Plavecký bazén do 30. června uzavřen: Komplikace s výměnou skříněk

17.06.2024 13:27:59 | Autor: end | Rubrika: Zprávy | Obce: Jablonec nad Nisou,Harrachov,Liberecký kraj,Vratislavice nad Nisou,Jablonecko

Plavecký bazén do 30. června uzavřen: Komplikace s výměnou skříněk

Plavecký bazén v Jablonci nad Nisou bude uzavřen o osm dnů déle, než bylo původně plánováno. Důvodem jsou komplikace při výměně šatních skříní, které jsou způsobeny dodavatelskou firmou. Bazén se tak návštěvníkům otevře až začátkem července.

„Bohužel nastala situace, kterou jsme nedokázali ovlivnit. Vinu na tom má firma, která v prosinci 2023 vysoutěžila veřejnou zakázku na renovaci šatních skříní v místním plaveckém bazénu. Tato zakázka, v hodnotě 2 miliony korun, měla být realizována do pěti měsíců od podpisu smlouvy a do konce června vyúčtována. Soutěž byla provedena s požadavky na cenu, servis a dobu dodání do 150 dnů od podpisu smlouvy. Předpokládali jsme dostatečný časový prostor pro výrobu a instalaci šatních skříní včetně elektronických zámků, a to i s rezervou na následnou instalaci odbavovacího systému jinou firmou," říká Štěpán Matek jednatel společnosti SPORT Jablonec, s. r. o., která Městský plavecký bazén spravuje.

V soutěži byla vybrána firma Artspect, a. s., a smlouva podepsána 20. prosince 2023, s termínem dodání 20. 5, tak aby zakázka mohla být do 30. června vyúčtována. Termín výměny 400 skříní byl stanoven v termínu od 15. května do 16. června. Avšak již před začátkem realizace projektu renovace šaten došlo ke komunikačním problémům s firmou Artspect, a. s. „Ačkoli byla termínovaná dohoda, nedošlo k dostatečné přípravě ze strany firmy na zahájení prací včas. To vedlo k významnému zpoždění a prodloužení uzavírky bazénu nad plánovaný termín," vysvětluje Matek a dodává: „Hlavní příčinou zpoždění bylo nedostatečné zajištění výroby a montáže skříní, na což byla vázána instalace nového odbavovacího systému další firmou, která však na prodloužení termínu dokončení nemá vinu. Toto zpoždění vedlo k nepříjemnému prodloužení doby, během níž je bazén mimo provoz.

"Sport Jablonec nyní po firmě Artspect, a. s., bude vyžadovat smluvní pokutu za nedodržení termínu. „Současně zvažujeme požadavek na náhradu ušlého zisku v důsledku prodloužené doby, kdy bazén nebyl provozuschopný. Tyto kroky jsou důsledkem nedodržení dohodnutých termínů a zpoždění projektu," upozorňuje Matek. Uzavření bazénu je nepříjemné a vedení společnosti Sport Jablonec velice mrzí. „Za vzniklou situaci se omlouvám a lituji, že jsme přes veškeré úsilí nedokázali předejít komplikacím. Komunikace a koordinace s dodavatelskou firmou, bohužel, nedosáhly požadované úrovně. Rádi bychom však ujistili veřejnost, že veškeré sportovní oddíly pro děti a mládež a školní plavecké aktivity probíhají beze změny. Uzavření bazénu se nedotkne ani plánovaného mistrovství České republiky v plavání 11letých žáků. To se koná 22. června a při těchto závodech bude umožněn přístup pro fanoušky a doprovod na vnitřní balkon nad plaveckým bazénem. Počátkem července bude plavecký bazén pro veřejnost s největší pravděpodobností otevřen," uzavírá Matek.

Sdílet s přáteli na facebooku

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonecko

Jaroslav Zeman - Senátor PČR ( Senátoři a poslanci ) | Další firmy

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Na Frýdlantsku vyjede dodávka na přepravu jízdních kol

S platností od 11. července 2024 posílí náhradní autobusovou dopravu na Frýdlantsku mimořádně zavedená linka „K". Nová linka ve formě dodávky jedoucí v trase vybraných spojů linky náhradní autobusové dopravy „C" je určena výhradně k přepravě jízdních kol. Spoj s vlekem na jízdní kola vyjíždí až do konce prázdnin denně v 8:25 z autobusového nádraží v Liberci jako zrychlený spoj do Frýdlantu a dále pak po své trase na Smědavu (s časovým posunem odjezdu na 9:00).

Jednotné stanovisko za všechny složky životního prostředí

Od začátku července se v souvislosti s novým stavebním zákonem dle zákona č. 148/2023 Sb., vydává jednotné stanovisko za všechny složky životního prostředí pro všechny záměry povolované podle stavebního zákona. „Jednotné environmentální stanovisko (JES) se vydává namísto jednotlivých správních úkonů obsažených v devíti různých zákonech z oblasti životního prostředí, které mají podle platné a účinné právní úpravy většinou podobu závazného stanoviska, v některých případech však i rozhodnutí či vyjádření," uvedl Jakub Šrýtr z oddělení životního prostředí a státní památkové péče Magistrátu Jablonce nad Nisou.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Kam za sportem a zábavou na Jablonecku o víkendu 12. až 14. července
Bohemia Rally 2024 má téměř stovku přihlášených posádek
Tvořivé prázdniny v jabloneckém muzeu
Léto přináší novinky a zajímavosti na hradech a zámcích
Krakonošovy letní podvečery podvacáté obsadí jilemnické náměstí

Nejčtenější články

11.07.: Bouřky zaměstnaly hasiče v kraji, nejčastější bylo čerpání vody
12.07.: Hudebník Paulie Garand láká do kraje. Video zaujalo desetitisíce lidí
10.07.: Jablonecká kašna je vypnutá kvůli velkému úniku vody

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace