Pivní běžci popáté oběhnou jabloneckou přehradu

20.07.2021 10:35:43 | Autor: br, pjs | Rubrika: Volný čas | Obce: Jablonec nad Nisou

Pivní běžci popáté oběhnou jabloneckou přehradu

Aktualizováno: Letos se již popáté uskuteční jablonecký pivní běh. Takže zapište do kalendářů datum pátek 23. července 16.00, sežeňte si parťáka a vymyslete originální název a dress code vaší dvojice. Jedná se o závod okolo přehrady Mšeno, kdy musí během 3km každý běžec odegustovat šest malých piv u stánků okolo.

Změřit síly v této netradiční disciplíně závodníci musejí pouze v tandemu. Je přitom jedno, zda půjde o pár mužský, ženský či „pohlavní mix". A pozor! Chybět nebude ani speciální, divácky velmi oblíbená disciplína pro rodiče - kategorie Kočárková extraliga, kde je podmínkou vydat se na trať s jakýmkoliv typem dětského kočárku.

Cílem netradičního pivního běhu je podle pořadatelů závodu především nový způsob zábavy, relaxace a odpočinku, ale i spojování zdánlivě neslučitelného. Tedy běžeckého sportu a rozumné konzumace alkoholických nápojů. Vyběhnout na trať může každý, kdo si k sobě sežene partnera. Registrovat se do soutěže můžete přímo na startu závodu v prostoru Slunečních lázní, kde je zároveň i cíl.

„BeerRun je pro širokou veřejnost a postupně získává stále více fanoušků. Ve třech kategoriích dáváme prostor mužům, ženám i smíšeným párům. A jako bonus jsme vymysleli disciplínu, které se mohou pohodově zúčastnit rodiče s dětmi. Vítězem v každé kategorii jsou ti, kteří dokáží absolvovat tříkilometrovou trať a konzumaci předepsaného počtu malých piv v co nejkratším čase. A bez újmy. Nicméně, upřímně, v týhletý době, kdy není nic jistý, nelze vyloučit, že ani po BeerRunu nezůstanou aleje čistý," řekl s nadsázkou k populárnímu běžeckému závodu s ochutnávkou piv Cyril Matějka z pořádajícího spolku Demence z kredence.

Tradicí se pro účastníky BeerRunu stala i volba netradičního dress code, respektive výběr oblečení, ve kterém každá z dvojic vyráží na trať.

„Startovné je dobrovolné, respektive minimální, a to 120 korun + 6 malých piv, což je na náklady, které musíme pokrýt. Vítězové kategorií, ale i závodníci, kteří skončí do pátého místa, se můžou těšit na medaile i putovní poháry. Každý z účastníků navíc dostane originální odznáček jako vzpomínku na letošní ročník," dodal za pořadatele Cyril Matějka.

Start závodu je letos naplánován na pátek 23. července v 16.30 hodin, jeho konec pak nejpozději o dvě hodiny později. Vyhlásit výsledky se odborná porota chystá v 19.00 hodin.

Přechozího ročníku pivního závodu BeerRun se podle pořadatelů zúčastnilo přes 60 soutěžních párů. Letos očekávají zájem ještě větší. Motto závodu je "V týdletý době, kdy nic není jistý, po beerrunu nezůstanou aleje čistý!"

Sdílet s přáteli na facebooku

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Hejtman Libereckého kraje bude opět odpovídat online

Ve čtvrtek 2. prosince od 19 hodin mohou návštěvníci facebookového profilu Libereckého kraje položit prostřednictvím komentářů pod online přenos dotaz hejtmanovi Martinu Půtovi. Pokud máte zájem o zodpovězení otázek či chcete zhlédnout reakce hejtmana Martina Půty na různorodé dotazy, stačí se ve čtvrtek 2. prosince v 19 hodin přihlásit ke svému facebookovému profilu a zavítat na stránky Libereckého kraje: https://www.facebook.com/libereckraj/. Své otázky můžete napsat do komentářů přímo pod živý přenos. Hejtman si tradičně dotazy přečte a zodpoví. Online vysílání se uskuteční již po jednačtyřicáté.

Další krok přiblížil stavbu nové stanice HZS Jilemnice

V pátek 26. listopadu 2021 podepsal starosta města Jilemnice David Hlaváč a ředitel Hasičského záchranného sboru Libereckého kraje Jan Hadrbolec smlouvu o prodeji pozemku v Jilemnici, místní části Hrabačov. Pozemek je určen pro výstavbu nové stanice Hasičského záchranného sboru Libereckého kraje v Jilemnici. Další informace


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

V Jablonci vypraví unikátní mobilní očkovací tým
Liberecký kraj vydává ročenku, která hodnotí uplynulých 12 měsíců
Město Jablonec nad Nisou prodává pozemky v elektronických aukcích
U Kauflandu v Turnovské ulici v Jablonci se rozsvítily semafory
Prosincový program akcí v jabloneckém Eurocentru

Nejčtenější články

30.11.: U Zásady zapadl ve sněhu autobus
01.12.: Dvě auta se srazila na sněhu v Bratříkově
30.11.: Odstoupivšího zastupitele Petra Beitla ve funkci nahradil Petr Židek

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

E-shop topení, solární ohřev a sanita - vše pro Váš dům.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace