Petr Fiala bude dobrý premiér, říká Petr Beitl

07.10.2021 13:57:59 | Autor: Placená inzerce/ Markéta Hozová | Rubrika: Zprávy | Obce: Jablonec nad Nisou,Liberecký kraj,Jablonecko

Petr Fiala bude dobrý premiér, říká Petr Beitl

Petr Beitl (ODS) je lídrem kandidátky SPOLU v Libereckém kraji. Je to zkušený politik, bývalý primátor, krajský zastupitel, poslanec. Než vystřelí, míří dvakrát. Na nohy postavil zadlužený Jablonec, ve sněmovně hájí sociální spravedlnost. Mluví anglicky a německy, zahradničí, sportuje a má rád dobrou společnost chytrých lidí. Je ženatý a má tři dospělé děti.

Povídali jsme si o volbách a o tom, co koalice SPOLU nabízí svým voličům.

Jaké máte pocity pár dní před volbami?

Na kampani pracuji od začátku roku, intenzivně od začátku srpna. Dlouhé období, takže už je cítit únava. Naštěstí vnímám pozitivní posun vnímání společnosti směrem k programové nabídce naší koalice SPOLU. Máme velkou šanci změnit styl vládnutí v naši zemi, máme šancí mít premiéra Petra Fialu, premiéra, za kterého se nebudeme muset stydět.

Předvolební kampaně většinou lidi rozdělují, jak vnímáte tu právě končící?

Národ především rozděluje populistická politika současné vlády. Nesmyslné sliby a uplácení části obyvatel, především seniorů. To, jak drahý je tento styl vládnutí, ukazuje dramatická rychlost zadlužování naší země. V této disciplíně jsme na špičce Evropy.

Kampaň naší koalice SPOLU jsme se snažili a stále snažíme vést konstruktivně, především rozebíráním našeho programu. Pořádali jsme v kraji desítky mítinků a z diskuze s občany mám dobrý pocit.  Konfrontace je cítit především v televizních a veřejných debatách. Tam argumenty mnohdy nahrazuje agresivita, pokřikování a skákání do řeči.

Co bude podle vás v těchto volbách nejdůležitější a který faktor může rozhodnout?

V těchto volbách jde o hodně. Je nutné, aby skončila populistická vláda s premiérem, který je ve střetu zájmů. Dělá nám to problémy i v Evropě, můžeme přijít o evropské dotace. Promrhávají se tady ekonomické výsledky naší země, jen aby se tato populistická vláda udržela. A poslední dva roky, které jsou velmi těžké s ohledem na pandemii, to jasně ukazují. Prohlubuje se zadlužení země bez toho, aby byl vidět nějaký konec ve střednědobém výhledu. Ministryně financí se tváří, že je vše v pořádku, přitom směřujeme k dluhové brzdě. To považuji za skandální a nebezpečné. Politické síly jsou rozdělené na dva tábory a volby rozhodne účast voličů. Ta určí, zda malé strany, především komunisté, překročí pětiprocentní hranici, nutnou ke vstupu do sněmovny. Naše koalice SPOLU se proto snaží získat nerozhodnuté voliče a občany, kteří běžně nevolí. Pracujeme na tom, aby si uvědomili důležitost letošních voleb. Věřím, že máme šanci na vítězství a chceme být vedoucí  silou při sestavování nové koalice. Petr Fiala bude dobrý premiér. 

 Ptají se vás lidé, proč jste se jako ODS spojili s TOP 09 a KDU-ČSL? 

Ptají a já odpovídám, že dnes nehrajeme férový politický boj, ale čelíme obrovskému tlaku Andreje Babiše. Jedná se o miliardy korun ze státního rozpočtu, které používá jak v politice, tak ve svých médiích, aby občany zmanipuloval ke svému obrazu. Proto je potřeba, aby se pravicové objekty spojily a neztrácely čas ve vzájemných soubojích. Ostatně, veřejnost po spojení pravice výrazně volala.  Když si vezmu příměr ze Starých pověstí českých, tak tři pruty je těžší zlámat než jeden. Je pravda, že dát dohromady volební program nebylo jednoduché, ale o to víc bych chtěl všem, kteří na tom spolupracují, poděkovat. 

Na plakátech nabízíte lidem změnu, co si pod tím máme představit? 

Podporu podnikání, zajištění dostupného bydlení, konec nakupovaní hlasů voličů vedoucí k dramatickému zadlužování naší země. Jsme připraveni stabilizovat veřejné finance, uzdravit státní ekonomiku. Podobným procesem jsem prošel už v Jablonci, který se mě a mým kolegům na radnici podařilo za osm let nejen vytáhnout z dluhů, ale i ušetřit na nový nemocniční pavilon a další věci. Stejné postupy úsporných opatření se dají použít i na státní úrovni. Provedeme důchodovou reformu, která zajistí, že se současní čtyřicátníci nebudou bát o své penze. Máme připravený nový stavební zákon a takové finanční pobídky, které by měly nastartovat výstavbu bytů, a to jak privátních, tak obecních. Dnes jsou ceny bytů i nájmy nesmyslně vysoké. Velmi důležitá je pro nás i otázka strategické bezpečnosti. Česká republika není ruskou gubernií, ale patříme na západ. Do Evropské unie, do NATO.  

Co z vašeho programu považujete za nejdůležitější? 

Určitě rozpočtovou zodpovědnost, protože u té všechno začíná a končí. Rovněž strategickou bezpečnost, orientaci na Evropskou unii a NATO, nikoliv na Rusko. Za velmi důležitou věc také považujeme dostupné bydlení. Ceny nemovitostí letí nahoru, populace stárne. V roce 2030 začne přibývat dvakrát tolik důchodců každý rok než dosud. Všichni to víme, ale nic se s tím nedělá. Musí se zavést nástroje na podporu výstavby bydlení, motivovat firmy i obce. Také chceme víc pomoci lidem v exekucích, protože to je čím dál větší problém. 

V programu máte také prosazování sociální spravedlnosti. O co konkrétně jde? 

Sociální pomoc by v odpovědné společnosti měla putovat od těch více šťastných k těm, kteří potřebují pomoc. Ovšem ti by tuto pomoc neměli vnímat jako samozřejmost. Musí respektovat pravidla a zákony a snažit se svoji tíživou situaci řešit. Pokud pravidla nerespektují, musí být nástroje, jak je k tomu přimět. Nesmí mít pocit, že jsou nepostižitelní, jinak se nic nezmění. Často je mi podsouváno, že to odnesou i rodiny s dětmi. Ale stát musí mít nástroj, aby ochránil i děti před rodiči, kteří nemají vůči nim žádnou zodpovědnost. Nejde, aby se takoví rodiče za své děti schovávali. Jen jim dávají špatný příklad. Ty děti pak mají pocit, že už ve škole si mohou dělat co chtějí. Máme tu druhou, třetí generaci, která není zvyklá, že jejich rodiče chodí do práce. Jen se učí žít z dávek. Je jasné, že v takovém případě sociální systém nefunguje nebo velmi ztíženě. 

Slibujete také pořádek v daních. Jak ho chcete provést? 

Daňová kvóta v ČR je obecně velmi vysoká. Proto nechceme daně zvyšovat. Jsme naopak pro snížení sociálního pojištění na straně zaměstnavatelů o dvě procenta. Všichni víme, jaký problém je s šedou ekonomikou, zaměstnáváním načerno. Ale to je způsobené právě tím, že náklady na mzdy jsou opravdu extrémní. S tím souvisí i snížení odvodů za částečné úvazky. To je jedna z možností, jak dostat lidi, kteří nemohou pracovat na plnou směnu, na trh práce. Stát by měl zaměstnavatelům vytvořit lepší podmínky, aby takové zkrácené úvazky vytvářeli. Další věcí jsou firmy, které mají sídla v daňových rájích. Chceme, aby se odřízly od veřejných peněz a veřejných zakázek. 

Je možné, že byste po volbách sestavili vládu spolu s ANO? 

Koalice ANO a SPOLU je pro mě nepřijatelná. Udělali jsme a děláme vše pro to, aby zvítězily demokratické strany či koalice. To, kdo bude po volbách vládnout, rozhodnou voliči už příští týden. Věřím, že SPOLU dosáhneme ustanovení vlády bez populistů (ANO) a extrémistů (KSČM a SPD). 

Sdílet s přáteli na facebooku

Diskutujte s námi

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 5 fotek)

 

Firmy v regionu Jablonecko

Jaroslav Zeman - Senátor PČR ( Senátoři a poslanci ) | Další firmy

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

V Jablonci připomenou Mezinárodní den obětí holokaustu

Primátor města Jablonec nad Nisou Jiří Čeřovský zve na slavnostní připomenutí Mezinárodního dne památky obětí holokaustu, které se uskuteční ve čtvrtek 27. ledna 2022 od 11 hodin u Památníku jablonecké synagogy (v parku na křižovatce ulic Jiráskova, Luční a U Muzea).

HZS Libereckého kraje obdrží dotaci na nákup vysoušečů

Celkem 100 kondenzačních vysoušečů v hodnotě 1 500 000 korun má v plánu nakoupit Hasičský záchranný sbor Libereckého kraje. Dotaci mu poskytne Liberecký kraj ze svého krizového fondu. „Hasiči využijí vysoušeče zejména v případech, kdy je nutné zlikvidovat následky mimořádných událostí na území Libereckého kraje, jakými jsou například povodně. Finanční prostředky na nákup vysoušečů jsme poskytli ze svého krizového fondu," uvedl hejtman Martin Půta. Kondenzační vysoušeče jsou potřeba na řešení následků živelných mimořádných událostí a z důvodu nedostatku odvlhčovacích zařízení v Libereckém kraji.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Krajští policisté se zaměřili na drogy a alkohol za volantem
Severočeské muzeum obnovuje plastiky sochaře Metznera
Hasiči zasahovali v Liberci po výbuchu v obydleném domě
Jaké jsou výsledky sčítání dopravy v Libereckém kraji?
Mladí běžkaři úspěšně reprezentovali na Českém poháru ve Vimperku

Nejčtenější články

25.01.: Ztratila se kočka Jolie
25.01.: Cimrman v Jablonci zcela zaplnil kapacitu divadla
27.01.: Mladí běžkaři úspěšně reprezentovali na Českém poháru ve Vimperku

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

VAMA - trezory a sejfy vám nabízí veškerý sortiment produktů pro ochranu vašich cenností

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace