Po pohřešovaném seniorovi ve Studenci pátrají hasiči s kynology i dron

05.06.2021 14:44:09 | Autor: hzs, pjs | Rubrika: Krimi | Obce: Liberecký kraj

Po pohřešovaném seniorovi ve Studenci pátrají hasiči s kynology i dron

Aktualizace: Senior nalezen bez známek života! Hasiči ze stanic HZS Turnov a Jilemnice, JSDHO Studenec a kynologové z JSDHO Hejnice vyjeli v pátek večer k pátrací akci po pohřešovaném seniorovi ve Studenci. K události z probíhajícího výcviku přejeli i kynologové HZS Libereckého kraje.

Na místo ještě večer dorazil vrtulník Policie ČR vybavený termovizí. Lokalitu velitel zásahu rozdělil na několik úseků, ve kterých probíhá systematické prohledávání. Pátrání po pohřešované osobě stále pokračuje. Podle neoficiálních zpráv se má jednat o Stanislava Kuříka z Domova pro seniory, po kterém bylo v pátek vyhlášeno pátrání.

„Semilští kriminalisté pátrají po 84letém muži, který byl naposledy spatřen ve čtvrtek, v místě svého současného bydliště, v obci Studenec. Muž pravděpodobně krátce po poledni odešel z místa bydliště, aniž by komukoli podal zprávu a do současné doby jeho výskyt policistům není znám. V době odchodu mohl mít na sobě kapsáčové kalhoty v barvě khaki, košili blíže nezjištěné barvy, na nohou měl pantofle, tkazvané crocsy. Muž je 185-190 cm vysoký, štíhlé postavy, v dobré fyzické kondici. S sebou by mohl mít turistickou hůl," sdělil tiskový mluvčí Policie ČR Vojtěch Robovský.

Pátrání bylo přes noc přerušeno, ale od rána opět pokračuje. „Na místo události do Studence byly znovu povolány jednotky požární ochrany k pokračování v pátrací akci po pohřešované osobě. K zásahu vyjeli hasiči ze stanice HZS Turnov (kynologové HZS LK) a JSDHO Roztoky u Jilemnice, Studenec a Jilemnice," uvedli krajští hasiči na svém twitteru.

K pátrání se ze stanice HZS Liberec přidal i dron HZS Libereckého kraje. Oblast je opět rozdělena do několika úseků, které prohledávají organizované rojnice. V prohledávané lokalitě se nachází několik vodních ploch. Proto byl ze stanice HZS Jilemnice na místo povolán člun, který začne prověřovat i tyto vodní nádrže.

Aktualizace 5. 6. 17.12:

Odpoledne kolem 17. hodiny byla při pátrací akci hledaná osoba nalezena v katastru obce Studenec, bohužel již bez známek života. „Lékař na místě konstatoval smrt. Událost je ukončena, jednotky požární ochrany se vrací na své základny," sdělili krajští hasiči.

Případem se nyní budou zabývat semilští kriminalisté. „Podle prvotních informací žádné okolnosti nenasvědčují tomu, že by se na úmrtí měla podílet jiná osoba. Ve věci bude nařízena soudní pitva," upřesnil policejní mluvčí Robovský.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Po pádu lezkyně na Hruboskalsku zasahovala horská služba i hasiči
Policie hledá svědky dopravní nehody ve Vratislavicích
Letečtí záchranáři horské služby zasahovali na Vyskři a u Lomnice
Policie hledá řidičku i svědky nehody na jablonecké křižovatce
Policie hledá řidiče, který havaroval s vozidlem BMW v ulici Větrná
Horská služba měla o víkendu dva zásahy s vrtulníkem
Přes lockdown vzrostl v zimě počet pátracích akcí, léto bude náročnější

Diskutujte s námi

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

HZS Libereckého kraje obdrží dotaci na nákup vysoušečů

Celkem 100 kondenzačních vysoušečů v hodnotě 1 500 000 korun má v plánu nakoupit Hasičský záchranný sbor Libereckého kraje. Dotaci mu poskytne Liberecký kraj ze svého krizového fondu. „Hasiči využijí vysoušeče zejména v případech, kdy je nutné zlikvidovat následky mimořádných událostí na území Libereckého kraje, jakými jsou například povodně. Finanční prostředky na nákup vysoušečů jsme poskytli ze svého krizového fondu," uvedl hejtman Martin Půta. Kondenzační vysoušeče jsou potřeba na řešení následků živelných mimořádných událostí a z důvodu nedostatku odvlhčovacích zařízení v Libereckém kraji.

Zahájili již 12. ročník soutěže Dřevěná stavba roku

Nadace dřevo pro život zahájila přihlašování do prestižní oborové soutěže Dřevěná stavba roku. Už dvanáctým rokem představuje široké veřejnosti díla těch, kteří umí doslova kouzlit se dřevem a vytváří dřevěné stavby šetrné k přírodě. I letos je pro soutěžící připraveno 6 soutěžních kategorií, do kterých mohou přihlásit realizace nebo návrhy různých typů dřevěných staveb, jako jsou rodinné domy, sruby, konstrukce, dětská hřiště, rozhledny či dřevěné interiéry. Přihlašování do 12. ročníku soutěže Dřevěná stavba roku probíhá do 28. února 2022 na webových stránkách soutěže. Soutěžící, kteří se přihlásí do 31. ledna navíc získají 20% slevu z registračního poplatku. V březnu bude pro soutěžní díla hlasovat odborná porota i široká veřejnost. Na konci dubna pak proběhne slavnostní vyhlášeni letošních vítězů a jejich projektů.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Rada kraje schválila programy požární ochrany a prevence kriminality
Jizerskou 50 zahájí v Jablonci Tata Bojs
Kokonín bude mít cyklostezku
Kraj vyhlašuje soutěž Památka roku Libereckého kraje za rok 2021
Horská služba resucitovala lyžaře na běžecké trati u Štěpánky

Nejčtenější články

21.01.: Na Jablonecku se objevil vlk
22.01.: Od pondělí 24. ledna se změní trasa některých jabloneckých autobusů
23.01.: Horská služba resucitovala lyžaře na běžecké trati u Štěpánky

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

VAMA - trezory a sejfy vám nabízí veškerý sortiment produktů pro ochranu vašich cenností

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace