Pivní běžci popáté oběhnou jabloneckou přehradu

20.07.2021 10:35:43 | Autor: br, pjs | Rubrika: Volný čas | Obce: Jablonec nad Nisou

Pivní běžci popáté oběhnou jabloneckou přehradu

Aktualizováno: Letos se již popáté uskuteční jablonecký pivní běh. Takže zapište do kalendářů datum pátek 23. července 16.00, sežeňte si parťáka a vymyslete originální název a dress code vaší dvojice. Jedná se o závod okolo přehrady Mšeno, kdy musí během 3km každý běžec odegustovat šest malých piv u stánků okolo.

Změřit síly v této netradiční disciplíně závodníci musejí pouze v tandemu. Je přitom jedno, zda půjde o pár mužský, ženský či „pohlavní mix". A pozor! Chybět nebude ani speciální, divácky velmi oblíbená disciplína pro rodiče - kategorie Kočárková extraliga, kde je podmínkou vydat se na trať s jakýmkoliv typem dětského kočárku.

Cílem netradičního pivního běhu je podle pořadatelů závodu především nový způsob zábavy, relaxace a odpočinku, ale i spojování zdánlivě neslučitelného. Tedy běžeckého sportu a rozumné konzumace alkoholických nápojů. Vyběhnout na trať může každý, kdo si k sobě sežene partnera. Registrovat se do soutěže můžete přímo na startu závodu v prostoru Slunečních lázní, kde je zároveň i cíl.

„BeerRun je pro širokou veřejnost a postupně získává stále více fanoušků. Ve třech kategoriích dáváme prostor mužům, ženám i smíšeným párům. A jako bonus jsme vymysleli disciplínu, které se mohou pohodově zúčastnit rodiče s dětmi. Vítězem v každé kategorii jsou ti, kteří dokáží absolvovat tříkilometrovou trať a konzumaci předepsaného počtu malých piv v co nejkratším čase. A bez újmy. Nicméně, upřímně, v týhletý době, kdy není nic jistý, nelze vyloučit, že ani po BeerRunu nezůstanou aleje čistý," řekl s nadsázkou k populárnímu běžeckému závodu s ochutnávkou piv Cyril Matějka z pořádajícího spolku Demence z kredence.

Tradicí se pro účastníky BeerRunu stala i volba netradičního dress code, respektive výběr oblečení, ve kterém každá z dvojic vyráží na trať.

„Startovné je dobrovolné, respektive minimální, a to 120 korun + 6 malých piv, což je na náklady, které musíme pokrýt. Vítězové kategorií, ale i závodníci, kteří skončí do pátého místa, se můžou těšit na medaile i putovní poháry. Každý z účastníků navíc dostane originální odznáček jako vzpomínku na letošní ročník," dodal za pořadatele Cyril Matějka.

Start závodu je letos naplánován na pátek 23. července v 16.30 hodin, jeho konec pak nejpozději o dvě hodiny později. Vyhlásit výsledky se odborná porota chystá v 19.00 hodin.

Přechozího ročníku pivního závodu BeerRun se podle pořadatelů zúčastnilo přes 60 soutěžních párů. Letos očekávají zájem ještě větší. Motto závodu je "V týdletý době, kdy nic není jistý, po beerrunu nezůstanou aleje čistý!"

Sdílet s přáteli na facebooku

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Kraj podepsal s libereckou univerzitou memorandum o spolupráci

Spolupráce mezi Technickou univerzitou v Liberci a Libereckým krajem úspěšně pokračuje - nově i na poli sociální oblasti. Hlavními tématy memoranda, které dnes obě strany podepsaly, jsou zejména sociální začleňování, zaměstnanost, bydlení, vzdělávání, zdravotní péče či dluhová problematika. „Jsem nesmírně rád, že se spolupráce s Technickou univerzitou v Liberci rozšířila o další důležitá témata. Podpis memoranda zavazuje kraj společně s vysokou školou pracovat na zlepšení podmínek v sociální oblasti a naplňovat strategii sociálního začleňování na další roky," uvedl Petr Tulpa, náměstek hejtmana pro resort sociálních věcí.

V Jablonci připomenou Mezinárodní den obětí holokaustu

Primátor města Jablonec nad Nisou Jiří Čeřovský zve na slavnostní připomenutí Mezinárodního dne památky obětí holokaustu, které se uskuteční ve čtvrtek 27. ledna 2022 od 11 hodin u Památníku jablonecké synagogy (v parku na křižovatce ulic Jiráskova, Luční a U Muzea).


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Novou ředitelkou KHS Libereckého kraje je Jana Loosová
Na závěr jabloneckého soustředění ve Španělsku remíza s Vikingy
Krajští policisté se zaměřili na drogy a alkohol za volantem
Severočeské muzeum obnovuje plastiky sochaře Metznera
Hasiči zasahovali v Liberci po výbuchu v obydleném domě

Nejčtenější články

25.01.: Ztratila se kočka Jolie
25.01.: Cimrman v Jablonci zcela zaplnil kapacitu divadla
27.01.: Mladí běžkaři úspěšně reprezentovali na Českém poháru ve Vimperku

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Termosol je distributorem termodynamických a solárních systémů od španělské společnosti EnergyPanel, S.L.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace