Opilý řidič v Železném Brodě najel na schodiště a otočil auto na střechu
09.08.2016 23:09:19 | Autor: pjs | Rubrika: Krimi | Obce: Železný Brod
Podnapilý řidič vlivem nepřiměřené rychlosti nezvládl v Železném Brodě v neděli ráno řízení a s vozidlem najel na schody, což zapříčinilo jeho převrácení na střechu.
„V neděli v noci deset minut po jedné hodině se v Železném Brodě v ulici Masarykova stala dopravní nehoda. Řidič s vozidlem Škoda Fabia jel ve směru od centra města, kde v pravotočivé zatáčce vlivem nepřiměřené rychlosti nezvládl řízení, vyjel vlevo mimo vozovku a najel na schodiště u jednoho z domů, čímž následně došlo k převrácení vozu na střechu," sdělila tisková mluvčí jablonecké policie Dagmar Sochorová.
Provedenou dechovou zkouškou hlídka železnobrodských policistů, která byla na místě první, v dechu řidiče naměřila hodnotu alkoholu 2,01 promile. „Ke zranění osob při nehodě naštěstí nedošlo a předběžná výše způsobené škody činí částku 55 000 Kč. Policisté z Dopravního inspektorátu v Jablonci nad Nisou, kteří událost i nadále šetří, ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky," doplnila policejní mluvčí.
Související články
Řidička kličkovala na silnici v Harrachově s 3,32 promile alkoholu
Řidička nezvládla své Porsche na I 35 z Liberce na Turnov
Auto narazilo v Jablonci do kruhového objezdu
Řidič v Jablonci odřel zaparkovaný Hyundai a ujel
Řidič v Janově havaroval pod vlivem alkoholu
Diskutujte s námi
Náhled fotogalerie
OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 2 fotek)
Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
Krátké zprávy z regionu Jablonecka
Kraj zná výsledky ze čtvrtého měření hluku v okolí dolu Turów
Měření hluku, které na schválených lokalitách v obcích Uhelná a Oldřichov na Hranicích provedl Zdravotní ústav se sídlem v Ostravě, se uskutečnilo v období 15. až 22. září 2025, a to vždy v noční době od 22:00 do 6:00. Zároveň došlo k souběžnému měření v souladu s uzavřenou mezivládní dohodou na technickém místě měření umístěném v Polsku, které bylo do monitoringu zařazeno z důvodu lepší identifikace hluku způsobeného provozem těžebních zařízení dolu Turów a jeho odlišení od dalších hluků z pozadí. „Z výsledků čtvrtého letošního měření, které jsou uvedeny bez započtení nejistoty měření (1,8 dB), vyplývá, že po vyloučení rušivých vlivů nedošlo v průběhu měření v dotčeném území k překračování mezní hodnoty pro celonoční hlukovou zátěž (40 dB). Průměrná hodnota akustického tlaku za uvedené měřící období byla na měřicím místě v obci Uhelná - 34,2 dB a v obci Oldřichov na Hranicích - 35,0 dB (v rámci třetího letošního měření byly zjištěny tyto hodnoty: v obci Uhelná - 40,6 dB a v obci Oldřichov na Hranicích - 37,4 dB a oproti předchozímu kolu tak došlo k výraznému snížení hlukové zátěže). V rámci čtvrtého letošního měření zároveň nedošlo k překročení hygienického limitu pro nejhlučnější hodinu L Aeq,1h."
Starý porost musí ustoupit nové generaci
Koncem týdne zahájí statutární město Jablonec nad Nisou těžbu dřevní hmoty v městském lese v ulici U Lesního divadla na Horní Proseči. „Kácíme zde 110 let starý smrkový porost. Jde o mýtní část lesa, která je už podrostlá mladými smrky a buky. Aby mohla nová generace stromů růst, musí starý porost ustoupit," uvádí Michal Šarbort z jabloneckého magistrátu. Těžba probíhá v souladu s platným lesním hospodářským plánem a nejedná se o holoseč. „Volíme výběrný způsob, který šetrně uvolňuje prostor pro přirozenou obnovu. Těžba potrvá do února příštího roku," doplňuje městský lesní hospodář.
Nejnovější články
Petr Hostinský a Pavel Herzog přivábí Vánoce do jabloneckého kostela
Mikulášská nadílka v Lučanech láká děti na sobotu 6. prosince
Po výhrách v Hronově volejbalisté Malé Skály v čele tabulky!
Liberecký kraj opět vydal ročenku, která hodnotí končící rok 2025
Mikulášská nadílka u Střelnice nabídne program pro děti i autogramiádu
Nejčtenější články
02.12.: Městská policie posílila dohled na konečné tramvaje
02.12.: Jablonečtí hasiči zachránili člověka i zvířata při požáru jeho domu
03.12.: Svoz velkoobjemového odpadu a dřeva bude v Jablonci 4. prosince
Události dle data
Stalo se | Připravuje se
Infomail
https://www.instagram.com/nasejablonecko
Odkazy
© 2010-2023 Naše Jablonecko, s.r.o. | redakce@nasejablonecko.cz | web by VisionWorks | RSS
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování veškerého obsahu (články, fotografie) je bez souhlasu vydavatele zakázáno.