Ohlédnutí za 26. Josefodolským divadelním jarem

29.05.2016 17:35:46 | Autor: Hana Stuchlíková | Rubrika: Kultura | Obce: Josefův Důl

Ohlédnutí za 26. Josefodolským divadelním jarem

Josefodolské divadelní jaro 2016 je za námi, je již minulostí. Přípravy na přehlídku a její organizaci byly náročné, ale jako vždy to pořadatelé zvládli.

Ano, jako vždy. Vždy se při organizování takovéto akce vyskytnou překážky a problémy, objektivního i subjektivního charakteru. Ale troufám si říct, že členové josefodolského spolku jsou za 26 let organizování JDJ utuženi a vše proběhlo ke všeobecné spokojenosti - nejen pořadatelů, ale věříme že i účastníků a diváků.

Za víkend diváci shlédli devět představení, z toho Čertovská pohádka v pátek dopoledne byla určena především dětem a byla hostem přehlídky. Vzhledem k počtu přihlášených inscenací, zařadili pořadatelé první soutěžní představení již na čtvrtek 5.5. Přehlídku tak zahájil domácí soubor tragickou komedií Friedricha Dürrenmatta Návštěva staré dámy.

Josefodolské divadelní jaro 2016 - DS J. K. Tyl Josefův Důl<br />Autor: Karel Stuchlík Po klidnějším rozjedu začal v pátek odpoledne účastníkům - v čele s odbornou porotou - divadelní maraton. Sledování soutěžních inscenací, rozborové semináře, posezení s přáteli ochotníky, rozhovory o výběru a tvorbě divadelních her, výběru autorů, vzájemné předávání zkušeností, ale i osobní „klábosení" o životě, rodině, práci.

Doprovodným programem byla výstava Divadelní Jizerky, kde Terezka Tahalová a Iva Urbánková z Josefova Dolu vystavovaly fotografie inspirované jizerskohorskou přírodou a doplněné fotografiemi z divadelních představení, které ve svém fotoarchivu vybral MUDr. Karel Stuchlík. Fotografie doplnily nádherné historické kroje - hanácký, který josefodolskému spolku věnovala paní Gizela Lesáková z Josefova Dolu a jizerskohorský, zapůjčený Folklorním souborem Šafrán z Jablonce nad Nisou.

V sobotu během dne měli možnost účastníci zakoupit výrobky chráněných dílen obyvatelů Domova Maxov z Horního Maxova.

Josefodolské divadelní jaro 2016 - ceny<br />Autor: Karel Stuchlík Závěrečné hodnocení celé přehlídky a slavnostní předávání cen se uskutečnilo v neděli v odpoledních hodinách v sále divadla v Josefově Dole. Za celoživotní práci v ochotnickém hnutí a u příležitosti životního jubilea obdržela Maruška Fejfarová, členka DS J. K. Tyl Josefův Důl, Zlatého Harlekýna SČDO. Oceněných účastníků - jednotlivců i kolektivů - byla řada, odborná porota, ve složení Rudolf Felzmann, Jan Hlavatý, František Zborník a Jaromír Kejzlar, doporučila na Národní přehlídku Krakonošův divadelní podzim ve Vysokém nad Jizerou Divadelní spolek Krakonoš z Vysokého nad Jizerou s inscenací Tima Firtha Holky z kalendáře a nominovala Divadelní spolek Havlíček ze Zákup s komedií N. V. Gogola Ženitba, v překladu Leoše Suchařípy.

Blahopřejeme všem oceněným a přejeme všem účastníkům mnoho zdaru v další divadelní práci. Zároveň chci touto cestou poděkovat členům domácího spolku za obětavou práci při organizování přehlídky, majitelům divadla v Josefově Dole manželům Verhoefovým za podporu při pořádání všech divadelních a kulturních akcí v budově divadla a velký dík patří všem sponzorům, kteří naši přehlídku podpořili finančně, věcnými dary, ale podíleli se i na propagaci JDJ 2016.

Za pořadatele Hana Stuchlíková, jednatelka DS J. K. Tyl Josefův Důl

Všechny ceny a čestná uznání najdete v příloze pod článkem.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

V Josefově Dole chystají již 26. divadelní jaro
DS J. K. Tyl Josefův Důl slavil 70 let od svého založení

Diskutujte s námi

Ke stažení

JDJ 2016 kompletní výsledky

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 24 fotek)

 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

V Bělé oslaví 80 let klubu zápasem proti Slovanu Liberec

Klub SK Jívan Bělá oslaví 80 let od založení klubu v sobotu 15. června zápasem proti mistrům Slovanu Liberec. Přijet by měli například Nezmar, Štajner, Gebre Selassie, Janů, Holeňák, Obajdin či Hadaščok. Více podrobností

Dopravní opatření pro linky č. 109 a 131

Pokládka finální asfaltové vrstvy v ulici U Přehrady od pondělí 10. do neděle 16. června je důvodem nového dopravního opatření pro linky č. 109 a 131 (školní linka). Dokončovací práce rekonstrukce ulice U Přehrady, které provádí Krajská správa silnic LK, si vyžádají ještě další změny a omezení dopravy. Po stejnou dobu, tedy od 10. do 16. 6., bude také dočasně zrušená zastávka U Přehrady. Náhradní zastávka pro linky č. 109 a 131 bude v ulici Svatopluka Čecha u plaveckého bazénu. Linky budou jezdit po následující objízdné trase: U Přehrady - Svatopluka Čecha - Mánesova - Palackého, kde se napojují na standardní trasu.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Botanická zahrada oslaví Mezinárodní den tropů
Kraj pořídil svým organizacím dalších šestnáct elektromobilů
Pachatele přepadení v Železném Brodě zadrželi policisté po 15 minutách
Kozel začal výhrou
Obrazem: Zahradní slavnost ZUŠ Tanvald

Nejčtenější články

20.06.: Hasiči zasahovali u požáru domu v Kořenově
20.06.: Řidička s motocyklem havarovala v Plavech
19.06.: Jablonecká nemocnice chce s inovacemi pokračovat

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace