Obrazem: Zápis do Mateřské školy Tanvald

06.05.2022 16:28:21 | Autor: Antonín Bělonožník | Rubrika: Školství | Obce: Tanvald

Obrazem: Zápis do Mateřské školy Tanvald

Ve středu 4. a ve čtvrtek 5. května proběhl tradiční zápis nových dětí do Mateřské školy Tanvald. Do slavnostně vyzdobené herny MŠ Radniční za oba dny dorazilo více než 60 zájemců o předškolní docházku v Tanvaldě.

Ředitelka MŠ Blanka Bryscejnová, společně se svou zástupkyní Mirkou Erbenovou a paní učitelkou Ivanou Krištofovou po oba dny měly plné ruce práce, aby obsloužily všechny zájemce o umístění do jedné ze tří budov MŠ Tanvald. Tradičně největší zájem, převyšující kapacitu volných míst, byl o docházku do školky umístěné na faře na Šumburku. 

Tentokrát však k zápisu dorazilo mnohem víc zájemců, než se předpokládalo. Někteří dorazili i z okolních měst a obcí, dokonce svou šikovnou holčičku chtěla přihlásit maminka s trvalým pobytem v Brandýse nad Labem. Bohužel, tentokrát kapacitní možnosti školy nedávají možnost uspokojit i žádosti mimotanvaldských dětí.

Celá proces zápisu probíhal velmi organizovaně, zatímco paní ředitelka vedla pohovor s rodiči dítka, paní Erbenová obhospodařovala nezbytnou administrativu a dětí se ujala paní učitelka Krištofová. Každé dítko si ze svého prvního setkání se školkou odneslo malý dáreček, které pro ně jejich budoucí paní učitelky vyrobily. Z hojné účasti u zápisu měl velkou radost i starosta města Tanvaldu Mgr.Vladimír Vyhnálek, který ji okomentoval následujícími slovy: „Velké množství dětí hlásících se do škol a školek zcela jednoznačně hovoří o zájmu mladých rodin žít v našem krásném městě. Jsem přesvědčený, že to souvisí s naší dlouhotrvající podporou předškolních o školních zařízení."

Nezbývá, než všem dětem popřát, ať se jim v naší školce líbí a i budoucí svůj život spojí s naším krásným městem.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Děti z tanvaldského Šumburku mají novou želvu

Diskutujte s námi

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 60 fotek)

 

Firmy v regionu Tanvald

SATO Tanvald, spol. s r.o. ( Stavebnictví , Firmy ) | Další firmy

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Světový den mokřadů slavíme i v Krkonoších

Rozsáhlé komplexy subalpínských mokřadů náleží mezi nejpozoruhodnější biotopy Krkonoš. Největší rašeliništní komplexy náhorní planiny východních a západních Krkonoš - Úpské rašeliniště a Pančavská louka - byly v roce 1993 zařazeny mezi nejvýznamnější mokřady světa v rámci tzv. Ramsarské úmluvy. Právě z iniciativy Ramsarské úmluvy (www.ramsar.org) se slaví 2. únor jako Světový den mokřadů. Další informace

Majetek kraje a jeho příspěvkovek ochrání pojišťovna Kooperativa

Krajští radní na jednání vybrali pojišťovnu, která bude pro Liberecký kraj a jeho 87 příspěvkových organizací od 1. dubna letošního roku spravovat pojištění majetku a odpovědnosti za škodu. Vítězná nabídková cena společnosti Kooperativa pojišťovna, a.s., Vienna Insurance Group za oba druhy pojištění činí 21 337 852 korun bez DPH za jeden rok plnění. Pojišťovací činnosti jsou od DPH ze zákona osvobozeny.  „Předmětem plnění veřejné zakázky je pojištění movitého a nemovitého majetku a pojištění odpovědnosti za škodu Libereckého kraje a příspěvkových organizací zřízených krajem," uvedl Zbyněk Miklík, náměstek hejtmana pro resort ekonomiky, majetku, investic, veřejných zakázek a informatiky.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Utekli hrobníkovi z lopaty
Zlomené stromy padaly na domy, silnice i železniční tratě
VIDEO: Spadlý strom na Malé Skále zpozdil dopravu po celé trati
Kvůli větru a poruchám napětí je mnoho lidí bez elektřiny
Únorový bižuterní kurz v muzeu

Nejčtenější články

03.02.: Přechod dopravy na Jablonecku zkomplikovalo počasí a elektronika
03.02.: Nový sníh a vítr v kraji porážely stromy a zapříčinily nehody
02.02.: Opilý řidič při vyhýbání s autobusem skončil v Bedřichově mimo silnici

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace