Pohádkový zápis na tanvaldské Sportovce
26.04.2023 19:44:48 | Autor: Jana Tůmová | Rubrika: Školství | Obce: Tanvald
Úterý 25. dubna byl pro předškoláky dnem s velkým písmenkem D. Absolvovali takovou svoji první větší životní zkoušku a tou byl zápis do 1. třídy. Ten však proběhl v příjemném a zábavném pohádkovém duchu, takže se nemuseli ničeho a nikoho obávat.
Na cestě po škole je provázel Krakonoš, Trautenberk, lesní a vodní víly, princezny, vodník. Děti během svého putování po škole plnily různorodé úkoly. V tělocvičně na děti čekaly kmotry lišky, s kterými si zacvičily, proběhly "opičí dráhu."
Odměnou jim byla barevná medaile. V hudebně se na děti těšila Karkulka s panem myslivcem. Společně zpívali a věnovali se různým hudebním aktivitám. Na dalším stanovišti plnily úlohy na interaktivní tabuli. Ty nejtěžší úkoly však museli splnit u svých budoucích třídních učitelů, kteří se zaměřili na jejich komunikační, grafické, poznávací a jiné schopnosti potřebné pro nástup do školy. Na závěr si děti přišly do sborovny pro pamětní diplom a drobnou pozornost, kterou jim starší žáci vyrobili.
Pohádka skončila jako vždy dobře. Děti byly šikovné a pohádkovou cestu si užily. Pevně věříme, že si užijí i celou školní docházku. Děkujeme všem, kteří do naší školy zavítali. Díky patří pohádkovým deváťákům, kteří budoucí školáky provázeli. Poděkování náleží všem pedagogům, kteří se na zápise podíleli.
Diskutujte s námi
Náhled fotogalerie
OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 48 fotek)
Firmy v regionu Tanvald
SATO Tanvald, spol. s r.o. ( Stavebnictví , Firmy ) | Další firmy
Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
Krátké zprávy z regionu Jablonecka
Kraj podpoří vzdělávání žáků se speciálními vzdělávacími potřebami
Liberecký kraj pokračuje v dlouhodobé podpoře vzdělávání žáků se speciálními vzdělávacími potřebami. Rada kraje schválila vyhlášení dotačního programu Systémová podpora vzdělávání žáků v oboru základní škola speciální, jehož cílem je zlepšit podmínky pro vzdělávání dětí se středně těžkým a těžkým mentálním postižením, včetně kombinovaných vad a poruch autistického spektra. Program je určen základním školám speciálním zřizovaným obcemi i soukromými zřizovateli na území Libereckého kraje. Zaměřuje se na podporu takových opatření, která reagují na specifické vzdělávací potřeby žáků a umožňují jim rozvíjet dovednosti v prostředí přizpůsobeném jejich zdravotnímu stavu, kulturnímu zázemí i životním podmínkám. Součástí podpory jsou také úpravy vzdělávání a školských služeb, které usnadňují každodenní práci pedagogů a přispívají ke kvalitnější výuce. „Vzdělávání žáků v základních školách speciálních vyžaduje individuální přístup, odborné zázemí i stabilní podporu. Tento program pomáhá školám vytvářet takové podmínky, aby se mohli žáci rozvíjet v bezpečném a respektujícím prostředí a aby měli pedagogové potřebné nástroje pro svou práci," uvedla Jitka Skalická, radní pro resort školství a sportu.
Žáci Průmyslovky Liberec vytvořili kolekci pro CityZen
Žáci oborů Textilnictví a Oděvnictví se podíleli na vzniku limitované kolekce šál a nákrčníků, která již zamířila do běžného prodeje. Výuka se tak posunula od školního cvičení k reálnému produktu a část výtěžku z jeho prodeje se navíc vrací zpět do školy na podporu dalšího rozvoje textilního a oděvního oboru. Spolupráce byla od počátku koncipována jako skutečné zadání odpovídající standardům komerční značky. Cílem nebylo vytvořit modelový projekt, ale zapojit žáky do reálného procesu vývoje produktu, se všemi nároky na kvalitu, odpovědnost a výsledek. „Pro žáky šlo o zkušenost, která výrazně přesahuje běžnou výuku. Pracovali s vědomím, že jejich výstup nebude posuzován jen ve škole, ale obstojí na trhu. To s sebou nese jinou míru odpovědnosti i motivace a zároveň posiluje jejich profesní sebevědomí," řekla Zuzana Pluhařová, zástupkyně ředitele Střední průmyslové školy a Vyšší odborné školy v Liberci.
Nejnovější články
Radek Juška pošesté dominoval na Jablonecké hale
Krajské týdny pro neziskový sektor opět propojí organizace i veřejnost
Nová pravidla pro sportování v KRNAP vstoupila v platnost
Třpytivých 160 přineslo téměř 90 tisíc korun pro Ondru
Do Mateřské školy U Přehrady nastoupí děti od září 2027
Nejčtenější články
26.01.: Nožík u školy, obavy v ulicích, cenný odpad i zamrzlé kachny
27.01.: Třpytivých 160 přineslo téměř 90 tisíc korun pro Ondru
26.01.: Příběh Harold a Maud zahrají v josefodolském divadle
Události dle data
Stalo se | Připravuje se
Infomail
https://www.instagram.com/nasejablonecko
Odkazy
© 2010-19 Naše Jablonecko, s.r.o. | redakce@nasejablonecko.cz | web by VisionWorks | RSS
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování veškerého obsahu (články, fotografie) je bez souhlasu vydavatele zakázáno.