Petr Roubíček: Rozvoj města není záležitostí jednoho volebního období

22.09.2022 14:06:19 | Autor: Placená reklama | Rubrika: Zprávy | Obce: Jablonec nad Nisou

Petr Roubíček: Rozvoj města není záležitostí jednoho volebního období

Petr Roubíček: V uplynulém čtyřletém období jsme v Jablonci nad Nisou pokračovali ve smysluplných investicích. Všechny jsou významné - rekonstrukce městské kanalizace, ulic a komunikací, investice do nemocnice i rekonstrukce škol a školek. Aktuálně se spouští výstavba nového zázemí na přehradě a musíme reagovat i na nedávný požár. Výjimečné místo po nedávno shořelých Slunečních lázních na přehradě si zaslouží kvalitní architektonické řešení. Chceme, aby nové sluneční lázně byly v provozu nejpozději v roce 2024, proto projekt zařadíme mezi investiční priority města. Na příští sezóny je nutné připravit důstojné provizorní řešení.

Proč jdete do voleb?

Chci pokračovat v práci, kterou jsem započal. Rád bych se podílel na její realizaci. Není mi lhostejný chod města.

Co se povedlo?

Těch věcí je více. Jsou to například stavba pavilonu intenzívní medicíny, rekonstrukce DPS Palackého, rekonstrukce ulice V Aleji, Lávka za hasičárnou ve Mšeně, odkanalizování Kokonína či rekonstrukce a modernizace škol a školek - ZŠ Šumava, MŠ Husova, MŠ Montessori, přístavba ZŠ Kokonín, začíná rekonstrukce a výstavba hřiště ZŠ Arbesova.

V čem je třeba pokračovat?

Toho je více. V první řadě musíme hledat energetické úspory a instalovat obnovitelné zdroje. Pozitivní krok je vybudování městské fotovoltaické elektrárny, kdy budou fotovoltaickými panely pokryty vhodné střechy budov v majetku města. Předpokládáný maximální výkon je 4,5 Megawatthodin. Chceme jít cestou komunitní energetiky i distribuční sítě, pokud se legislativa nezmění,

Dále chceme pracovat na přesunu odpadového hospodářství z Proseče na Brandl.

75579/prev_1663848796_aODS.jpg Dalším bodem je terminál veřejné osobní dopravy. Zde napříč politickým spektrem panuje shoda na vybudování dopravního terminálu jako důstojné brány do města. Vzhledem k tomu, bychom měli čerpat prostředky z evropských dotačních programů ITI v aglomeraci Liberec - Jablonec. Pokud neuspějeme v ITI budeme usilovat o peníze z programů IROP. Nebude to snadné, protože nový rozpočet investice z vlastních zdrojů pravděpodobně silně omezí a bude potřeba se zabývat provozními náklady města. Nicméně v optimistické variantě bychom do konce roku 2023 měli získat stavební povolení a v dalších třech letech stavbu realizovat.

Parkovací dům bude v návaznosti na nový terminál v ulici 5. května vedle schodiště k železniční zastávce Centrum. Oproti původnímu projektu, kdy byl součástí terminálu, se zdvojnásobí počet parkovacích míst. Zároveň se výtahem parkovacího domu vyřešil bezbariérový přístup k železniční zastávce. Další výhodou nového řešení je, že dojde k otevření prostoru kolem řeky Nisy.

Rekonstrukce ulic Smetanova, Mlýnská a Pod Baštou - tento bolák na tváři města by měl zmizet během následujícího volebního období. Je to ostuda. Na jaře příštího roku bude dokončena projektová dokumentace.

Prodloužení tramvajové tratě. Kromě souvislostí s dopravním terminálem by uvolnění sousedství otočky tramvaje u Tyršových sadů umožnilo další řešení a rozvoj pro budovu starých lázní.

Přehrada. Již letos započala výstavba prvního zázemí okolí přehrady, konkrétně jednoho ze čtyř objektů U Prutu. V další fázi chceme realizovat stavbu WC s celoročním provozem a s vyšší kapacitou u Základny. Rekonstruován bude i stánek u hráze, kde bude integrováno i sociální zázemí. Na místě stávajícího WC u haly vznikne ve spolupráci s ABB workoutové hřiště. Dále nás čeká obnova Slunečních lázní. Vybudování přeložky ulice Průběžné, kde oddělíme auta od cyklistů a pěších. Vybudujeme nový příjezd do sportovního areálu Kolečko. Jsem rád, že se nám daří udržet kvalitu vody pomocí plovoucích ultrazvukových ostrůvků na první nádrži a pomocí plovoucích ostrůvků na bázi kořenového systému na přehradě druhé. Příští rok zprovozníme dávkovače na vázání fosforu na začátku štoly v Loučné.

Komunikace. V následujících letech započne revitalizace sídliště Šumava, dlužíme to tamějším obyvatelům. Výzva je oživení a zhumanizování prostředí kolem 5. května.

Školství. Pokračujeme v opravách školských zařízení, což je takový nekonečný příběh,

Sport. Chceme aktivně pomáhat klubům k dotacím a spoluúčastnit se realizace jejich investičních záměrů. Jsem rád, že je shoda napříč politickým spektrem na obnově skate parku. Velkou radost mám z toho, že se nám podaří dokončit sportovní areál u školy ZŠ Arbesova. Budeme udržovat a opravíme i veřejná sportoviště například hřiště na sídlišti Šumavě.

Uzemní plánování. Jsem rád, že se po poměrně složitých jednáních se podařilo odblokovat velké regulované území na Horní Proseči, na němž může začít výstavba rodinných domů. Budeme pokračovat v koordinaci budování inženýrských sítí (voda, kanalizace, dešťová voda, plyn, veřejné osvětlení, teplovody, komunikační technologie) tak, aby v daném úseku probíhaly všechny práce současně.

Participativní rozpočet. Myslím, že myšlenka participativní rozpočtu je velmi dobrá a skrze Osadní výbory, občany a jejich podněty se nám podařilo realizovat mnoho dobrých věcí na zlepšení veřejného prostoru.

Ing. Petr Roubíček, kandidát č. 2

Ekonom, obchodník. Od roku 2010 je členem rady a zastupitelstva města. Od roku 2019 je náměstkem primátora pro rozvoj města. Původně pracoval v zahraničním obchodě, jeho velkým koníčkem je baseball. Je trenérem Baseball clubu Blesk.

https://www.facebook.com/PetrRoubicekODS

Sdílet s přáteli na facebooku

Diskutujte s námi

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 1 fotek)

 

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Plánované aktuální uzavírky v Jablonci

Delší termín bude mít uzavírka v ulici Lesní, a to v části od železničního přejezdu po křižovatku s ulicí Lesní Stezka, včetně částečné uzavírky křižovatky. Termín úplné uzavírky je prodloužený do 31. října. Důvodem uzavírky je budování dešťové kanalizace včetně přípojek a rekonstrukce vozovky.

Oddělení obecné kriminality v Jablonci nad Nisou se dočasně stěhuje

V následujících dnech začne stavební rekonstrukce objektu Policie České republiky Územního odboru v Jablonci nad Nisou v ulici 28. října 10, ve kterém měli své zázemí kriminalisté z Oddělení obecné kriminality. Z tohoto důvodu budou kriminalisté Oddělení obecné kriminality dočasně po dobu trvání stavební rekonstrukce působit od 15. září 2022 v budově Policie České republiky Obvodního oddělení v Jablonci nad Nisou v ulici 5. května 60.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Začíná Krakonošův divadelní podzim. Novinkou je Cena diváka
V krajské knihovně připravují Elektrohrátky
Svatováclavský turnaj v Turnově vyhrál tým Proseč C. F.
V Rokytnici nad Jizerou pořádají Svatomichaelskou pouť
Řidička přejela na Smržovce do protisměru

Nejčtenější články

27.09.: Řidička nezvládla projet zatáčku pod Dolní Černou Studnicí
29.09.: V Jablonci bude vést město čtyřkoalice
29.09.: Řidička přejela na Smržovce do protisměru

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Vyrobíme pro şişli escort Vás webové stránky nebo eshop.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace