Olympiádu mládeže nezadlužíme, slibují organizátoři

08.12.2010 16:22:09 | Autor: Aleš Vávra | Rubrika: Zprávy | Obce: Jablonec nad Nisou

Olympiádu mládeže nezadlužíme, slibují organizátoři

Nebývalý důraz na precizní kontrolu hospodaření klade při vrcholících přípravách organizační výbor Evropského olympijského festivalu mládeže, který se uskuteční již za dva měsíce v zimních centrech Libereckého kraje. A důvod? Snaha získat po loňském světovém lyžařském šampionátu, který skončil milionovými dluhy, zpět důvěru veřejnosti.

Špatná pověst velkých sportovních akcí už nyní komplikuje organizátorům život. „Je těžší získávat marketingové partnery i dodavatele. Musíme jim ve většině případů platit dopředu, což ovlivňuje naše cash-flow. Jinak to ale nejde, ta důvěra tam není. Musíme si s tím poradit," poznamenal prezident organizačního výboru Roman Kumpošt.

Na správné hospodaření bedlivě dohlíží i Liberecký kraj, který festivalu schválil dotaci téměř 127 milionů korun. Vedení kraje si dobře uvědomuje, že by další finanční fiasko bylo pro sportovní region kritické.

„Udržujeme si průběžnou kontrolu nad financováním, které se zatím jeví jako transparentní a v souladu se schváleným rozpočtem. Kontrolujeme i jednotlivá výběrová řízení. Jsem přesvědčen, že tato soutěž rozhodně neskončí finančním schodkem a že naopak pomůže vrátit důvěru veřejnosti v pořadatelství sportovních akcí," uvedl hejtman Libereckého kraje Stanislav Eichler. Podle jeho názoru skýtá složení organizačního týmu jistotu, že vše proběhne v pořádku.

Především zvládnutí ekonomické stránky pořadatelství je podle předsedy Českého olympijského výboru Milana Jiráska pro celý český sport nesmírně důležité. „Moc si přeji, aby tento reparát, který skládáme, dopadl dobře," řekl Jirásek.

Sedm sportovních areálů v Liberci, Jablonci a Kořenově - Rejdicích už je připraveno. Evropská olympiáda mládeže se uskuteční v týdnu od 12. do 19. února. Zúčastní se jí přes 1500 sportovců ze 46 evropských zemí. Nejpočetnější výpravu bude mít domácí Česká republika, která do boje vyšle 102 účastníků. Švýcarsko jich přiveze o jednoho méně a Rusko 99.

Sdílet s přáteli na facebooku

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Plánované aktuální uzavírky v Jablonci

Delší termín bude mít uzavírka v ulici Lesní, a to v části od železničního přejezdu po křižovatku s ulicí Lesní Stezka, včetně částečné uzavírky křižovatky. Termín úplné uzavírky je prodloužený do 31. října. Důvodem uzavírky je budování dešťové kanalizace včetně přípojek a rekonstrukce vozovky.

Oddělení obecné kriminality v Jablonci nad Nisou se dočasně stěhuje

V následujících dnech začne stavební rekonstrukce objektu Policie České republiky Územního odboru v Jablonci nad Nisou v ulici 28. října 10, ve kterém měli své zázemí kriminalisté z Oddělení obecné kriminality. Z tohoto důvodu budou kriminalisté Oddělení obecné kriminality dočasně po dobu trvání stavební rekonstrukce působit od 15. září 2022 v budově Policie České republiky Obvodního oddělení v Jablonci nad Nisou v ulici 5. května 60.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Začíná Krakonošův divadelní podzim. Novinkou je Cena diváka
V krajské knihovně připravují Elektrohrátky
Svatováclavský turnaj v Turnově vyhrál tým Proseč C. F.
V Rokytnici nad Jizerou pořádají Svatomichaelskou pouť
Řidička přejela na Smržovce do protisměru

Nejčtenější články

27.09.: Řidička nezvládla projet zatáčku pod Dolní Černou Studnicí
29.09.: V Jablonci bude vést město čtyřkoalice
29.09.: Řidička přejela na Smržovce do protisměru

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Aktuální zpravodajství z Pojizeří.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace