Plán sociálních služeb Jablonecka se rozšířil o Frýdštejn

23.11.2021 10:40:40 | Autor: Jana Fričová | Rubrika: Zprávy | Obce: Jablonec nad Nisou

Plán sociálních služeb Jablonecka se rozšířil o Frýdštejn

Zastupitelé města Jablonec nad Nisou na svém listopadovém zasedání schválili akční plán, který je nedílnou součástí aktuálně platného 4. komunitního plánu sociálních a navazujících služeb Jablonecka na období 2020-2023.

Novinkou Akčního plánu na rok 2022 je nové vymezení území. „Změna území nastala k 1. lednu tohoto roku připojením obce Frýdštejn ke správnímu obvodu ORP Jablonec nad Nisou, dříve Frýdštejn náležel k Turnovu," konstatoval náměstek primátora pro oblast humanitní David Mánek.

Plán kromě jiného hodnotí situaci v době pandemie, finanční přehled podává obraz o objemu prostředků z rozpočtů měst a obcí na sociální a navazující služby. „V roce 2021 to bylo téměř 29 milionů korun," doplnil náměstek Mánek.

Důležitou částí akčního plánu je aktualizovaná základní síť sociálních služeb Jablonecka: „V ní jsou nově vyčíslené také předpokládané kapacity a náklady pro celé ORP Jablonec nad Nisou. Plán pracuje s rozvojovými aktivitami na rok 2022, ale předkládá i záměry rozvoje na rok 2023," připomněl náměstek.

Na dotace pro sociální služby se počítá s téměř devíti miliony

Jablonečtí zastupitelé schválili dotační program na podporu registrovaných sociálních služeb z rozpočtu statutárního města na období let 2022-2023. Ten počítá s částkou téměř 9 milionů korun.

„Dotace se registrovaným poskytovatelům sociálních služeb poskytují pravidelně již od roku 2010, v rámci vyhlášeného dotačního programu od roku 2015. Předpokládaný celkový objem financí alokovaných v rozpočtu činí na jeden kalendářní rok 8,6 milionu korun," řekl náměstek pro oblast sociální David Mánek.

Dotace se poskytují k financování běžných nákladů souvisejících se službami a program obsahuje základní informace pro žadatele, jako je účel podpory, předpokládaný celkový finanční objem z rozpočtu města, lhůta pro podání žádosti, způsobilé náklady, okruh žadatelů, kritéria pro hodnocení žádostí a stanovení výše podpory, harmonogram administrace žádostí včetně jejich vzoru a další podmínky podpory.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Kraj podpoří fungování organizací v sociálních službách třiceti miliony
Dobré světlo ve vestibulu jablonecké radnice k Týdnu sociálních služeb

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Koncert Harlej v Bozkově přeložen na jaro 2022

Koncert kapely Harlej, který měl v bozkovské sokolovně proběhnout 27. listopadu od 20 hodin, byl přeložen na 16. dubna 2022. Předkapelou měla být kapela Loco Loco. Zakoupené vstupenky zůstávají v platnosti na jarní termín.

Komise vybrala firmu, která postaví nový domov pro postižené v Nové Vsi

Radní Libereckého kraje schválili výběr firmy, která postaví nové domácnosti pro osoby se zdravotním postižením v Nové Vsi u Chrastavy. Jejich provozovatelem je krajská příspěvková organizace APOSS Liberec. Ze sedmi nabídek přihlášených do veřejné zakázky byla hodnotící komisí vybrána nabídka společnosti CL-EVANS Česká Lípa, která byla ekonomicky nejvýhodnější. „Základním hodnotícím kritériem pro zadání veřejné zakázky byla ekonomická výhodnost nabídek, tedy nejnižší nabídková cena. Tu nabídla společnost CL-EVANS," potvrdil Zbyněk Miklík, náměstek hejtmana pro resort ekonomiky, majetku, investic, veřejných zakázek a informatiky.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Jablonec našel reálnější a úspornější řešení terminálu
Plné kapsy šutrů nabídly famózní herecké výkony
Prosincový program ve Vikýři
Eva Samková zahájila vítězně Světový pohár ve snowboardcrossu
Nejlepším místem pro život je Zlínský kraj. Liberecký kraj je osmý

Nejčtenější články

26.11.: Nemocnice v kraji kvůli covidu odkládají plánované operace
26.11.: V Palackého ulici je nutná zvýšená opatrnost
26.11.: Za tenhle bod zaslouží Jablonec uznání

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Aktuální zpravodajství z Pojizeří.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace