Peníze získaly tři jablonecké kulturní památky

24.03.2022 10:38:10 | Autor: Jana Fričová | Rubrika: Zprávy | Obce: Jablonec nad Nisou

Peníze získaly tři jablonecké kulturní památky

Jablonečtí zastupitelé schválili rozdělení dotace z Programu regenerace městských památkových rezervací a městských památkových zón na rok 2022 ve výši 770 tisíc korun. Povinný podíl z rozpočtu města činí 630 tisíc korun.

„Pro rok 2022 byla městu přidělená z rozpočtu Ministerstva kultury kvóta státní finanční podpory ve výši 770 tisíc korun. Ta byla rozdělená na obnovu tří jabloneckých kulturních památek. Město má povinnou spoluúčast na obnovách, a ta činí více než 630 tisíc korun," komentoval Milan Kouřil, náměstek pro ekonomiku a majetek statutárního města Jablonec nad Nisou.

Podporu získaly tyto objekty:

• Dům v ulici Mlýnská 6 na obnovu oken ve dvou bytových jednotkách; výše dotace je 100 tis. Kč, příspěvek města 33 tis. Kč.

• Sokolovna v ulici Fügnerova 5 na obnovu dochovaného litinového zábradlí hlavního schodiště ve vstupní hale včetně dřevěného madla, terazzové podlahy v chodbě a šatnách, kamenného schodiště ze vstupní haly do suterénu a dochovaného dřevěného zábradlí na galerii velkého sálu; výše dotace 370 tis. Kč, spoluúčast města 84 tis. Kč.

• Dům v ulici Husova 3 na dokončení obnovy fasády, konkrétně vrchní břízolitové omítky včetně klempířských a truhlářských prvků; výše dotace 300 tis. Kč, povinná spoluúčast města z městského rozpočtu: 516 tis. Kč.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Na obnovu jablonecké sokolovny věnoval kraj čtvrt milionu
V Jablonci se rodí nový kulturní prostor Nazdar! I vy můžete pomoci

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Plánované uzavírky v Jablonci nad Nisou od poloviny srpna

Od 15. do 31. srpna se úplně uzavře stezka z ulice Vysoké do Podhorské, jelikož se zde bude rekonstruovat vedení plynovodu včetně přípojky. Ve stejném období, tedy 15. - 31. 8., bude uzavřený také chodník a jeden jízdní pruh ulice Vysoké, jelikož tu budou vyjíždět vozy ze stanoviště skladovací haly firmy ABB. Ulice Vysoká ulice bude průjezdná od ulice Chelčického po Spojovací, v opačném směru bude značená objízdná trasa ulice mi Spojovací a Březová.

Výstavba zemního valu v Uhelné zastíní pohled na důl Turów

Krajský úřad Libereckého kraje obdržel od Polska zpracovanou dokumentaci projektu výstavby zemního valu v blízkosti obce Uhelná. Ten má částečně zabránit některým negativním vlivům dolu na příhraniční oblasti a zejména vylepší vizuální vjem při pohledu směrem k těžební jámě, kterou zastíní. Součástí vybudování zemního valu bude také výsadba několika tisíc listnatých a jehličnatých stromů i křovinatého podrostu.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Liberečtí policisté zachránili lidský život
Jubilejní 30. ročník Eurionu nabídne Midi Lidi i Bruna Ferrariho
Štěpánův jarmark chystají k výročí 130 let rozhledny Štěpánka
Státní zámek Zákupy se 12. září otevře hendikepovaným
Policisté se připravují na příjezd fanoušků Slavie do Jablonce

Nejčtenější články

12.08.: Vyjádření k záměru propojení ulice Sportovní s areálem Na Kolečku
13.08.: Policisté se připravují na příjezd fanoušků Slavie do Jablonce
12.08.: Rychnovská ulice v Kokoníně dostane nový asfalt

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace