Opravy po požáru jabloneckého domu v Palackého ulici začnou už letos

20.09.2022 16:56:09 | Autor: Jana Fričová | Rubrika: Zprávy | Obce: Jablonec nad Nisou

Opravy po požáru jabloneckého domu v Palackého ulici začnou už letos

Více jak půl milionu korun zaplatí statutární město Jablonec nad Nisou za opravu poškozených balkonů a tří bytů v domě s byty zvláštního určení v Palackého ulici. Ty poničil červencový požár.

Balkony a byty poničené ohněm opraví firma KVABY ... kvalitní bydlení, s. r. o., která celý dům se 104 byty v letech 2018-2020 rekonstruovala. Stavba vyšla na 32 milionů korun a město na ni čerpalo téměř desetimilionovou dotaci z EU prostřednictvím Ministerstva životního prostředí. Cílem projektu bylo zlepšit tepelně technické vlastnosti a snížit energetickou náročnost objektu.

„Stavba to byla velmi rozsáhlá a technicky náročná. Zateplovala se fasáda, podlahy, střecha, budovalo se odvětrávání s rekuperací. Nová jsou také okna, vstupní i balkonové dveře, proměnou prošly také samotné balkony," vyjmenoval náměstek pro rozvoj města Petr Roubíček změny, které v domě s byty zvláštního určení nastaly, a dodává, že realizovanými opatřeními se v objektu sníží spotřeby energie o 52,34 %.

Požár vypukl 26. července, zničený byl byt, v němž bylo zjištěné jeho ohnisko, byt pod ním a dva byty nad ním. Firma Kvaby nyní vymění poškozené balkonové sestavy ve vyhořelém bytě i v obou bytech nad ním. „Jedná se o 1. etapu oprav, aby byl objekt zabezpečený před nadcházející zimou. Druhá etapa, týkající se ostatních balkonů, zábradlí a fasády, je plánovaná na příští rok," popsal postup Pavel Kozák, vedoucí technického odboru jabloneckého magistrátu.

Projekt Zateplení DPS Palackého v Jablonci nad Nisou byl spolufinancován Evropskou unií - Fondem soudržnosti v rámci Operačního programu Životní prostředí.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Hořela budova sociálních služeb ve Mšeně

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Plánované aktuální uzavírky v Jablonci

Delší termín bude mít uzavírka v ulici Lesní, a to v části od železničního přejezdu po křižovatku s ulicí Lesní Stezka, včetně částečné uzavírky křižovatky. Termín úplné uzavírky je prodloužený do 31. října. Důvodem uzavírky je budování dešťové kanalizace včetně přípojek a rekonstrukce vozovky.

Oddělení obecné kriminality v Jablonci nad Nisou se dočasně stěhuje

V následujících dnech začne stavební rekonstrukce objektu Policie České republiky Územního odboru v Jablonci nad Nisou v ulici 28. října 10, ve kterém měli své zázemí kriminalisté z Oddělení obecné kriminality. Z tohoto důvodu budou kriminalisté Oddělení obecné kriminality dočasně po dobu trvání stavební rekonstrukce působit od 15. září 2022 v budově Policie České republiky Obvodního oddělení v Jablonci nad Nisou v ulici 5. května 60.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Začíná Krakonošův divadelní podzim. Novinkou je Cena diváka
V krajské knihovně připravují Elektrohrátky
Svatováclavský turnaj v Turnově vyhrál tým Proseč C. F.
V Rokytnici nad Jizerou pořádají Svatomichaelskou pouť
Řidička přejela na Smržovce do protisměru

Nejčtenější články

27.09.: Řidička nezvládla projet zatáčku pod Dolní Černou Studnicí
29.09.: V Jablonci bude vést město čtyřkoalice
29.09.: Řidička přejela na Smržovce do protisměru

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Prodej a půčovna paddleboardů

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace