Počet pozitivních roste i kvůli více testům. Kraj otevře očkovací centra

19.02.2021 21:15:25 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: Zprávy | Obce: Huntířov,Příchovice,Maršovice,Pulečný,Nová Ves nad Nisou,Rádlo,Lučany nad Nisou,Rychnov u Jablonce nad Nisou,Dalešice,Plavy,Smržovka,Velké Hamry,Držkov,Zlatá Olešnice,Jílové u Držkova,Frýdštejn,Jenišovice,Koberovy,Líšný,Loužnice,Malá Skála,Pěnčín,Radčice,Skuhrov,Vlastiboř,Zásada,Janov nad Nisou,Bedřichov,Albrechtice v Jizerských horách,Desná v Jizerských horách,Jiřetín pod Bukovou,Josefův Důl,Kořenov,Bzí,Jablonec nad Nisou,Tanvald,Železný Brod,Jizerské hory,Harrachov,Liberecký kraj,Vratislavice nad Nisou,Jablonecko

Počet pozitivních roste i kvůli více testům. Kraj otevře očkovací centra

Přinášíme po týdnu nová čísla vývoje epidemie Covid-19 v našem kraji i Česku. Ta mírně rostou i kvůli velkému navýšení testů. V pátek bylo otevřeno očkovací centrum v Liberci, další čtyři budou následovat v pondělí 22. února, přinášíme i další související novinky v Libereckém kraji.

Velkokapacitní očkovací centra začnou fungovat od pondělí 22. února na pěti místech Libereckého kraje. Zájemci o vakcínu proti Covid-19 se mohou nechat naoočkovat v Liberci, Jablonci nad Nisou, České Lípě, Jilemnici a Semilech.

V pátek se slavnostně představilo očkovací centrum v Liberci, které se nachází v liberecké budově D krajského úřadu. „Chtěl bych poděkovat všem, kteří se na vybudování velkokapacitních očkovacích center podíleli. Liberecký kraj je navíc podpořil jedním milionem korun z krizového fondu. Zájem o očkování je již nyní velký. Prozatím jsme naočkovali 15 600 osob a 5929 lidí již dostalo i druhou dávku vakcíny. Záležet ale samozřejmě bude na dodávkách vakcín, jejichž množství se má během března zvyšovat," uvedl hejtman Libereckého kraje Martin Půta. Více podrobností k očkovacím centrům

Plakát očkovací centra v Libereckém kraji<br />Autor: Archiv KÚ Libereckého kraje

Hejtman již na pondělní tiskové konferenci po zasedání krajského krizového štábu poznamenal, že se již projevuje efekt očkování. „Díky tomu je méně pozitivně testovaných zdravotníků a klientů a pracovníků v domovech seniorů. Zde už má 2100 lidí i druhou dávku," doplnil Martin Půta.

Ve spolupráci s praktickými lékaři chce kraj očkovat imobilní seniory nad 80 let. Bude pro to vyhrazeno 1000 dodaných vakcín Astra Zeneca. Zároveň by chtěl hejtman dodat nanoroušky pro všechny školáky, kteří 1. března zamíří do škol. Liberecký kraj však stále dostává neadekvátní počet vakcín podle počtu obyvatel, ty podle hejtmana zůstávají v Praze nebo míří do fakultních nemocnic, které v našem kraji chybějí.

„Dobrý je pokles pozitivně testovaných zdravotníků na 131, když ještě nedávno jsme hlásili 330. Aktuálně máme 66 pacientů na intenzívních lůžkách, která jsou volná pouze tři, pacientů na akutních lůžkách je 231, k těm je ještě 81 volných," sdělil Vladimír Richter, člen Rady Libereckého kraje pro resort zdravotnictví a krajský koordinátor očkování.

Prosbu k občanům má hejtman Martin Půta: „Bez ohledu na právní stav republiky se chovejte rozumně, noste roušky, udržujte rozestupy a hlavně mějte míru trpělivosti. Hlavní část očkování bude probíhat ještě minimálně dva měsíce, víc to asi neurychlíme. Teprve poté bude možné výrazněji opět uvolnit opatření."

Statistický přehled:

V Libereckém kraji je celkový počet případů od začátku: 53 457 (3373 za týden, minule bylo 2 716). Počet uzdravených: 46 842 (+2463 za týden), počet aktuálně Covid pozitivních: 5862 (+768 za týden), počet zemřelých: 753 (42 za týden). Celkově od března nakažených v jednotlivých okresech: Okres Liberec 21 635 (+944 za týden), okres Jablonec 10 695 (+ 634), okres Semily 8359 (+625) a okres Česká Lípa 9322 (+529) osob. Stav je ke dni 19. 2. 7.59.

V České republice je celkem za dobu sledování osob s prokázanou nákazou: 1 134 957 (nárůst 60 991 za týden, 11 553 za 18. 2., minule bylo 52 589 za týden), vyléčených osob: 1 003 739 (+47 801 za týden), úmrtí v souvislosti s nákazou: 18 913 (1011 za týden). Aktuálně Covid pozitivních 100 126 (+4930). Počet aktuálně hospitalizovaných: 6343 (+572 za týden). Celkem provedeno PCR testů: 5 074 180 (186 315 za týden, 32 733 za 18. 2.). Provedených antigenních testů: 2 240 616 (274 807 za týden, 39 140 za 18. 2.). Údaje jsou z 19. 2. 7.59.

Vykázaná očkování k 18. 2.: 519 757 (+ 98 711, předtím 93 285).

Údaje o počtu aktuálně nakažených a uzdravených jsou v celostátním i krajském měřítku zkresleny zpožděním až o pět dní, kterou mají záznamy hygien a praktických lékařů, jenž pacienty bez příznaků po 10 dnech uschopňují. Tyto údaje se proto mohou lišit celostátně až o 40 tisíc osob a v Libereckém kraji zhruba o 2000!

Pokles snižování všech čísel se již v minulém týdnu obrátil a změnil v mírné nárůsty. Na druhou stranu celkem o 55 tisíc vzrostl počet testů (15 PCR, 40 tisíc antigenních), což čísla zcela určitě ovlivnilo. Počet hospitalizovaných bohužel stoupl o 572 lidí. Počet naočkovaných za týden sice také mírně stoupl, ale pouze o 5400 lidí.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Kraj spouští velkokapacitní očkovací centra, zatím na pěti místech
Testovací místo pro řidiče kamionů bude fungovat do začátku března
Druhé kolo očkování začne v Jablonci 12. března
Hasiči provedli v Hrádku řidičům za středu 220 antigenních testů
Jablonecké očkovací centrum otevřou v pondělí 22. února
V Hrádku otevřeli druhé testovací centrum. Slouží řidičům do Německa
Jablonec začal s ohlášenou vakcinací seniorů
Nouzový stav vyhlášen od pondělí 15. února, platit bude 14 dnů
Hejtman požádal vládu o vyhlášení stavu nouze
Do Německa je třeba negativní test. Místo v Hrádku je připraveno
Covid znovu mírně roste. Hejtmani jednají, jak zachovat část opatření
VIDEO: Policisté kontrolují hranice okresu Trutnov
O víkendu se jede Jizerská 50, dohlížet bude i policie
Jablonec bude očkovat seniory ve svých domech tři dny
Prohlášení hejtmanů a primátora k jednání o nouzovém stavu
Kraj finančně podpoří činnost očkovacích center proti koronaviru
Výsledky testů na jabloneckém magistrátě byly negativní
V Tanvaldě proočkovali klienty seniorských domovů
Čísla koronaviru v kraji i Česku stagnují, očkování nenabralo rychlost
Jablonec je připravený k očkování v domech s pečovatelskou službou
Vše přehledně na jednom místě. Liberecký kraj spustil web k očkování
S pandemií bojuje i jablonecký krizový štáb
Nezačalo to až TikTokem, ale kde to skončí?
Očkování zpomalilo, počty nakažených dál v kraji i celém Česku klesají
Hasiči se v Libereckém kraji zapojili do trasování
Ministerstvo zdravotnictví upravilo centrální rezervační systém
Očkování v sociálních zařízeních v Libereckém kraji se již blíží ke konci
Očkovací centrum chce Jablonec připravit k začátku března
Očkovací centra v pěti nemocnicích, hejtman upozornil na méně vakcín
Růst aktuálně nakažených pomalejší, očkovacích vakcín stále málo
Stát spustil registraci, seniorům s ní pomůže i Jablonec
Seniorům poradí v registraci na očkování i krajská telefonní linka
Očkování pokračuje. Kraj by uvítal víc vakcinačních dávek
Tanvald pomůže seniorům s očkováním proti Covid-19
Antigenních center funguje v Libereckém kraji už dvanáct
Kraj otevře pět očkovacích center. Fungovat budou od 1. února
OBRAZEM: Beseda spisovatelky Zdenky Jordánové

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonecko

Jaroslav Zeman - Senátor PČR ( Senátoři a poslanci ) | Další firmy

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

Firmy v regionu Tanvald

SATO Tanvald, spol. s r.o. ( Stavebnictví , Firmy ) | Další firmy

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

V Bělé oslaví 80 let klubu zápasem proti Slovanu Liberec

Klub SK Jívan Bělá oslaví 80 let od založení klubu v sobotu 15. června zápasem proti mistrům Slovanu Liberec. Přijet by měli například Nezmar, Štajner, Gebre Selassie, Janů, Holeňák, Obajdin či Hadaščok. Více podrobností

Dopravní opatření pro linky č. 109 a 131

Pokládka finální asfaltové vrstvy v ulici U Přehrady od pondělí 10. do neděle 16. června je důvodem nového dopravního opatření pro linky č. 109 a 131 (školní linka). Dokončovací práce rekonstrukce ulice U Přehrady, které provádí Krajská správa silnic LK, si vyžádají ještě další změny a omezení dopravy. Po stejnou dobu, tedy od 10. do 16. 6., bude také dočasně zrušená zastávka U Přehrady. Náhradní zastávka pro linky č. 109 a 131 bude v ulici Svatopluka Čecha u plaveckého bazénu. Linky budou jezdit po následující objízdné trase: U Přehrady - Svatopluka Čecha - Mánesova - Palackého, kde se napojují na standardní trasu.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Potvrzeno: Kozel na Střelnici
Memorandum o Ještědu má otevřít kraji možnost koupě objektu
Plavecký bazén zatím uzavřen: Komplikace při výměně skříněk
Křížem krážem Semilskem až na Myší skálu
V Maloskalské galerii zahájí výstavu nazvanou Mařka

Nejčtenější články

17.06.: Plavecký bazén zatím uzavřen: Komplikace při výměně skříněk
15.06.: Zvládli 39 pater za šest a půl minuty
17.06.: Potvrzeno: Kozel na Střelnici

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace