Pivní běžci popáté oběhnou jabloneckou přehradu

20.07.2021 10:35:43 | Autor: br, pjs | Rubrika: Volný čas | Obce: Jablonec nad Nisou

Pivní běžci popáté oběhnou jabloneckou přehradu

Aktualizováno: Letos se již popáté uskuteční jablonecký pivní běh. Takže zapište do kalendářů datum pátek 23. července 16.00, sežeňte si parťáka a vymyslete originální název a dress code vaší dvojice. Jedná se o závod okolo přehrady Mšeno, kdy musí během 3km každý běžec odegustovat šest malých piv u stánků okolo.

Změřit síly v této netradiční disciplíně závodníci musejí pouze v tandemu. Je přitom jedno, zda půjde o pár mužský, ženský či „pohlavní mix". A pozor! Chybět nebude ani speciální, divácky velmi oblíbená disciplína pro rodiče - kategorie Kočárková extraliga, kde je podmínkou vydat se na trať s jakýmkoliv typem dětského kočárku.

Cílem netradičního pivního běhu je podle pořadatelů závodu především nový způsob zábavy, relaxace a odpočinku, ale i spojování zdánlivě neslučitelného. Tedy běžeckého sportu a rozumné konzumace alkoholických nápojů. Vyběhnout na trať může každý, kdo si k sobě sežene partnera. Registrovat se do soutěže můžete přímo na startu závodu v prostoru Slunečních lázní, kde je zároveň i cíl.

„BeerRun je pro širokou veřejnost a postupně získává stále více fanoušků. Ve třech kategoriích dáváme prostor mužům, ženám i smíšeným párům. A jako bonus jsme vymysleli disciplínu, které se mohou pohodově zúčastnit rodiče s dětmi. Vítězem v každé kategorii jsou ti, kteří dokáží absolvovat tříkilometrovou trať a konzumaci předepsaného počtu malých piv v co nejkratším čase. A bez újmy. Nicméně, upřímně, v týhletý době, kdy není nic jistý, nelze vyloučit, že ani po BeerRunu nezůstanou aleje čistý," řekl s nadsázkou k populárnímu běžeckému závodu s ochutnávkou piv Cyril Matějka z pořádajícího spolku Demence z kredence.

Tradicí se pro účastníky BeerRunu stala i volba netradičního dress code, respektive výběr oblečení, ve kterém každá z dvojic vyráží na trať.

„Startovné je dobrovolné, respektive minimální, a to 120 korun + 6 malých piv, což je na náklady, které musíme pokrýt. Vítězové kategorií, ale i závodníci, kteří skončí do pátého místa, se můžou těšit na medaile i putovní poháry. Každý z účastníků navíc dostane originální odznáček jako vzpomínku na letošní ročník," dodal za pořadatele Cyril Matějka.

Start závodu je letos naplánován na pátek 23. července v 16.30 hodin, jeho konec pak nejpozději o dvě hodiny později. Vyhlásit výsledky se odborná porota chystá v 19.00 hodin.

Přechozího ročníku pivního závodu BeerRun se podle pořadatelů zúčastnilo přes 60 soutěžních párů. Letos očekávají zájem ještě větší. Motto závodu je "V týdletý době, kdy nic není jistý, po beerrunu nezůstanou aleje čistý!"

Sdílet s přáteli na facebooku

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Světový den mokřadů slavíme i v Krkonoších

Rozsáhlé komplexy subalpínských mokřadů náleží mezi nejpozoruhodnější biotopy Krkonoš. Největší rašeliništní komplexy náhorní planiny východních a západních Krkonoš - Úpské rašeliniště a Pančavská louka - byly v roce 1993 zařazeny mezi nejvýznamnější mokřady světa v rámci tzv. Ramsarské úmluvy. Právě z iniciativy Ramsarské úmluvy (www.ramsar.org) se slaví 2. únor jako Světový den mokřadů. Další informace

Majetek kraje a jeho příspěvkovek ochrání pojišťovna Kooperativa

Krajští radní na jednání vybrali pojišťovnu, která bude pro Liberecký kraj a jeho 87 příspěvkových organizací od 1. dubna letošního roku spravovat pojištění majetku a odpovědnosti za škodu. Vítězná nabídková cena společnosti Kooperativa pojišťovna, a.s., Vienna Insurance Group za oba druhy pojištění činí 21 337 852 korun bez DPH za jeden rok plnění. Pojišťovací činnosti jsou od DPH ze zákona osvobozeny.  „Předmětem plnění veřejné zakázky je pojištění movitého a nemovitého majetku a pojištění odpovědnosti za škodu Libereckého kraje a příspěvkových organizací zřízených krajem," uvedl Zbyněk Miklík, náměstek hejtmana pro resort ekonomiky, majetku, investic, veřejných zakázek a informatiky.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Policie hledá řidiče, který na Smržovce porazil seniorku
Obrazem: Babí hop v Eurocentru 2023
Obrazem: Zásadská pralyže 2023
V Kokoníně hořelo osobní auto
Krajské halové přebory atletů měly rekordní účast

Nejčtenější články

03.02.: Přechod dopravy na Jablonecku zkomplikovalo počasí a elektronika
05.02.: Obrazem: Zásadská pralyže 2023
03.02.: Nový sníh a vítr v kraji porážely stromy a zapříčinily nehody

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace