Olympionici Samková a Kraus v televizi přiblíží, kam v kraji za sportem

04.05.2021 21:30:44 | Autor: Jan Mikulička, KÚ Libereckého kraje | Rubrika: Zprávy | Obce: Liberecký kraj

Olympionici Samková a Kraus v televizi přiblíží, kam v kraji za sportem

Příznivcům sportu a aktivního trávení volného času má Liberecký kraj co nabídnout. V zimě jsou jasnou volbou lyže či brusle, ale s příchodem jara a blížícím se létem je možností, jak si v regionu zasportovat, daleko víc.

Přesvědčit se o tom bude možné ve čtvrtek 6. května od 21.00 na televizní stanici ČT 2 v dalším dílu seriálu pořadu Českem nejen za sportem. Průvodci budou olympionici Eva Samková a Tomáš Kraus, kteří představí řadu zajímavých míst napříč krajem.

„Víme, že řada lidí dá na doporučení známých osobností, kam na výlet či dovolenou. Jsme rádi, že oba skvělí sportovci představí náš kraj a budou inspirovat lidi k jeho návštěvě," řekla Květa Vinklátová, náměstkyně pro kulturu, památkovou péči a cestovní ruch Libereckého kraje.

Eva Samková a Tomáš Kraus v televizi přiblíží, kam v Libereckém kraji za sportem<br />Autor: Archiv KÚ Libereckého kraje Své putování začali na Ještědu, kde navštíví známý hotel umístěný přímo v budově vysílače, oceněné prestižní architektonickou Perretovou cenou. Protože Liberecký kraj má bohatou sklářskou tradici, nemůže chybět také návštěva Křišťálového údolí, konkrétně sklářské dílny Jiřího Pačinka v Kunraticích u Cvikova. Dále průvodci navštíví Máchovo jezero a jeho okolí, kde se v létě poběží mistrovství světa v orientačním běhu. V programu nebudou chybět ani ukázky orientačního běhu či vodních radovánek ve Stráži pod Ralskem.

Seriál Českem nejen za sportem poukazuje na fakt, že řada mladých lidí mezi dvaceti a třiceti lety dnes znají lépe zahraniční destinace v podobě středomořských pláží a alpských svahů než domácí turistické cíle. Je to paradox způsobený tím, že Češi prakticky ihned po revoluci vyrazili do zahraničí a trávení dovolených a volného času v tuzemsku bylo mnohdy považováno za něco nedostatečného.

V poslední době je však možné sledovat výrazný nárůst cestovních blogů nebo instagramových účtů zaměřených na cestování v tuzemsku. Tento trend podporuje i seriál České televize, v němž se dvojice moderátorů vydává do osmi krajů republiky: seriál může posloužit jako zajímavá inspirace pro cestovatelské plány na aktivní odpočinek v místních končinách. Eva Samková a Tomáš Kraus se chystají prožít letní Česko všemi smysly a vydat se daleko za hrany svých lyží a snowboardu, byť na vodě či umělém povrchu.

Pořad bude také dostupný online v internetovém vysílání České televize na odkazu https://1url.cz/1KeyW. Vyrobila jej společnost Snow Nomads ve spolupráci s turistickými regiony Libereckého kraje.

Sdílet s přáteli na facebooku

Diskutujte s námi

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 2 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Sociální organizace v regionu dostanou pověření k poskytování služeb

Pro roky 2022 a 2023 musí mít sociální služby v regionu tzv. Pověření k poskytování služeb v obecném hospodářském zájmu (dále Pověření SGEI). Tento dokument upravuje práva a povinnosti kraje a organizací včetně financování. „Pověření SGEI je nutné vystavit všem sociálním službám zařazeným do Základní sítě sociálních služeb Libereckého kraje. Ta se nyní rozšiřuje o další tři subjekty - a to o turnovský FOKUS, Rodinu v centru a liberecké centrum pro seniory," uvedl Petr Tulpa, náměstek hejtmana pro resort sociálních věcí.

Další krok přiblížil stavbu nové stanice HZS Jilemnice

V pátek 26. listopadu 2021 podepsal starosta města Jilemnice David Hlaváč a ředitel Hasičského záchranného sboru Libereckého kraje Jan Hadrbolec smlouvu o prodeji pozemku v Jilemnici, místní části Hrabačov. Pozemek je určen pro výstavbu nové stanice Hasičského záchranného sboru Libereckého kraje v Jilemnici. Další informace


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Prosincové kulturní a společenské akce ve Smržovce
Pivní stezka představí legendární i skryté půvaby Lužických hor
Horská služba bude cvičit lavinové záchranáře v Bosně
Neoznačení chodci a cyklisté se vystavují velkému nebezpečí
V Jablonci vypraví unikátní mobilní očkovací tým

Nejčtenější články

01.12.: Dvě auta se srazila na sněhu v Bratříkově
03.12.: U Kauflandu v Turnovské ulici v Jablonci se rozsvítily semafory
01.12.: Youtubeři dobývají Liberecký kraj. Kluci z Prahy vyrazili do Krkonoš

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

E-shop topení, solární ohřev a sanita - vše pro Váš dům.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace