Pasečtí dobrovolní hasiči mají nový vůz

30.04.2021 12:02:13 | Autor: Jana Fričová | Rubrika: Krimi | Obce: Jablonec nad Nisou

Pasečtí dobrovolní hasiči mají nový vůz

Nový dopravní automobil získali dobrovolní hasiči z Jabloneckých Pasek. Jeho nákup podpořily příspěvky z Ministerstva vnitra a Libereckého kraje, zbytek uhradilo statutární město Jablonec nad Nisou.

Pořizovací cena vozu Volkswagen Crafter byla 1 milion 244 tisíc korun. „Jeho nákup podpořily dotace z Ministerstva vnitra - Generální ředitelství Hasičského záchranného sboru České republiky - ve výši 450 tisíc Kč a z rozpočtu Libereckého kraje město získalo 300 tisíc korun. Zbytek doplnil Jablonec ze svého rozpočtu," řekl vedoucí oddělení krizového řízení jabloneckého magistrátu a bezpečnostní ředitel Vratislav Pavlín.

„Město zřizuje tři jednotky dobrovolných hasičů. Naší snahou je, aby byli perfektně připravení k zásahu, což je podmíněné také patřičnou výbavou," komentoval nákup nového vozu jablonecký primátor Jiří Čeřovský.

„Nový automobil bude sloužit pro práce na vodě, jeho základní vybavení doplňuje i nafukovací člun," uvedl Michal Prokop, velitel jednotky Sboru dobrovolných hasičů Jablonecké Paseky.

Sdílet s přáteli na facebooku

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

V Jablonci připomenou Mezinárodní den obětí holokaustu

Primátor města Jablonec nad Nisou Jiří Čeřovský zve na slavnostní připomenutí Mezinárodního dne památky obětí holokaustu, které se uskuteční ve čtvrtek 27. ledna 2022 od 11 hodin u Památníku jablonecké synagogy (v parku na křižovatce ulic Jiráskova, Luční a U Muzea).

HZS Libereckého kraje obdrží dotaci na nákup vysoušečů

Celkem 100 kondenzačních vysoušečů v hodnotě 1 500 000 korun má v plánu nakoupit Hasičský záchranný sbor Libereckého kraje. Dotaci mu poskytne Liberecký kraj ze svého krizového fondu. „Hasiči využijí vysoušeče zejména v případech, kdy je nutné zlikvidovat následky mimořádných událostí na území Libereckého kraje, jakými jsou například povodně. Finanční prostředky na nákup vysoušečů jsme poskytli ze svého krizového fondu," uvedl hejtman Martin Půta. Kondenzační vysoušeče jsou potřeba na řešení následků živelných mimořádných událostí a z důvodu nedostatku odvlhčovacích zařízení v Libereckém kraji.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Krajští policisté se zaměřili na drogy a alkohol za volantem
Severočeské muzeum obnovuje plastiky sochaře Metznera
Hasiči zasahovali v Liberci po výbuchu v obydleném domě
Jaké jsou výsledky sčítání dopravy v Libereckém kraji?
Mladí běžkaři úspěšně reprezentovali na Českém poháru ve Vimperku

Nejčtenější články

25.01.: Ztratila se kočka Jolie
25.01.: Cimrman v Jablonci zcela zaplnil kapacitu divadla
27.01.: Mladí běžkaři úspěšně reprezentovali na Českém poháru ve Vimperku

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

VAMA - trezory a sejfy vám nabízí veškerý sortiment produktů pro ochranu vašich cenností

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace