Obrazem: Závěrečná Akademie SVČ Tanvald 2022

01.06.2022 12:43:13 | Autor: Alena Bartovská a redakce | Rubrika: Školství | Obce: Tanvald

Obrazem: Závěrečná Akademie SVČ Tanvald 2022

Po dvou covidových letech mohlo Středisko volného času Tanvald opět uspořádat Akademii SVČ – závěrečné vystoupení kroužků. Akce se uskutečnila 30. května 2022 v Kině Jas Járy Cimrmana Tanvald.

Co všechno se děti z tanečních a tvořivých kroužků během školního roku naučily a vytvořily, mohli vidět nejen rodiče, ale i široká veřejnost.

O úvodní slovo se postarala ředitelka SVČ Helena Beranová, která připomněla činnost své organizace v nelehkých dvou letech. Neopomněla i přivítat vedoucí představitele města, starostu Vladimíra Vyhnálka i místostarosty Danielu Šebestovou a Antonína Bělonožníka, kterým poděkovala za podporu, které se jim od města jako zřizovatele dostává. Starosta města ve své krátké zdravici pak poděkoval středisku za jeho činnost v posledních letech a popřál mu mnoho šikovných dětí i do dalších let. Zdůraznil , že vedení města si stanovilo jako jednu ze svých priorit podporu školství a mimoškolních aktivit. A právě v této oblasti je společně se ZUŠ Tanvald Středisko volného času Tanvald opravdu úspěšné.

<br />Autor: Antonín Bělonožník Samotný komponovaný pořad zahájila módní přehlídka v režii šicích a výtvarných kroužků. A nebyla to přehlídka ledajaká. Odehrávala se totiž jakoby v přírodě. O kulisy se postaraly děti z kroužku Výtvarná herna, kde se zkouší dívat na svět očima umělců. Inspirací se jim tentokrát stalo dílo Břízy výtvarnice Venduly Chalánkové. Břízy Výtvarné herny však ožily a zapojily se do dění na jevišti, kde modelkám posloužily i jako věšáky na kabelky.

Modelkami nebyl nikdo jiný než přímo děvčata z šicích a výtvarných kroužků. Přesněji z kroužků Šití pro radost, Módní návrhářka, Výtvarný kroužek, Výtvarný kroužek speciál a Výtvarná herna. Všechny modely, které předváděly, si ušily či vytvořily samy. Nejprve se po pódiu proháněly „lišky" a „vlci", diváci mohli vidět i polštářovou myš a další plyšáky a polštářky. Následovala přehlídka nejrůznějších módních kousků, sukněmi počínaje a vestami či kabelkami konče, z nichž leckterý by si ráda objednala i nejedna maminka z hlediště.

Po předvedení modelů následovala vystoupení tanečního kroužku. Diváci si užili hned dvanáct choreografií, které vytvořila vedoucí kroužku Veronika Bělonohá. Nejmladší žákyně tančily na pohádkové písně Šíleně smutné princezny i jako mažoretky, starší kupříkladu na rytmy od tureckého DJ, písničkářky ZAZ, světoznámé šansoniérky Edit Piaf, skupiny Queen či v latinskoamerických rytmech.

V závěru odpoledne se tanečnice ze všech ročníků představily při choreografii s názvem Společná, kdy tančily a zpívaly na píseň od Karla Gotta a jeho dcery Charlotte a vysloužily si velký potlesk od dojatého publika.

O moderování pořadu se tentokrát postaraly děti samotné. Svůj „křest ohněm" si užili Vanda Černá a Honza Kubín a i oni si za svůj výkon při nelehkém úkolu vysloužili aplaus. Samotného závěru se pak opět ujala ředitelka organizace Helena Beranová, která veřejně poděkovala všem svým kolegyním za odvedenou práci, bez které by jejich činnost pro děti i dospělé nebyla na takové úrovni.

<br />Autor: Antonín Bělonožník Součástí celé akce byla také výstava prací dětí z kreativních kroužků, která byla od konce dubna k vidění ve foyer kina v rámci filmových a kulturních představení. K vidění byla dílka dětí z Kouzelné baterky a výtvarných, kutilských, šicích a keramických kroužků. Milovníci keramiky si v rámci akademie mohli i některé výrobky z hlíny zakoupit. Prostřednictvím fotokoláží se na výstavě předvedly i některé další kroužky, zejména ty sportovní a kroužek vaření.

Ten se při akademii předvedl nejen na fotkách, ale voňavé dobroty pro publikum přímo upekl, což se samozřejmě setkalo s velkým nadšením. Díky všem šikovným dětem, rodičům a podporovatelům SVČ se akce vydařila, už teď se těšíme na další ročník. Vy si ten letošní nyní můžete připomenout v rozsáhlé fotogalerii, kterou pro nás vytvořil Antonín Bělonožník.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Kino Jas Járy Cimrmana Tanvald v květnu

Diskutujte s námi

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 340 fotek)

 

Firmy v regionu Tanvald

SATO Tanvald, spol. s r.o. ( Stavebnictví , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Aktuální srpnové uzavírky v Jablonci nad Nisou

Dvojice úplných uzavírek v okrajových částech Jablonce nad Nisou je plánovaná od 10. srpna. Obě se překlopí do září, zatímco jedna skonči v polovině měsíce, druhá je plánovaná až do jeho konce. Úplná uzavírka začne 10. srpna v ulici Sportovní, potrvá do 15. září a důvodem jsou výkopové práce pro přípojky. Ve druhém případě se úplně uzavře od 10. srpna ulice Dubová v Kokoníně, a to od ulice Rychnovská po Tyršovu stezku. Do konce září tu dělníci budou odstraňovat kanalizační výustí a rekonstruovat vodovod.

Kraj, města a instituce chtějí vybudovat v Liberci bioplynovou stanici

Návrh memoranda o chystaném vybudování bioplynové stanice v Liberci, které hodlá Liberecký kraj uzavřít s dalšími subjekty, schválili na svém zasedání krajští radní. Dalšími signatáři budou akciové společnosti MVV Energie CZ, Teplárna Liberec a Severočeské vodovody a kanalizace, dále pak statutární města Liberec a Jablonec nad Nisou. „Tímto memorandem sledujeme částečné naplnění cílů odpadového hospodářství v oblasti biologicky rozložitelných komunálních odpadů, a to právě jejich využitím v bioplynové stanici. Budeme usilovat o to, abychom my i naše příspěvkové a námi vlastněné organizace předávali své biologicky rozložitelné odpady do bioplynové stanice, a to nejpozději do zahájení zkušebního provozu," uvedl Václav Židek, radní pro resort životního prostředí a zemědělství.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Do nové sezony vstoupili i fotbalisté v I.B třídě
Kolem Liptákova. Cimrmanova cyklostezka přináší zábavu i poučení
Rychnov zahájil I.A třídu těsnou prohrou v Hejnicích
Povalil i FC Bayern: Ruda Gergel 70!
Letní Příroďák je zábavné prázdninové odpoledne v Rokytnici

Nejčtenější články

08.08.: Jablonečtí sepsali petici proti stavbě v ulicích Sportovní a K Rybárně
07.08.: Obrazem: Křehká krása 2022
07.08.: Nečekaně vysoká porážka béčka Jablonce na úvod ČFL

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

ERVE design - vizualizace a animace pro interiér, exteriér, sportovní a kulturní akce

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace