Ocenění český lídr 2018 vyhrála v Libereckém kraji firma Hokami

30.06.2018 17:01:54 | Autor: redakce | Rubrika: Zprávy | Obce: Liberecký kraj

Ocenění český lídr 2018 vyhrála v Libereckém kraji firma Hokami

Českým lídrem 2018 pro Liberecký kraj se z 39 nominovaných firem stala společnost Hokami CZ, s.r.o., výrobce elektroniky. Druhé místo obsadila společnost Titan-Multiplast s.r.o., prodejce plastových materiálů a třetí příčku obsadila Modelárna Liaz s.r.o., která se zabývá vývojem, konstrukcí a výrobou dílů, nástrojů a přípravků pro automobilový, energetický a letecký průmysl.

Liberecká, ryze česká společnost, Hokami CZ patří mezi nejúspěšnější evropské firmy v oblasti výroby elektroniky na zakázku. Již v minulosti Firma Hokami CZ získala za své výsledky řadu ocenění. V roce 2016 se Hokami CZ stala Firmou roku a v minulém roce se zařadila mezi Top 100 firem z celé České republiky. Svou produkci vyváží do celého světa, dokonce i do vesmíru.

Areál Hokami CZ Firmy, které se dostaly do finále této prestižní soutěže, zaměstnávaly vloni přes 14,5 tisíce lidí. Zajímavým zjištěním je, že více jak 68 % firem z řad finalistů patří mezi rodinné, nebo alespoň částečně rodinné firmy. Je velmi pozitivní vidět, že rodinné firmy i u nás v České republice mohou dosáhnout výjimečných výsledků a najdeme je i mezi společnostmi s obratem převyšujícím 200 milionů korun a s více než 50 zaměstnanci. Právě pro ně je totiž projekt Ocenění českých lídrů určen.

„Záleží nám na odborném výběru finalistů, a proto jsme u nominovaných transparentních společností s českými majiteli nejdříve provedli hodnocení úrovně jejich hospodaření formou výpočtu Indexu Cribis, který vychází z údajů v účetních závěrkách doplněných o důležité nefinanční ukazatele. Následně proběhlo hodnocení poroty využívající navíc další informace o finalistech jako je jejich podnikatelský příběh či různé druhy společensky záslužných aktivit," upřesnil Pavel Finger, místopředseda představenstva odborného garanta soutěže společnosti CRIF - Czech Credit Bureau.

Největší ryze české firmy mají společné dva jmenovatele, jedná se z 68 % o rodinné firmy a ze 70 % je trápí nedostatek zaměstnanců. Firma Hokami CZ si však na nedostatek lidí nemůže stěžovat.

Pracoviště Hokami CZ<br />Autor: Archiv Hokami CZ Ve společnosti zaměstnává více jak 180 lidí, kteří vyprodukují obrat téměř 600 miliónů. „Chtít u nás pracovat nestačí. Pracovní tým si pečlivě vybíráme. Za dobu existence naší společnosti od roku 1991 prošlo firmou již mnoho lidí. Zůstávají jen Ti nejlepší a Ti, kteří si práce váží a nehledají jen výčet benefitů. Díky sportu, kterému jsem se v mládí aktivně věnoval, jsem se naučil, že nic není zadarmo. Když chceš vyhrát, musíš na sobě makat a být týmový hráč. ‚Fair Play‘ pravidla platí i ve firmě. Všem zaměstnancům nabízíme skvělé pracovní podmínky. Umíme ocenit jejich nasazení, loajalitu a pracovní výkony. Všichni ale dobře vědí, že kdo nepracuje a pravidla hry poruší, jde z kola ven," vysvětlil Ing. Josef Suska, generální ředitel Hokami CZ.

Největším benefitem pro zaměstnance v Hokami CZ je práce ve firmě jako taková. Jdou však s dobou a myslí jak na mladé, tak i na maminky pro mateřské. „Uvědomujeme si, že pracovní prostředí, klima ve firmě a práce, která dává smysl, je jedním z pilířů osobní motivace. Proto lidé ve výrobě pracují pouze od pondělí do pátku na dvě směny. Prostředí je klidné, čisté, bez zápachu, prachu a hluku. Maminkám po mateřské umožňujeme pracovat pouze na jednu směnu, aby zvládly skloubit práci s rodinným životem. Všichni zaměstnanci mají dotované občerstvení v naší kavárně Dolicafe, která je v těsné blízkosti firmy. Součástí společnosti je i nejmodernější zubní klinika v Libereckém kraji, Dolident. Zaměstnanci HOKAMI mají vždy přednost. Tuto výhodu pak mají i děti našich zaměstnanců. Mladí lidé u nás nejvíce oceňují flexibilní pracovní dobu, ohodnocení dle výkonu, ale i zvýhodněné karty do sportovních a relaxačních zařízení. Dobrý kolektiv, který drží při sobě, je pro nás velmi důležitý. Pro všechny zaměstnance a jejich rodinné příslušníky připravujeme každý rok netradiční firemní akce s bohatým doprovodným programem," sdělila Michaela Pompová HR & Marketing Manager Hokami CZ.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Firmou roku je liberecká HOKAMI CZ
Firmou Libereckého kraje 2016 Hokami, živnostníkem Jana Havrdová

Diskutujte s námi

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 14 fotek)

 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Dvouletý program pro registrované sociální služby je vyhlášený

Jablonečtí zastupitelé projednali a schválili Dotačního programu na podporu registrovaných sociálních služeb podle zákona č. 108/2006 Sb., o sociálních službách. Jedná se o finanční podporu poskytovanou z rozpočtu města na období let 2026-2027 ve výši 17 milionů korun ročně. Město poskytuje dotace registrovaným poskytovatelům sociálních služeb pravidelně již od roku 2010 a prostřednictvím vyhlašovaného dotačního programu od roku 2015. Předpokládaný celkový objem finančních prostředků vyčleněných v rozpočtu města 2026 činí 16,61 milionu korun ročně.„Stabilní podpora sociálních služeb je jedním z pilířů, na kterých stojí zdravé a funkční město. Dlouhodobě posilujeme služby, které pomáhají rodinám, seniorům, osobám se zdravotním postižením i lidem v obtížných životních situacích. Nový dotační program poskytovatelům garantuje předvídatelnost a možnost plánovat služby tak, aby zůstaly dostupné a kvalitní pro všechny, kdo je potřebují," uvádí jablonecká náměstkyně pro oblast humanitní Jana Hamplová.

Krok k budoucnosti podruhé pomáhá osmákům s volbou střední školy

Ve čtvrtek 11. prosince se uskutečnil druhý ročník projektu Libereckého kraje Krok k budoucnosti a znovu potvrdil význam systematické podpory kariérového rozhodování žáků základních škol. Akce určená pro žáky 8. tříd libereckých základních škol je propojila se středními školami a jejich partnerskými firmami či institucemi a nabídla mladým lidem přehledné a srozumitelné informace o možnostech dalšího studia i budoucího uplatnění. Krok k budoucnosti vznikl jako reakce na rostoucí potřebu pomáhat žákům v období, kdy stojí před jedním z prvních zásadních rozhodnutí - volbou střední školy. Formát akce staví na jednoduchém principu: jedno místo, jeden den a přímý kontakt se školami i firmami, které jsou s konkrétními obory dlouhodobě spojeny. Žáci tak získávají nejen informace o studijních programech, ale i reálnou představu o tom, jaké dovednosti a znalosti jsou v praxi skutečně potřeba. „Podpora odborného vzdělávání a kariérového poradenství šitého na míru mladé generaci patří mezi dlouhodobé priority Libereckého kraje. Máme odpovědnost vytvářet podmínky, ve kterých se mladí lidé mohou rozhodovat informovaně a s ohledem na budoucí uplatnění. Krok k budoucnosti je jedním z konkrétních nástrojů, jak tuto odpovědnost naplňovat," uvedla radní Libereckého kraje pro školství a sport Jitka Skalická.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Jablonečtí radní schválili návrhovou část klimatické koncepce
Město Jablonec požádá o dotaci na obnovu parku v ulici V Aleji
FOTO: Po pěti letech vyrostla v Jilemnici sněhová socha Krakonoše
Střípky MP: zapadlý traktůrek, nejistá jízda i žena se zákazem řízení
Opravu čekají klempířské prvky a římsa radniční věže

Nejčtenější články

06.01.: U obchodního centra v Jablonci se srazila dvě auta
06.01.: Město Jablonec udělilo první Honor Urbis
07.01.: Střípky MP: zapadlý traktůrek, nejistá jízda i žena se zákazem řízení

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace