Pavel Opočenský bude vystavovat v jablonecké galerii POUZAR&OVÁ

03.06.2020 07:47:10 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: Kultura | Obce: Jablonec nad Nisou

Pavel Opočenský bude vystavovat v jablonecké galerii POUZAR&OVÁ

Jako momentálně jediná galerie v České republice s pravidelným výstavním programem výhradně zaměřeným na autorský šperk, má galerie POUZAR&OVÁ jedinečnou příležitost vystavit v prostorách komorní galerie v Jablonci nad Nisou nejnovější část tvorby sochaře a šperkaře Pavla Opočenského. Vernisáž výstavy proběhne ve středu 10. června od 17 hodin.

Jeho práce patří po několik desítek let k tomu nejlepšímu, co na poli autorského šperku v Čechách, ale i v celosvětovém měřítku vzniká. O tom svědčí i fakt, že takováto samostatná výstava tohoto autora už v naší republice nebyla dlouho k vidění. O to více pořadatele těší, že si Pavel Opočenský vybral právě jabloneckou galerii, aby zde české veřejnosti poprvé představil své šperky ze série Epidemie.

„Recyklace nalezených a dosloužilých věcí jako staré lyže, bakelitové kryty zásuvek a podobných užitých předmětů, snowboardů, kytary, a v posledních měsících části motorů aut slouží a inspiruje k znovu oživení krásy materiálů původně designovaným k specifickým účelům. Pozůstatek formy původního účelu předmětů je bonus vedoucí k mému způsobu využití a následování forem detailů k finálnímu tvaru šperků (broží a prstenů). Přes 20 let se k tomuto konceptu periodicky vracím a vždy je to vyprovokováno nálezy u různých městských popelnic a odpadu opraven. Série „Epidemie" vznikla v době „nouzového" stavu mezi 13. 3. - 2. 6. díky času, který nedobrovolně poskytla,"řekl o výstavě sám autor děl Pavel Opočenský.

Výstava Epidemie bude v Galerii POUZAR&OVÁ, Pražská 18, 466 01 Jablonec nad Nisou otevřena v pondělí a čtvrtek od 15 do 19 hodin od 10. června do 27. srpna 2020.

Sdílet s přáteli na facebooku

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Při zásahu u požáru v Novém Boru zemřel dobrovolný hasič

Od brzkých ranních hodin 30. 11. 2022 zasahovali profesionální i dobrovolní hasiči Libereckého kraje u požáru roubeného domu v Novém Boru, části Arnultovice. Při zásahu zemřel člen jednotky sboru dobrovolných hasičů Skalice u České Lípy. Během hašení požáru se na dobrovolného hasiče zřítila stropní konstrukce. Ostatní zasahující hasiči ho ze sutin vyprostili, okamžitě byla zahájena resuscitace, která byla neúspěšná. Ministr vnitra Vít Rakušan vyjádřil lítost nad ztrátou lidského života: „Upřímně mě mrzí, co se při požáru stalo a chtěl bych vyjádřit soustrast rodině a všem pozůstalým."

Na Záborčí v Malé Skále vzpomínali na rodáka armádního generála Aloise Lišku

V neděli 20. listopadu 2022 uplynulo 127 let od narození armádního generála Aloise Lišky. „Každý kámen, každý strom na Záborčí bych políbil, kdybych se tam mohl vrátit." Tuto tesklivou větu napsal armádní generál Alois Liška v dopise tři roky před svou smrtí svému příteli Ing. Vlčkovi. Dvakrát opustil svoji zemi, aby pomohl bojovat za vlast, za svobodu a za demokracii. Potřetí musel emigrovat, aby zachránil svůj život. Vzpomínky na rodáka Z Malé Skály - Záborčí armádního generála Aloise Lišku se zúčastnil hejtman Libereckého kraje pan Martin Půta. Poděkování patří i členům Roty Nazdar za přípravu i čestnou stráž u obelisku, příbuzným pana generála za občerstvení a každoroční možnost uskutečnění vzpomínkové akce. A samozřejmě všem, kteří přišli vzdát hold významnému rodákovi.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Smetanovo trio uchvátilo publikum
FOTO: Pomerančový mítink mládeže se vydařil
Obrazem: Smržovská Mikulajda 2022
V Harrachově ocenili sportovce do 21 let. Králem sezony Jiří Konvalinka
Modlitba za demokracii aneb Koncert sestavený z hudby Karla Kryla

Nejčtenější články

03.12.: V Nové Vsi nad Nisou se přetočil přes střechu a skončil s autem v potoce
04.12.: Obrazem: Smržovská Mikulajda 2022
02.12.: Na silnici z Kokonína do Pulečného řidiči jezdí po novém povrchu

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

ERVE design - vizualizace a animace pro interiér, exteriér, sportovní a kulturní akce

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace