Otevřená závora má pomoci dopravě u Kauflandu v Jablonci nad Nisou

15.02.2015 09:32:52 | Autor: redakce | Rubrika: Zprávy | Obce: Jablonec nad Nisou

Otevřená závora má pomoci dopravě u Kauflandu v Jablonci nad Nisou

Vzhledem k opakovaným a častým připomínkám a stížnostem občanů k dopravní situaci komerční zóny v Turnovské ulici vyvolalo město jednání se zástupci Kauflandu o možnosti otevření závory a umožnění výjezdu zákazníků komerční zóny do ulice Masné. Závora bude otevřená od čtvrtka do neděle počínaje čtvrtkem 19. února.

„Doprava v okolí obchodní zóny je neúnosná zejména na konci pracovního týdne, kdy lidé nejvíce nakupují. Donedávna nefunkční semafory jsou sice již několik týdnů v provozu, nicméně dosud jediná otevřená přístupová cesta do obchodního areálu nenabízí řidičům a zákazníkům komfortní podmínky. Lidé na situaci opakovaně poukazují," shrnul náměstek primátora Miloš Vele důvody, které vedly k jednání s obchodní společností Kaufland i majiteli semaforů. „Bohužel, ani semafory ani závora na pozemku komerční zóny nepatří městu, proto nebyla cesta k řešení tak jednoduchá, jak to na první pohled vypadalo, a bylo nutné o řešení celé situace jednat s majiteli," vysvětlil dále Vele.

Jednání se zástupci společnosti Kaufland, kteří problém vnímají a byli ochotní jej řešit, bylo úspěšné. Závora, která umožní výjezd z areálu do ulice Masné, bude od 19. února otevřena vždy od čtvrtka do neděle, tedy v období, kdy obchody zaznamenávají největší nápor zákazníků. „S tímto řešením souhlasí nejen Kaufland, ale také Dopravní inspektorát Policie ČR a dopravní a silniční úřad," konstatoval vedoucí odd. správy komunikací Pavel Kozák, který se jednání aktivně účastnil.

Oddělení správy komunikací jabloneckého magistrátu také intenzívně jedná o podmínkách s majiteli semaforů v Turnovské ulici, kteří projevili ochotu převést semafory do majetku a správy města. O tom, zda se tak stane, rozhodnou jablonečtí zastupitelé na některém z příštích jednání.

Sdílet s přáteli na facebooku

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Čtvrtá výstava v Original Gallery ukáže obrazy Věry Kosové

Už čtvrtá výstava v Original Gallery v Semilech je nazvaná Síla lidskosti a přináší díla Věry Kosové. Vernisáž se koná v sobotu 24. února od 17 hodin za hudebního doprovodu Milli Janatkové. Podrobnosti na Našem Pojizeří

Z Fondu Turów podpoří výstavbu vodovodů v H. Vítkově a Václavicích

Vybudování nového vodovodu pro Horní Vítkov za přibližně 68 milionů korun a také pro obec Václavice za 172 milionů. To jsou dva projekty, které finančně podpoří Liberecký kraj z Fondu Turów. Začít by měly ještě letos a dokončeny budou v roce 2025. „Obě města - Chrastava a Hrádek nad Nisou - vloni podala na tyto projekty žádost o dotaci na Státní fond životního prostředí v rámci 44. výzvy Operačního programu Životní prostředí. Rozhodnutí ministerstva zatím neobdržela. Nicméně, nechceme otálet s výstavbou, a tak podpoříme oba projekty z Fondu Turów individuálními dotacemi," uvedl Václav Židek, radní pro resort životního prostředí a zemědělství.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Výhra v derby byla blízko, blizoučko
Budoucnost výzkumného centra TOPTEC má reálné obrysy
Mysleme na svůj sluch. Tichý svět připomíná tři mezinárodní dny
Oceňovaná kapela VANUA2 zahraje v jabloneckém Klubu Na Rampě
Skitour v Harrachově láká na exligové fotbalisty, herce i dámskou jízdu

Nejčtenější články

22.02.: Odpočívadla, stojany, nabíječky. Kraj opět podpoří zázemí pro cyklisty
22.02.: Skitour v Harrachově láká na exligové fotbalisty, herce i dámskou jízdu
22.02.: Na sociální služby v regionu míří od ministerstva více než miliarda

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace