Po trailech přes hory. Televizní seriál zavítá do bikeparku na Polevsku

27.04.2023 23:32:39 | Autor: Jan Mikulička, KÚ Libereckého kraje | Rubrika: Zprávy | Obce: Liberecký kraj

Po trailech přes hory. Televizní seriál zavítá do bikeparku na Polevsku

Cyklistická sezona startuje a s ní i třetí řada seriálu Po trailech přes hory. Ten letos navštíví tři české a tři slovenské bikové oblasti. V každém ze šesti dílů se mohou návštěvníci těšit na důkladnou inspekci bikeparku nebo trail centra a také na tradiční tip pro vyjížďku v dané oblasti.

„Jak rekreační cyklisté, tak i ti, pro které je cyklistika sportovní vášní, čekali, až opadne sníh a budou moci sednout na svá kola. Mohou si vybrat jak nenáročné cyklotrasy, tak i náročné dálkové, mezi které seriál Po trailech přes hory patří," uvedla Květa Vinklátová, náměstkyně pro kulturu, památkovou péči a cestovního ruchu Libereckého kraje.

První pořad poběží 29. dubna na ČT Sport. Zavede do zdejšího regionu, do bikeparku Polevsko a nabídne gravelový výlet po Lužických horách. V dalších dílech budou následovat výpravy na Plešivec, do Košic, do Tater na Liptov a do okolí zámku Hradec nad Moravicí.

Posádka zůstává i letos stejná. Průvodci jsou cyklistický všeuměl Teodor Kováč a sportovní komentátor České televize Jiří Hölzel.

Liberecký kraj poskytl na tvorbu pořadu 50 tisíc korun, za které bude mít možnost také používat výstupy ve formě krátkých videí a fotek. Zároveň pokračuje spolupráce s produkční společností ABOND. Ta odstartovala v roce 2021 natáčením první řady pořadu Po trailech přes hory, který objevoval trasu Malevilu v Lužických horách a také bikepark na Tanvaldském Špičáku.

V loňském roce se na televizních obrazovkách České televize objevil pořad S legendami přes hory, kdy Liberecký kraj zastupovala dvojice míst, konkrétně maloskalská oblast Suchých skal, které s moderátorskou dvojicí Alena Zárybnická a Mára Holeček objevovala legenda Josef Rakoncaj. Oblast Jizerských hor pak z pohledu lezců mapoval Radek Jaroš.

Sdílet s přáteli na facebooku

Diskutujte s námi

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Výkopy na Šumavě

Kvůli pokládce optické sítě začnou dělníci od 4. září připravovat výkopy na sídlišti Šumava. Kopat se bude v chodnících ulic Jitřní, Vysoká, Pasecká, Spojovací, Křišťálová, Švédská, Na Šumavě, Březová, v Jabloneckých Pasekách. Částečně budou uzavřené komunikace tam, kde nebude možné sítě položit protlakem. Úplné uzavírky budou pouze krátkodobé, práce potrvají do 15. října.

Jablonecké uzavírky v září

Kvůli opravě zemních smyček se od 11. září na pět dnů úplně uzavře část ulice Mincovní, a to před křižovatkou s ulicí Turnovská. Projet budou moci pouze autobusy. Od 18. září do 20. října se bude rekonstruovat plynovod v ulicích V Aleji a v Pivovarské. Je třeba zde počítat s částečnými uzavírkami. Částečnou uzavírku v ulici Pražská od křižovatky s ulicí Střelecká po objekt s č.p. 86 si vyžádá rekonstrukce plynovodu včetně přípojky. Práce začnou 18. září a potrvají do 20. října.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Výlet z Brodu na Frýdštejn ukáže Zrcadlovou kozu i Bartošovu pec
Béčko Jablonce uhrálo v Hradci cenný bod
Na ledě jsme si všichni rovni, říká hokejová medailistka z Ameriky
Ohlédnutí za během Přes desenské kopce 2023
V jablonecké Galerii N otevřou dvě výstavy

Nejčtenější články

19.09.: 61. derby: Ten bod je docela zlatý
20.09.: Ohlédnutí za během Přes desenské kopce 2023
19.09.: Dvě zlaté medaile Daniela Novotného

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace