Opravy po požáru jabloneckého domu v Palackého ulici začnou už letos

20.09.2022 16:56:09 | Autor: Jana Fričová | Rubrika: Zprávy | Obce: Jablonec nad Nisou

Opravy po požáru jabloneckého domu v Palackého ulici začnou už letos

Více jak půl milionu korun zaplatí statutární město Jablonec nad Nisou za opravu poškozených balkonů a tří bytů v domě s byty zvláštního určení v Palackého ulici. Ty poničil červencový požár.

Balkony a byty poničené ohněm opraví firma KVABY ... kvalitní bydlení, s. r. o., která celý dům se 104 byty v letech 2018-2020 rekonstruovala. Stavba vyšla na 32 milionů korun a město na ni čerpalo téměř desetimilionovou dotaci z EU prostřednictvím Ministerstva životního prostředí. Cílem projektu bylo zlepšit tepelně technické vlastnosti a snížit energetickou náročnost objektu.

„Stavba to byla velmi rozsáhlá a technicky náročná. Zateplovala se fasáda, podlahy, střecha, budovalo se odvětrávání s rekuperací. Nová jsou také okna, vstupní i balkonové dveře, proměnou prošly také samotné balkony," vyjmenoval náměstek pro rozvoj města Petr Roubíček změny, které v domě s byty zvláštního určení nastaly, a dodává, že realizovanými opatřeními se v objektu sníží spotřeby energie o 52,34 %.

Požár vypukl 26. července, zničený byl byt, v němž bylo zjištěné jeho ohnisko, byt pod ním a dva byty nad ním. Firma Kvaby nyní vymění poškozené balkonové sestavy ve vyhořelém bytě i v obou bytech nad ním. „Jedná se o 1. etapu oprav, aby byl objekt zabezpečený před nadcházející zimou. Druhá etapa, týkající se ostatních balkonů, zábradlí a fasády, je plánovaná na příští rok," popsal postup Pavel Kozák, vedoucí technického odboru jabloneckého magistrátu.

Projekt Zateplení DPS Palackého v Jablonci nad Nisou byl spolufinancován Evropskou unií - Fondem soudržnosti v rámci Operačního programu Životní prostředí.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Hořela budova sociálních služeb ve Mšeně

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Sezonu lomnického muzea otevře Bedřich Smetana

Akcí, která v tomto novém roce otevře pomyslné brány lomnického muzea, se stane v neděli 3. března putovní fotografická výstava, uspořádaná k Roku české hudby, zachycující hudebního skladatele Bedřicha Smetanu v pomníkové tvorbě v plenéru po celé naší vlasti. Je nazvaná Smetana zapomenut v kameni aneb Výlety "zapomníky" a lomnické muzeum ji pořádá díky spolupráci s Národním muzeem - Českým muzeem hudby. Podrobnosti na Našem Pojizeří

Čtvrtfinále Mol Cupu v Jablonci odloženo

Čtvrtfinálové utkání MOL Cupu mezi Jabloncem a Viktorií Plzeň, které se mělo odehrát v úterý 27. února od 18 hodin, je odloženo. Na vině je hustá mlha, která znemožnila regulérní sehrání zápasu. O odložení rozhodl před zápasem hlavní rozhodčí. O náhradním termínu rozhodne řídící orgán soutěže.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Hanuš zachránil alespoń bod
Hlasovat v soutěži Kniha roku pro Cenu čtenářů lze do 31. března
Hanuš zachránil pro Jablonec alespoň bod
S nalezenou municí ani podobnými předměty nemanipulujte!
Od jara do zimy s regionálními výrobci

Nejčtenější články

01.03.: S nalezenou municí ani podobnými předměty nemanipulujte!
29.02.: Překážkář Štěpán Schubert startuje na mistrovství světa
29.02.: Zapomenutá historie Jizerských hor s René Bělohradským

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace