Po trailech přes hory. Televizní seriál zavítá do bikeparku na Polevsku

27.04.2023 23:32:39 | Autor: Jan Mikulička, KÚ Libereckého kraje | Rubrika: Zprávy | Obce: Liberecký kraj

Po trailech přes hory. Televizní seriál zavítá do bikeparku na Polevsku

Cyklistická sezona startuje a s ní i třetí řada seriálu Po trailech přes hory. Ten letos navštíví tři české a tři slovenské bikové oblasti. V každém ze šesti dílů se mohou návštěvníci těšit na důkladnou inspekci bikeparku nebo trail centra a také na tradiční tip pro vyjížďku v dané oblasti.

„Jak rekreační cyklisté, tak i ti, pro které je cyklistika sportovní vášní, čekali, až opadne sníh a budou moci sednout na svá kola. Mohou si vybrat jak nenáročné cyklotrasy, tak i náročné dálkové, mezi které seriál Po trailech přes hory patří," uvedla Květa Vinklátová, náměstkyně pro kulturu, památkovou péči a cestovního ruchu Libereckého kraje.

První pořad poběží 29. dubna na ČT Sport. Zavede do zdejšího regionu, do bikeparku Polevsko a nabídne gravelový výlet po Lužických horách. V dalších dílech budou následovat výpravy na Plešivec, do Košic, do Tater na Liptov a do okolí zámku Hradec nad Moravicí.

Posádka zůstává i letos stejná. Průvodci jsou cyklistický všeuměl Teodor Kováč a sportovní komentátor České televize Jiří Hölzel.

Liberecký kraj poskytl na tvorbu pořadu 50 tisíc korun, za které bude mít možnost také používat výstupy ve formě krátkých videí a fotek. Zároveň pokračuje spolupráce s produkční společností ABOND. Ta odstartovala v roce 2021 natáčením první řady pořadu Po trailech přes hory, který objevoval trasu Malevilu v Lužických horách a také bikepark na Tanvaldském Špičáku.

V loňském roce se na televizních obrazovkách České televize objevil pořad S legendami přes hory, kdy Liberecký kraj zastupovala dvojice míst, konkrétně maloskalská oblast Suchých skal, které s moderátorskou dvojicí Alena Zárybnická a Mára Holeček objevovala legenda Josef Rakoncaj. Oblast Jizerských hor pak z pohledu lezců mapoval Radek Jaroš.

Sdílet s přáteli na facebooku

Diskutujte s námi

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Čtvrtá výstava v Original Gallery ukáže obrazy Věry Kosové

Už čtvrtá výstava v Original Gallery v Semilech je nazvaná Síla lidskosti a přináší díla Věry Kosové. Vernisáž se koná v sobotu 24. února od 17 hodin za hudebního doprovodu Milli Janatkové. Podrobnosti na Našem Pojizeří

Z Fondu Turów podpoří výstavbu vodovodů v H. Vítkově a Václavicích

Vybudování nového vodovodu pro Horní Vítkov za přibližně 68 milionů korun a také pro obec Václavice za 172 milionů. To jsou dva projekty, které finančně podpoří Liberecký kraj z Fondu Turów. Začít by měly ještě letos a dokončeny budou v roce 2025. „Obě města - Chrastava a Hrádek nad Nisou - vloni podala na tyto projekty žádost o dotaci na Státní fond životního prostředí v rámci 44. výzvy Operačního programu Životní prostředí. Rozhodnutí ministerstva zatím neobdržela. Nicméně, nechceme otálet s výstavbou, a tak podpoříme oba projekty z Fondu Turów individuálními dotacemi," uvedl Václav Židek, radní pro resort životního prostředí a zemědělství.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Budoucnost výzkumného centra TOPTEC má reálné obrysy
Mysleme na svůj sluch. Tichý svět připomíná tři mezinárodní dny
Oceňovaná kapela VANUA2 zahraje v jabloneckém Klubu Na Rampě
Skitour v Harrachově láká na exligové fotbalisty, herce i dámskou jízdu
Odpočívadla, stojany, nabíječky. Kraj opět podpoří zázemí pro cyklisty

Nejčtenější články

21.02.: Z Liberce do Českého ráje vyjedou během sezony posilové spoje ČD
21.02.: Maloskalští volejbalisté se přibližují kvalifikaci o I. ligu
21.02.: Stav povrchů vozovek v regionu zlepší další rekonstrukce

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace