Po pohřešovaném seniorovi ve Studenci pátrají hasiči s kynology i dron

05.06.2021 14:44:09 | Autor: hzs, pjs | Rubrika: Krimi | Obce: Liberecký kraj

Po pohřešovaném seniorovi ve Studenci pátrají hasiči s kynology i dron

Aktualizace: Senior nalezen bez známek života! Hasiči ze stanic HZS Turnov a Jilemnice, JSDHO Studenec a kynologové z JSDHO Hejnice vyjeli v pátek večer k pátrací akci po pohřešovaném seniorovi ve Studenci. K události z probíhajícího výcviku přejeli i kynologové HZS Libereckého kraje.

Na místo ještě večer dorazil vrtulník Policie ČR vybavený termovizí. Lokalitu velitel zásahu rozdělil na několik úseků, ve kterých probíhá systematické prohledávání. Pátrání po pohřešované osobě stále pokračuje. Podle neoficiálních zpráv se má jednat o Stanislava Kuříka z Domova pro seniory, po kterém bylo v pátek vyhlášeno pátrání.

„Semilští kriminalisté pátrají po 84letém muži, který byl naposledy spatřen ve čtvrtek, v místě svého současného bydliště, v obci Studenec. Muž pravděpodobně krátce po poledni odešel z místa bydliště, aniž by komukoli podal zprávu a do současné doby jeho výskyt policistům není znám. V době odchodu mohl mít na sobě kapsáčové kalhoty v barvě khaki, košili blíže nezjištěné barvy, na nohou měl pantofle, tkazvané crocsy. Muž je 185-190 cm vysoký, štíhlé postavy, v dobré fyzické kondici. S sebou by mohl mít turistickou hůl," sdělil tiskový mluvčí Policie ČR Vojtěch Robovský.

Pátrání bylo přes noc přerušeno, ale od rána opět pokračuje. „Na místo události do Studence byly znovu povolány jednotky požární ochrany k pokračování v pátrací akci po pohřešované osobě. K zásahu vyjeli hasiči ze stanice HZS Turnov (kynologové HZS LK) a JSDHO Roztoky u Jilemnice, Studenec a Jilemnice," uvedli krajští hasiči na svém twitteru.

K pátrání se ze stanice HZS Liberec přidal i dron HZS Libereckého kraje. Oblast je opět rozdělena do několika úseků, které prohledávají organizované rojnice. V prohledávané lokalitě se nachází několik vodních ploch. Proto byl ze stanice HZS Jilemnice na místo povolán člun, který začne prověřovat i tyto vodní nádrže.

Aktualizace 5. 6. 17.12:

Odpoledne kolem 17. hodiny byla při pátrací akci hledaná osoba nalezena v katastru obce Studenec, bohužel již bez známek života. „Lékař na místě konstatoval smrt. Událost je ukončena, jednotky požární ochrany se vrací na své základny," sdělili krajští hasiči.

Případem se nyní budou zabývat semilští kriminalisté. „Podle prvotních informací žádné okolnosti nenasvědčují tomu, že by se na úmrtí měla podílet jiná osoba. Ve věci bude nařízena soudní pitva," upřesnil policejní mluvčí Robovský.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Po pádu lezkyně na Hruboskalsku zasahovala horská služba i hasiči
Policie hledá svědky dopravní nehody ve Vratislavicích
Letečtí záchranáři horské služby zasahovali na Vyskři a u Lomnice
Policie hledá řidičku i svědky nehody na jablonecké křižovatce
Policie hledá řidiče, který havaroval s vozidlem BMW v ulici Větrná
Horská služba měla o víkendu dva zásahy s vrtulníkem
Přes lockdown vzrostl v zimě počet pátracích akcí, léto bude náročnější

Diskutujte s námi

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Na krkonošských cestách bude provázet 15 nových podmaleb na skle

Podmalby na skle - prastará výtvarná technika, která nechyběla skoro v žádné krkonošské chalupě. Patnáct zbrusu nových podmaleb dostala Správa KRNAP darem od jejich autorky Zory Ponicové-Paterové a jejího bratra Václava Patery. Více podrobností

Hořela elektroprodejna v Semilech

K požáru prodejny elektra vyjeli v pátek 17. května po 20. hodině profesionální i dobrovolní hasiči do Špidlenovy ulice v Semilech na rohu Riegrova náměstí. Požár byl zpozorován skrze výlohu a k jeho uhašení hasiči postupně nasadili tři vodní proudy. Podrobnosti na Našem Pojizeří


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Po střetu s autem v Jablonci cyklista zemřel
Nabitý víkend atletů LIAZU Jablonec
V Kokoníně se bude diskutovat o Janu Žižkovi
Běžci LIAZU na Kladně v osobních rekordech
Festival Karoliny Světlé poosmé pořádá spolek Stopy v krajině

Nejčtenější články

23.05.: Další úsek cyklostezky svaté Zdislavy je dokončen v Bílém Kostele
24.05.: Jabloneckým tónům je deset let
23.05.: Krajské kolo soutěže ve vyprošťování u dopravních nehod zná své vítěze

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace