Po silnici na Malé Skále kličkovala dodávka s opilým řidičem

21.10.2023 23:30:04 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: Krimi | Obce: Malá Skála

Po silnici na Malé Skále kličkovala dodávka s opilým řidičem

Svědek prostřednictvím linky 158 upozornil ve čtvrtek 19. října na skříňovou dodávku tovární značky Mercedes Benz Sprinter, jejíž řidič v blízkosti benzinové čerpací stanice v Malé Skále najel na obrubník a potom dál kličkoval po silnici I/10 ve směru na Turnov.

Během jeho jízdy se mu navíc otevíraly nezajištěné zadní dveře, které mohly vážně zranit nějakého chodce. Svědek se ho snažil přimět k zastavení blikáním a sledoval dodávku ze svého auta, aby o jejím pohybu mohl informovat policii.

„Podezřelý 45letý řidič nakonec zastavil v Průmyslové ulici v Turnově takřka v křižovatce a zůstal v autě sedět. Později to vysvětlil tím, že zabloudil a v aplikaci na mobilu hledal správnou trasu. Když se u něj objevila naše hlídka, byl trochu překvapený, ale dobrá nálada ho rozhodně neopustila. Ochotně s námi spolupracoval a přitom se ještě snažil žertovat. Velmi ho pobavila například myšlenka na to, že když mu zadržíme řidičský průkaz, bude muset namísto řízení auta plést rohlíky," sdělila tisková mluvčí Policie ČR Ivana Baláková.

Jednalo se totiž o řidiče, který rozvážel pečivo do provozoven v Libereckém a Středočeském kraji. Do své směny ve čtvrtek nastoupil v jednu hodinu nad ránem a za volantem ho policisté zastihli ještě s naloženým zbožím kolem půl čtvrté odpoledne. Směnu za něj dokončil jeho kolega, kterého na místo vyslal zaměstnavatel.

„Jeho dechová zkouška ukázala, že má v sobě 3,18 promile alkoholu. Tuto hladinku získal ve své pracovní době za volantem, když během řízení popíjel rum. K tomu se nám přiznal a omlouval to osobními problémy. Prázdnou půllitrovou lahev měl uloženou ve dveřích řidiče v době, kdy jsme ho zkontrolovali. Na místě jsme mu samozřejmě zadrželi řidičský průkaz a nyní připravujeme podklady pro jeho trestní stíhání pro přečin ohrožení pod vlivem návykové látky. Velké poděkování patří 26letému muži z Pojizeří, který nás na něj upozornil dříve, než stačil na silnici způsobit nějakou vážnou dopravní nehodu," upřesnila policiejní mluvčí.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Na silnici u Lukášova havarovala celkem čtyři auta
Po havárii v Rádle řidič nadýchal přes tři promile
Vlivem mikrospánku havaroval řidič v katastru Malé Skály
V jablonecké ulici U Nisy hořelo auto
Vlivem mikrospánku narazil na Smržovce do dvou zaparkovaných aut
Po střetu s nákladním autem v Rejdicích zemřel motocyklista

Diskutujte s námi

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

V Bělé oslaví 80 let klubu zápasem proti Slovanu Liberec

Klub SK Jívan Bělá oslaví 80 let od založení klubu v sobotu 15. června zápasem proti mistrům Slovanu Liberec. Přijet by měli například Nezmar, Štajner, Gebre Selassie, Janů, Holeňák, Obajdin či Hadaščok. Více podrobností

Dopravní opatření pro linky č. 109 a 131

Pokládka finální asfaltové vrstvy v ulici U Přehrady od pondělí 10. do neděle 16. června je důvodem nového dopravního opatření pro linky č. 109 a 131 (školní linka). Dokončovací práce rekonstrukce ulice U Přehrady, které provádí Krajská správa silnic LK, si vyžádají ještě další změny a omezení dopravy. Po stejnou dobu, tedy od 10. do 16. 6., bude také dočasně zrušená zastávka U Přehrady. Náhradní zastávka pro linky č. 109 a 131 bude v ulici Svatopluka Čecha u plaveckého bazénu. Linky budou jezdit po následující objízdné trase: U Přehrady - Svatopluka Čecha - Mánesova - Palackého, kde se napojují na standardní trasu.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Nejlépe se žije v hlavním městě Praze, Liberecký kraj je desátý
Řidička s motocyklem havarovala v Plavech
Hasiči zasahovali u požáru domu v Kořenově
Chystají Dětský den s jabloneckým muzeem!
Soutěž Ještěd f Kleci se opět koná od 19. do 22. června

Nejčtenější články

20.06.: Hasiči zasahovali u požáru domu v Kořenově
18.06.: Jablonečtí policisté hledají svědky nehody v autobuse
18.06.: Deset medailí atletů LIAZU Jablonec z Gigantu

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace