Po trailech přes hory. Televizní seriál zavítá do bikeparku na Polevsku

27.04.2023 23:32:39 | Autor: Jan Mikulička, KÚ Libereckého kraje | Rubrika: Zprávy | Obce: Liberecký kraj

Po trailech přes hory. Televizní seriál zavítá do bikeparku na Polevsku

Cyklistická sezona startuje a s ní i třetí řada seriálu Po trailech přes hory. Ten letos navštíví tři české a tři slovenské bikové oblasti. V každém ze šesti dílů se mohou návštěvníci těšit na důkladnou inspekci bikeparku nebo trail centra a také na tradiční tip pro vyjížďku v dané oblasti.

„Jak rekreační cyklisté, tak i ti, pro které je cyklistika sportovní vášní, čekali, až opadne sníh a budou moci sednout na svá kola. Mohou si vybrat jak nenáročné cyklotrasy, tak i náročné dálkové, mezi které seriál Po trailech přes hory patří," uvedla Květa Vinklátová, náměstkyně pro kulturu, památkovou péči a cestovního ruchu Libereckého kraje.

První pořad poběží 29. dubna na ČT Sport. Zavede do zdejšího regionu, do bikeparku Polevsko a nabídne gravelový výlet po Lužických horách. V dalších dílech budou následovat výpravy na Plešivec, do Košic, do Tater na Liptov a do okolí zámku Hradec nad Moravicí.

Posádka zůstává i letos stejná. Průvodci jsou cyklistický všeuměl Teodor Kováč a sportovní komentátor České televize Jiří Hölzel.

Liberecký kraj poskytl na tvorbu pořadu 50 tisíc korun, za které bude mít možnost také používat výstupy ve formě krátkých videí a fotek. Zároveň pokračuje spolupráce s produkční společností ABOND. Ta odstartovala v roce 2021 natáčením první řady pořadu Po trailech přes hory, který objevoval trasu Malevilu v Lužických horách a také bikepark na Tanvaldském Špičáku.

V loňském roce se na televizních obrazovkách České televize objevil pořad S legendami přes hory, kdy Liberecký kraj zastupovala dvojice míst, konkrétně maloskalská oblast Suchých skal, které s moderátorskou dvojicí Alena Zárybnická a Mára Holeček objevovala legenda Josef Rakoncaj. Oblast Jizerských hor pak z pohledu lezců mapoval Radek Jaroš.

Sdílet s přáteli na facebooku

Diskutujte s námi

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

V Bělé oslaví 80 let klubu zápasem proti Slovanu Liberec

Klub SK Jívan Bělá oslaví 80 let od založení klubu v sobotu 15. června zápasem proti mistrům Slovanu Liberec. Přijet by měli například Nezmar, Štajner, Gebre Selassie, Janů, Holeňák, Obajdin či Hadaščok. Více podrobností

Dopravní opatření pro linky č. 109 a 131

Pokládka finální asfaltové vrstvy v ulici U Přehrady od pondělí 10. do neděle 16. června je důvodem nového dopravního opatření pro linky č. 109 a 131 (školní linka). Dokončovací práce rekonstrukce ulice U Přehrady, které provádí Krajská správa silnic LK, si vyžádají ještě další změny a omezení dopravy. Po stejnou dobu, tedy od 10. do 16. 6., bude také dočasně zrušená zastávka U Přehrady. Náhradní zastávka pro linky č. 109 a 131 bude v ulici Svatopluka Čecha u plaveckého bazénu. Linky budou jezdit po následující objízdné trase: U Přehrady - Svatopluka Čecha - Mánesova - Palackého, kde se napojují na standardní trasu.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Hasiči zasahovali u požáru domu v Kořenově
Chystají Dětský den s jabloneckým muzeem!
Soutěž Ještěd f Kleci se opět koná od 19. do 22. června
Jablonecká nemocnice chce s inovacemi pokračovat
Jablonečtí policisté hledají svědky nehody v autobuse

Nejčtenější články

17.06.: Plavecký bazén do konce června uzavřen: Komplikace při výměně skříněk
18.06.: Jablonečtí policisté hledají svědky nehody v autobuse
18.06.: Deset medailí atletů LIAZU Jablonec z Gigantu

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace