Podnikatelé ve stavebnictví diskutovali s krajskými radními

17.03.2023 11:24:58 | Autor: Anna Vašková, KÚ Libereckého kraje | Rubrika: Zprávy | Obce: Liberecký kraj

Podnikatelé ve stavebnictví diskutovali s krajskými radními

O digitalizaci, setkání Meet The Buyer, školních oborech ve stavebnictví a jejich podpoře, i o tom, jak Liberecký kraj kompenzuje nárůst cen materiálů stavebním firmám v oblasti dopravy, diskutovali Zástupci Svazu podnikatelů ve stavebnictví s krajskými radními. Schůze se zúčastnili statutární náměstek Jan Sviták, náměstek Zbyněk Miklík a náměstek Jiří Čeřovský.

„Válka na Ukrajině zasáhla stavebnictví opravdu zásadně. Liberecký kraj uhradí na kompenzacích firmám v oblasti dopravy bezmála 70 milionů korun. Takzvanou inflační doložkou jsou podpořeny stavby, plánované na více než jeden rok, u kterých není snadno předvídatelná doba inflace. Naším cílem je především celý proces zjednodušit a spravedlivě podpořit firmy," uvedl statutární náměstek hejtmana Jan Sviták.

Podkladem pro stanovení výše kompenzací jsou data poskytnutá Úřadem racionalizace ve stavebnictví a vztahují se na materiály, jakými jsou ocel, beton, asfalt nebo kamenivo.

„Jsem rád, že jsem měl možnost osobně se setkat se zástupci podnikatelů ve stavebnictví. Osobní komunikace s potenciálními dodavateli je podle mě zásadním bodem v úspěšné spolupráci. I proto každý rok v prosinci pořádáme setkání Meet The Buyer, jehož účelem je seznámit zájemce o veřejné zakázky s plánem pro další roky. Rádi bychom tímto způsobem seznámili dodavatele se záměry a prioritami Libereckého kraje," řekl náměstek hejtmana Zbyněk Miklík.

Ve školství jsou v současné době v Libereckém kraji nabízeny různé stavební obory - například dlaždičské práce, malířské a natěračské práce, zednické práce, instalatér, tesař, zedník, stavebnictví, popřípadě geodézie a katastr nemovitostí.

„Liberecký kraj se snaží dlouhodobě a systematicky podporovat zájem žáků o stavební obory. Slouží k tomu projekty krajských středních škol, jako je třeba řemeslný projektový den na Střední odborné škole v České Lípě nebo projektování domu ve virtuálním prostředí a stavební laboratoř na průmyslovce v Liberci. Jsem rád, že jako kraj můžeme tyto projekty podpořit, protože kvalitních stavařů není nikdy dost," zakončil náměstek hejtmana pro resort školství, tělovýchovy, sportu a zaměstnanosti Jiří Čeřovský.

Sdílet s přáteli na facebooku

Diskutujte s námi

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Dočasné zrušení zastávky u Staré Osady

Kvůli rekonstrukci křižovatky ulic Československé armády a Stará Osada (u firmy Atrea) a autobusové zastávky bude v době od 1. dubna do 31. května dočasně zrušená autobusová zastávka Rýnovice, křižovatka ve směru na Lukášov a Liberec. Linky MHD č. 104 (směr Lukášov) a č. 107 (směr Kunratice, Mšenská) budou využívat zastávku Rýnovice, Belgická umístěnou před okružní křižovatkou v Belgické ulici.

Jablonec uzavře strategii MA21

Statutární město Jablonec nad Nisou podepíše Deklaraci k podpoře udržitelného rozvoje prostřednictvím místní Agendy 21. V procesu byl postupně schválený odpovědný politik, kterým je náměstkyně pro životní prostředí a strategii Lenka Opočenská, koordinátor, skupiny, nyní následuje deklarace. Postup při zavádění MA21 jako metody kvality je striktně definovaný kritérii a ukazateli schválenými pracovní skupinou MA21 při Radě vlády pro udržitelný rozvoj v dokumentu Kritéria MA21 a Pravidla hodnocení. „Během termínu realizace se zavazujeme dosáhnout úrovně kategorie D, a to dle předpokladu do září 2023, a následně kategorie C. Za tuto dobu musíme splnit 11 kritérií," vysvětlila náměstkyně Opočenská.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Program Městské knihovny Jablonec nad Nisou v dubnu
Do jara vstoupily i týmy v I.B třídě východ
Hrady a zámky zahajují 1. dubna návštěvnickou sezonu
Kino Jas Járy Cimrmana Tanvald v dubnu
Architekti budou soutěžit o nejlepší návrh jablonecké školky

Nejčtenější články

31.03.: Velikonoce v Krásné jsou přichystány na 1. dubna
30.03.: Volejbalistky o víkendu bojují o vítězství v I. lize žen
31.03.: Velikonoce v Jablonci se konají od 30. března do 10. dubna

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace