Pivní běžci popáté oběhnou jabloneckou přehradu

20.07.2021 10:35:43 | Autor: br, pjs | Rubrika: Volný čas | Obce: Jablonec nad Nisou

Pivní běžci popáté oběhnou jabloneckou přehradu

Aktualizováno: Letos se již popáté uskuteční jablonecký pivní běh. Takže zapište do kalendářů datum pátek 23. července 16.00, sežeňte si parťáka a vymyslete originální název a dress code vaší dvojice. Jedná se o závod okolo přehrady Mšeno, kdy musí během 3km každý běžec odegustovat šest malých piv u stánků okolo.

Změřit síly v této netradiční disciplíně závodníci musejí pouze v tandemu. Je přitom jedno, zda půjde o pár mužský, ženský či „pohlavní mix". A pozor! Chybět nebude ani speciální, divácky velmi oblíbená disciplína pro rodiče - kategorie Kočárková extraliga, kde je podmínkou vydat se na trať s jakýmkoliv typem dětského kočárku.

Cílem netradičního pivního běhu je podle pořadatelů závodu především nový způsob zábavy, relaxace a odpočinku, ale i spojování zdánlivě neslučitelného. Tedy běžeckého sportu a rozumné konzumace alkoholických nápojů. Vyběhnout na trať může každý, kdo si k sobě sežene partnera. Registrovat se do soutěže můžete přímo na startu závodu v prostoru Slunečních lázní, kde je zároveň i cíl.

„BeerRun je pro širokou veřejnost a postupně získává stále více fanoušků. Ve třech kategoriích dáváme prostor mužům, ženám i smíšeným párům. A jako bonus jsme vymysleli disciplínu, které se mohou pohodově zúčastnit rodiče s dětmi. Vítězem v každé kategorii jsou ti, kteří dokáží absolvovat tříkilometrovou trať a konzumaci předepsaného počtu malých piv v co nejkratším čase. A bez újmy. Nicméně, upřímně, v týhletý době, kdy není nic jistý, nelze vyloučit, že ani po BeerRunu nezůstanou aleje čistý," řekl s nadsázkou k populárnímu běžeckému závodu s ochutnávkou piv Cyril Matějka z pořádajícího spolku Demence z kredence.

Tradicí se pro účastníky BeerRunu stala i volba netradičního dress code, respektive výběr oblečení, ve kterém každá z dvojic vyráží na trať.

„Startovné je dobrovolné, respektive minimální, a to 120 korun + 6 malých piv, což je na náklady, které musíme pokrýt. Vítězové kategorií, ale i závodníci, kteří skončí do pátého místa, se můžou těšit na medaile i putovní poháry. Každý z účastníků navíc dostane originální odznáček jako vzpomínku na letošní ročník," dodal za pořadatele Cyril Matějka.

Start závodu je letos naplánován na pátek 23. července v 16.30 hodin, jeho konec pak nejpozději o dvě hodiny později. Vyhlásit výsledky se odborná porota chystá v 19.00 hodin.

Přechozího ročníku pivního závodu BeerRun se podle pořadatelů zúčastnilo přes 60 soutěžních párů. Letos očekávají zájem ještě větší. Motto závodu je "V týdletý době, kdy nic není jistý, po beerrunu nezůstanou aleje čistý!"

Sdílet s přáteli na facebooku

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

V Kokoníně se postaví provizorní objízdná trasa

Jablonec zřídí v Kokoníně provizorní objízdnou trasu ulice Kaštanová z vedlejší slepé ulice přes soukromé pozemky. Důvodem jsou výkopy a úplná uzavírka ulice Kaštanové kvůli stavbě dešťové kanalizace, přeložkám sítí a rekonstrukci ulice. „SVS chce v ulici Kaštanová vybudovat splaškovou kanalizaci a přeloží vodovod, město postaví kanalizaci dešťovou, přeloží plynovod a pak zajistí kompletní rekonstrukci ulice Kaštanová. Proto je však třeba nejdříve zřídit provizorní objízdnou trasu," informuje náměstek pro rozvoj Petr Roubíček s tím, že zakázku zadá Jablonec přímo a zaplatí za ni více jak milion korun včetně DPH. Stavět by se mělo v létě, hotovo by mělo být do konce stavební sezony.

Šaldovo a Naivní divadlo podpoří kraj sedmi miliony korun

Poskytnutí neinvestičních a investičních dotací z rozpočtu Libereckého kraje Naivnímu divadlu Liberec a Divadlu F. X. Šaldy Liberec schválili na svém zasedání krajští radní. V souladu s memorandem uzavřeným mezi Libereckým krajem a statutárním městem Liberec je vyčleněno v rozpočtu odboru kultury, památkové péče a cestovního ruchu 5 milionů korun na investiční dotace a 2 miliony korun na podporu těchto divadel. „Dva miliony korun rozdělí kraj coby provozní příspěvek mezi obě scény. Částkou 1 470 000 korun podpoří činnost Divadla F. X. Šaldy a 530 000 korunami Naivní divadlo," uvedla Květa Vinklátová, náměstkyně hejtmana pro resort kultury, památkové péče a cestovního ruchu.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Turnovskou ulici se Střelnicí v Jablonci spojí nové schodiště
Přehled výstav a aktivit Muzea skla a bižuterie o prázdninách
František Hošic oslavil pětadevadesátku!
Kraj podpoří opravu věže kostela svatého Mikuláše v Horní Branné
Prázdninový program akcí Kultury Jablonec

Nejčtenější články

03.07.: Hasiči zachránili psa po pádu z maloskalské vyhlídky
04.07.: Obrazem: Oslavy 120 let ozubnicové trati v Kořenově
02.07.: Vzpomínka na známé kutuzovské pravidlo

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Eshop zaměřený na prodej postelí, matrací, roštů a doplňků pro zdravý spánek.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace