Pět skleněných knih má nové majitele, Jablonec poděkoval pedagogům

03.04.2019 09:58:46 | Autor: Jana Hajná | Rubrika: Zprávy | Obce: Jablonec nad Nisou

Pět skleněných knih má nové majitele, Jablonec poděkoval pedagogům

V pondělí 1. dubna předal náměstek primátora David Mánek v Městském divadle v Jablonci nad Nisou skleněné knihy jako poděkovaní za dlouholetou pedagogickou činnost trojici učitelů. Nadace Jablotron pak udělila svůj druhý titul Bezva učitel společně se šekem na 50 tisíc korun. Slavnostní okamžik zakončilo představení hry Alda Nikolaje Nebyla to Pátá, byla to Devátá.

Zcela zaplněné hlediště jabloneckého divadla přihlíželo v aprílový večer tomu, jak náměstek David Mánek předal poděkování statutárního města Jablonec nad Nisou trojici pedagogů. „Návrhů na poděkování bylo pět, ale dva nominovaní se nemohli do divadla dostavit, proto jim skleněnou knihu, květinu a voucher na slavnostní večeři do restaurace Radnice předám osobně v jiný termín," konstatoval náměstek Mánek, který je sám pedagog a na radnici přišel z ředitelny josefodolské základní a mateřské školy. Podle něj si všichni pedagogové poděkování zaslouží, neboť práce s dětmi často není lehká. „Je to hodně o trpělivosti a nadhledu. Učitel musí být vlídný, ale zároveň je třeba si zachovat i přirozenou autoritu," doplnil Mánek.

Už druhým rokem se k tradičnímu poděkování pedagogům, na kterém město spolupracuje s divadlem, připojila také Nadace Jablotron. Ta udílí své ocenění Bezva učitel. „Je to jeden z našich projektů, jímž chceme pravidelně odměňovat aktivní učitele. První ročník jsme vyhlásili pro učitele matematiky, fyziky, chemie a informatiky z jabloneckých základních škol. Letošní, v pořadí druhý ročník, již byl rozšířený o okolní obce, resp. na celý bývalý jablonecký okres. V roce příštím bychom chtěli dát příležitost všem učitelům bez ohledu na vyučované předměty. Vítěz od nás dostane 50 tisíc korun, které může využít prakticky na cokoli," vysvětluje Táňa Dufková z nadace. Letošním laureátem ceny Bezva učitel se stala Štěpánka Fabiánová ze ZŠ Antonína Bratršovského.

Jabloneckým učitelům se jinak ještě dostalo odměny v podobě komedie o milostném trojúhelníku, v němž ovšem láska nehraje hlavní roli. Agentura Harlekýn Praha do Jablonce přivezla hru Nebyla to pátá, byla to devátá v níž excelují Jana Švandová, Josef Carda a Rudolf Hrušínský, a především posledně jmenovaný odvedl doslova famózní výkon. 

Pedagogové, kteří v roce 2019 získali poděkování statutárního města Jablonec nad Nisou za dlouholetou pedagogickou činnost. Navržení byli buď svými školami, nebo zřizovatelem, tedy městem Jablonec:
• Soňa Havrdová, vychovatelka školní družiny, ZŠ Jablonec nad Nisou - Kokonín, pracoviště Vrkoslavice (30 let praxe)
• Dagmar Trnková, učitelka Základní a mateřské školy v ulici Kamenná (55 let praxe)
• Petr Hlaváček, učitel ZŠ Liberecká 26 (26 let praxe)
• Jaroslav Kodejš, učitel odborných předmětů oborů výrobce kovové bižuterie a zlatník, Střední škola řemesel a služeb Jablonec nad Nisou (36 let praxe)
• Jiří Vondráček, ředitel ZŠ Pasířská (39 let praxe).

Akce se konala ve spolupráci s Městským divadlem Jablonec nad Nisou.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Program Městského divadla Jablonec v dubnu
Na Den učitelů si pedagogové odnesli ocenění za svoji práci

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Plánované uzavírky v Jablonci nad Nisou od poloviny srpna

Od 15. do 31. srpna se úplně uzavře stezka z ulice Vysoké do Podhorské, jelikož se zde bude rekonstruovat vedení plynovodu včetně přípojky. Ve stejném období, tedy 15. - 31. 8., bude uzavřený také chodník a jeden jízdní pruh ulice Vysoké, jelikož tu budou vyjíždět vozy ze stanoviště skladovací haly firmy ABB. Ulice Vysoká ulice bude průjezdná od ulice Chelčického po Spojovací, v opačném směru bude značená objízdná trasa ulice mi Spojovací a Březová.

Výstavba zemního valu v Uhelné zastíní pohled na důl Turów

Krajský úřad Libereckého kraje obdržel od Polska zpracovanou dokumentaci projektu výstavby zemního valu v blízkosti obce Uhelná. Ten má částečně zabránit některým negativním vlivům dolu na příhraniční oblasti a zejména vylepší vizuální vjem při pohledu směrem k těžební jámě, kterou zastíní. Součástí vybudování zemního valu bude také výsadba několika tisíc listnatých a jehličnatých stromů i křovinatého podrostu.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Liberečtí policisté zachránili lidský život
Jubilejní 30. ročník Eurionu nabídne Midi Lidi i Bruna Ferrariho
Štěpánův jarmark chystají k výročí 130 let rozhledny Štěpánka
Státní zámek Zákupy se 12. září otevře hendikepovaným
Policisté se připravují na příjezd fanoušků Slavie do Jablonce

Nejčtenější články

12.08.: Vyjádření k záměru propojení ulice Sportovní s areálem Na Kolečku
13.08.: Policisté se připravují na příjezd fanoušků Slavie do Jablonce
12.08.: Rychnovská ulice v Kokoníně dostane nový asfalt

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace