Pasečtí dobrovolní hasiči mají nový vůz

30.04.2021 12:02:13 | Autor: Jana Fričová | Rubrika: Krimi | Obce: Jablonec nad Nisou

Pasečtí dobrovolní hasiči mají nový vůz

Nový dopravní automobil získali dobrovolní hasiči z Jabloneckých Pasek. Jeho nákup podpořily příspěvky z Ministerstva vnitra a Libereckého kraje, zbytek uhradilo statutární město Jablonec nad Nisou.

Pořizovací cena vozu Volkswagen Crafter byla 1 milion 244 tisíc korun. „Jeho nákup podpořily dotace z Ministerstva vnitra - Generální ředitelství Hasičského záchranného sboru České republiky - ve výši 450 tisíc Kč a z rozpočtu Libereckého kraje město získalo 300 tisíc korun. Zbytek doplnil Jablonec ze svého rozpočtu," řekl vedoucí oddělení krizového řízení jabloneckého magistrátu a bezpečnostní ředitel Vratislav Pavlín.

„Město zřizuje tři jednotky dobrovolných hasičů. Naší snahou je, aby byli perfektně připravení k zásahu, což je podmíněné také patřičnou výbavou," komentoval nákup nového vozu jablonecký primátor Jiří Čeřovský.

„Nový automobil bude sloužit pro práce na vodě, jeho základní vybavení doplňuje i nafukovací člun," uvedl Michal Prokop, velitel jednotky Sboru dobrovolných hasičů Jablonecké Paseky.

Sdílet s přáteli na facebooku

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Čtvrtá výstava v Original Gallery ukáže obrazy Věry Kosové

Už čtvrtá výstava v Original Gallery v Semilech je nazvaná Síla lidskosti a přináší díla Věry Kosové. Vernisáž se koná v sobotu 24. února od 17 hodin za hudebního doprovodu Milli Janatkové. Podrobnosti na Našem Pojizeří

Z Fondu Turów podpoří výstavbu vodovodů v H. Vítkově a Václavicích

Vybudování nového vodovodu pro Horní Vítkov za přibližně 68 milionů korun a také pro obec Václavice za 172 milionů. To jsou dva projekty, které finančně podpoří Liberecký kraj z Fondu Turów. Začít by měly ještě letos a dokončeny budou v roce 2025. „Obě města - Chrastava a Hrádek nad Nisou - vloni podala na tyto projekty žádost o dotaci na Státní fond životního prostředí v rámci 44. výzvy Operačního programu Životní prostředí. Rozhodnutí ministerstva zatím neobdržela. Nicméně, nechceme otálet s výstavbou, a tak podpoříme oba projekty z Fondu Turów individuálními dotacemi," uvedl Václav Židek, radní pro resort životního prostředí a zemědělství.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Mysleme na svůj sluch. Tichý svět připomíná tři mezinárodní dny
Oceňovaná kapela VANUA2 zahraje v jabloneckém Klubu Na Rampě
Skitour v Harrachově láká na exligové fotbalisty, herce i dámskou jízdu
Odpočívadla, stojany, nabíječky. Kraj opět podpoří zázemí pro cyklisty
Na sociální služby v regionu míří od ministerstva více než miliarda

Nejčtenější články

21.02.: Z Liberce do Českého ráje vyjedou během sezony posilové spoje ČD
21.02.: Maloskalští volejbalisté se přibližují kvalifikaci o I. ligu
21.02.: Čtyři zlaté medaile mladšího žactva zůstaly v Jablonci

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace