucnosti podruhé pomáhá osmákům s volbou střední školy
Ve čtvrtek 11. prosince se uskutečnil druhý ročník projektu Libereckého kraje Krok k budoucnosti a znovu potvrdil význam systematické podpory kariérového rozhodování žáků základních škol. Akce určená pro žáky 8. tříd libereckých základních škol je propojila se středními školami a jejich partnerskými firmami či institucemi a nabídla mladým lidem přehledné a srozumitelné informace o možnostech dalšího studia i budoucího uplatnění. Krok k budoucnosti vznikl jako reakce na rostoucí potřebu pomáhat žákům v období, kdy stojí před jedním z prvních zásadních rozhodnutí - volbou střední školy. Formát akce staví na jednoduchém principu: jedno místo, jeden den a přímý kontakt se školami i firmami, které jsou s konkrétními obory dlouhodobě spojeny. Žáci tak získávají nejen informace o studijních programech, ale i reálnou představu o tom, jaké dovednosti a znalosti jsou v praxi skutečně potřeba. „Podpora odborného vzdělávání a kariérového poradenství šitého na míru mladé generaci patří mezi dlouhodobé priority Libereckého kraje. Máme odpovědnost vytvářet podmínky, ve kterých se mladí lidé mohou rozhodovat informovaně a s ohledem na budoucí uplatnění. Krok k budoucnosti je jedním z konkrétních nástrojů, jak tuto odpovědnost naplňovat," uvedla radní Libereckého kraje pro školství a sport Jitka Skalická.
Nejnovější články
U obchodního centra v Jablonci se srazila dvě auta
Město Jablonec udělilo první Honor Urbis
Liberecký kraj opět bojuje o přízeň veřejnosti v anketě Kraj mého srdce
Silvestrovská noc byla pro hasiče v Libereckém kraji klidnější než loňská
Hořela chalupa v Jabloneckých Pasekách
Nejčtenější články
04.01.: Hořela chalupa v Jabloneckých Pasekách
06.01.: U obchodního centra v Jablonci se srazila dvě auta
06.01.: Město Jablonec udělilo první Honor Urbis
Události dle data
Stalo se | Připravuje se
Infomail
https://www.instagram.com/nasejablonecko
Odkazy
© 2010-19 Naše Jablonecko, s.r.o. | redakce@nasejablonecko.cz | web by VisionWorks | RSS
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování veškerého obsahu (články, fotografie) je bez souhlasu vydavatele zakázáno.