Pivovar Rezek v Zásadě odstartoval oficiálně provoz

18.09.2015 12:02:01 | Autor: pjs | Rubrika: Zprávy | Obce: Zásada

Pivovar Rezek v Zásadě odstartoval oficiálně provoz

V Zásadě byl ve čtvrtek 10. září oficiálně spuštěn do provozu pivovar Rezek. Slavnostní otevření pivovaru provedla starostka Zásady Andrea Princová. Přítomen byl kromě majitele Daniela Rezka a dalších hostů i primátor Jablonce Petr Beitl.

Pivovar Rezek je umístěn do objektu, který původně sloužil jako sklářská dílna. Tu zřídil pradědeček Daniela Rezka počátkem minulého století. Sklo se zde vyrábělo do 2. světové války. V době socialismu byl objekt využíván jako prodejna potravin. V devadesátých letech minulého století sem byla umístěna výroba nově vzniklé firmy Truhlářství Zásada s.r.o.

Po ukončení jabloneckého pivovaru Jantar nebyl na Jablonecku žádný pivovar, někteří jeho zaměstnanci našli nově práci právě v Zásadě. Pivovar i pivo Rezek se jmenuje po zakladateli a podnikateli v jedné osobě Danielu Rezkovi. Majitel truhlárny, sklárny a penzionu si tak doplnil portfolio o minipivovar, který je tak posledním dílkem do skládačky Zážitková agentura Zásada. Ta kromě ubytování nabízí i interaktivní dílny. V plánu má majitel vyrobit 100 až 120 hektolitrů piva, v nabídce bude světlá jedenáctka, polotmavá dvanáctka a třináctistupňový ALE.

Do budoucna by chtěl Daniel Rezek z pivovaru udělat i kulturně-společenské centrum. Kromě prohlídky pivovaru je možné si za poplatek v Pivovaru Rezek uvařit i své vlastní pivo, otevírací doba je pondělí, úterý, středa, čtvrtek a neděle od 16 do 22 hodin a v pátek a v sobotu dokonce do 22 hodin.

Sdílet s přáteli na facebooku

Diskutujte s námi

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 4 fotek)

 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Dopravní opatření pro linky č. 109 a 131

Pokládka finální asfaltové vrstvy v ulici U Přehrady od pondělí 10. do neděle 16. června je důvodem nového dopravního opatření pro linky č. 109 a 131 (školní linka). Dokončovací práce rekonstrukce ulice U Přehrady, které provádí Krajská správa silnic LK, si vyžádají ještě další změny a omezení dopravy. Po stejnou dobu, tedy od 10. do 16. 6., bude také dočasně zrušená zastávka U Přehrady. Náhradní zastávka pro linky č. 109 a 131 bude v ulici Svatopluka Čecha u plaveckého bazénu. Linky budou jezdit po následující objízdné trase: U Přehrady - Svatopluka Čecha - Mánesova - Palackého, kde se napojují na standardní trasu.

Turnovská Špéra slavila 140. výročí založení

O uplynulém víkendu se na turnovské Špéře konaly oslavy 140. výročí založení školy. Akce se zúčastnila řada významných hostů, jako například náměstek hejtmana Libereckého kraje Mgr. Jiří Čeřovský, dále inspektorka ČŠI Mgr. Jitka Šafaříková, představitelé významných sponzorů školy, ředitelé škol, zástupci sociálních partnerů a řada dalších. Přijelo také mnoho bývalých studentů z celé republiky, sešli se bývalí pedagogové a zaměstnanci školy, ale škola byla otevřená i pro širokou veřejnost v rámci Dnů otevřených dveří, které byly součástí oslav. Více podrobností a fotografie


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Fotbalisté Pěnčína získali krajský pohár
Jablonecký primátor přivítá ve městě vílu Nisu
V Tanvaldě se hrálo České nebe
Červnový svoz bioodpadu v Jablonci
Vítězem soutěže Vesnice roku 2024 Libereckého kraje je obec Všelibice

Nejčtenější články

11.06.: Adam Pelta: Pohár je pro nás vrchol sezony!
12.06.: Na Mlatě vzdali hold českému velikánovi
11.06.: Z Tajvanu zmizí nebezpečné stromy, většinu jich město ošetří

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace