Obrazem: Zápis do Mateřské školy Tanvald

06.05.2022 16:28:21 | Autor: Antonín Bělonožník | Rubrika: Školství | Obce: Tanvald

Obrazem: Zápis do Mateřské školy Tanvald

Ve středu 4. a ve čtvrtek 5. května proběhl tradiční zápis nových dětí do Mateřské školy Tanvald. Do slavnostně vyzdobené herny MŠ Radniční za oba dny dorazilo více než 60 zájemců o předškolní docházku v Tanvaldě.

Ředitelka MŠ Blanka Bryscejnová, společně se svou zástupkyní Mirkou Erbenovou a paní učitelkou Ivanou Krištofovou po oba dny měly plné ruce práce, aby obsloužily všechny zájemce o umístění do jedné ze tří budov MŠ Tanvald. Tradičně největší zájem, převyšující kapacitu volných míst, byl o docházku do školky umístěné na faře na Šumburku. 

Tentokrát však k zápisu dorazilo mnohem víc zájemců, než se předpokládalo. Někteří dorazili i z okolních měst a obcí, dokonce svou šikovnou holčičku chtěla přihlásit maminka s trvalým pobytem v Brandýse nad Labem. Bohužel, tentokrát kapacitní možnosti školy nedávají možnost uspokojit i žádosti mimotanvaldských dětí.

Celá proces zápisu probíhal velmi organizovaně, zatímco paní ředitelka vedla pohovor s rodiči dítka, paní Erbenová obhospodařovala nezbytnou administrativu a dětí se ujala paní učitelka Krištofová. Každé dítko si ze svého prvního setkání se školkou odneslo malý dáreček, které pro ně jejich budoucí paní učitelky vyrobily. Z hojné účasti u zápisu měl velkou radost i starosta města Tanvaldu Mgr.Vladimír Vyhnálek, který ji okomentoval následujícími slovy: „Velké množství dětí hlásících se do škol a školek zcela jednoznačně hovoří o zájmu mladých rodin žít v našem krásném městě. Jsem přesvědčený, že to souvisí s naší dlouhotrvající podporou předškolních o školních zařízení."

Nezbývá, než všem dětem popřát, ať se jim v naší školce líbí a i budoucí svůj život spojí s naším krásným městem.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Děti z tanvaldského Šumburku mají novou želvu

Diskutujte s námi

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 60 fotek)

 

Firmy v regionu Tanvald

SATO Tanvald, spol. s r.o. ( Stavebnictví , Firmy ) | Další firmy

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Sdílená kola v Turnově prozatím nebudou

Město Turnov zvažovalo zavedení sdílených kol na základě dotační výzvy Libereckého kraje, anketa měla ověřit také názor veřejnosti. Rada města nakonec od možného zřízení tzv. bikesharingu prozatím upustila. Více podrobností

Krajští zastupitelé odsouhlasili sloučení liberecké textilní a strojní průmyslovky

Rozšíření přístupu k všeobecnému vzdělávání a zlepšení kvality výuky za využití nových technologií. Takové jsou cíle a zároveň výhody chystaných organizačních úprav ve struktuře středních škol zřizovaných Libereckým krajem. Sloučení Střední průmyslové školy strojní a elektrotechnické a Vyšší odborné školy se Střední průmyslovou školou textilní dnes schválili krajští zastupitelé. Hlasovalo celkem 36 zastupitelů. Pro jich bylo 28, proti 7 a jeden zastupitel se hlasování zdržel. Změna vstoupí v platnost od 1. července tohoto roku. Podle nového schématu se bude vyučovat od školního roku 2024/2025. Název školy bude znít Střední průmyslová škola a Vyšší odborná škola, Liberec, příspěvková organizace. Ředitelem zůstane Jaroslav Semerád. „Díky sdílení materiálního a technického vybavení se zlepší podmínky pro vzdělávaní studentů," řekl Jiří Čeřovský, náměstek hejtmana pro resort školství, mládeže, sportu a zaměstnanosti.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Den dětí – spolupráce školky a školy Montessori
Druhé kolo atletické ligy bylo opět velmi vyrovnané.
Dlaskův statek chystá další tradiční řezbářské sympozium
Víkend otevřených zahrad zve na statek, bylinky i do arboreta
Jablonecký tým capoeiristů má nové úspěchy

Nejčtenější články

04.06.: Červnové uzavírky v Jablonci nad Nisou
04.06.: Vodní záchranáře najdete v modrých buňkách
04.06.: Travesti Techtle Mechtle potřetí, tentokrát ovšem o dva levely výš

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace