Pivo Konrad Vratislavické řezané získalo krajské ocenění
26.04.2018 15:59:16 | Autor: Pavel Regner | Rubrika: Zprávy | Obce: Liberecký kraj
V kategorii Alkoholické a nealkoholické nápoje získalo v krajské soutěži ocenění pivo Konrad Vratislavické řezané z pivovaru Liberec Vratislavice.
Již po deváté hodnotili zástupci Ministerstva zemědělství ČR, Krajského úřadu Libereckého kraje, Státního zemědělského intervenčního fondu, Státní zemědělské a potravinářské inspekce, Státní veterinární správy ČR, Agrární komory ČR a Potravinářské komory ČR přihlášené regionální zemědělské a potravinářské výrobky z Libereckého kraje.
„Pivo Konrad Vratislavické řezané se vyznačuje dokonalou harmonií chutí, kterou mu dává správně vyvážený poměr světlého a tmavého piva. Na jazyku se tak potkává chmelová hořkost s karamelovou sladkostí," popsal sládek Petr Hostaš.
Do finální podoby chuti zasahují čtyři pivovarští degustátoři-somelieři v čele se sládkem, kteří řežou tento produkt ze základních piv: světlé vratislavické 11% a tmavého Kapucína. Výsledné jedenáctistupňové pivo obsahuje 4,7 % alkoholu.
„Původní technologické postupy z konce 19. století, tj. použití otevřených spilek a ležáckých tanků v původních kamenných sklepích pro základní piva a nový trend blendování za účelem vyrovnání chuťových parametrů dávají naším pivům Konrad vyšší pitelnost při vyrovnaném chuťovém zážitku," doplnil Hostaš.
V roce 2015 byl v téže soutěži oceněn Konrad Vratislavický ALE - svrchně kvašené, velmi hořké a silné 16° pivo, které výjimečnou hořkost získává z původních amerických odrůd chmele. Receptura byla poprvé použita ve vratislavickém pivovaru a dnes se vyváží do celé Evropy. Tak i Vratislavické řezané je místním dílem.
Pivovar Vratislavice v roce 2017 vystavil 119 tis. hl. piva, což je o třináct procent více než rok předtím. Na export jak v Evropě, tak i v zámoří odešlo 43 % z celkového prodeje piva. Nejprodávanějším druhem je stále světlá jedenáctka. Od zisku titulu Nejlepší ležák českého typu na světě zvyšuje svůj podíl na prodaném pivu i Konrad 12°. Třetím nejprodávanějším pivem je Konrad výčepní a nezaostává kombinace 14°a 16°piva.
Související články
Kraj ocení řemeslníky, kteří se věnují zpracování ovčí vlny a barvířství
Liberecký kraj podpoří regionální výrobce a řemeslníky i v roce 2018
Vratislavické pivo má nové retroetikety
Diskutujte s námi
Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
Krátké zprávy z regionu Jablonecka
Zemřel Imrich Bugár, dlouholetý manažer turnovského mítinku
Atletickým fanouškům přinášíme smutnou zprávu, že ve středu 8. dubna zemřel diskař Imrich Bugár, dlouholetý manažer atletického Memoriálu Ludvíka Daňka v Turnově. Zanedlouho - 14. dubna by přitom oslavil 71 let. Více podrobností
Hasiči – lezci zachránili u Semil paraglidistu i zraněného ferratistu
V úterý 24. března odpoledne měli hasiči - lezci z centrálních hasičských stanic Semily a Liberec velmi napilno. Semilští lezci na dvou různých místech zachránili dvě osoby - paraglidistu v nesnázích a zraněného muže na ferratě u Semil, tam zachraňovali společně s libereckými kolegy. Více podrobností a fotografie na Našem Pojizeří
Nejnovější články
Silnice kolem Souše bude od středy 15. dubna opět průjezdná
Cenné body béčka z Mladé Boleslavi
VIDEO: Most v Hodkovicích o víkendu začali bourat
Jablonec zvyšuje míru třídění odpadu, celková produkce dál roste
Velikonoční pomlázka probíhala i za volantem
Nejčtenější články
13.04.: Víkend MP: porucha v centru, napadení i pátrání po hledané osobě
12.04.: Kultura v Železném Brodě v dubnu
13.04.: Nový jablonecký projekt má posílit stabilitu městských lesů
Události dle data
Stalo se | Připravuje se
Infomail
https://www.instagram.com/nasejablonecko
Odkazy
© 2010-19 Naše Jablonecko, s.r.o. | redakce@nasejablonecko.cz | web by VisionWorks | RSS
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování veškerého obsahu (články, fotografie) je bez souhlasu vydavatele zakázáno.