Obrazem: Zápis do Mateřské školy Tanvald

06.05.2022 16:28:21 | Autor: Antonín Bělonožník | Rubrika: Školství | Obce: Tanvald

Obrazem: Zápis do Mateřské školy Tanvald

Ve středu 4. a ve čtvrtek 5. května proběhl tradiční zápis nových dětí do Mateřské školy Tanvald. Do slavnostně vyzdobené herny MŠ Radniční za oba dny dorazilo více než 60 zájemců o předškolní docházku v Tanvaldě.

Ředitelka MŠ Blanka Bryscejnová, společně se svou zástupkyní Mirkou Erbenovou a paní učitelkou Ivanou Krištofovou po oba dny měly plné ruce práce, aby obsloužily všechny zájemce o umístění do jedné ze tří budov MŠ Tanvald. Tradičně největší zájem, převyšující kapacitu volných míst, byl o docházku do školky umístěné na faře na Šumburku. 

Tentokrát však k zápisu dorazilo mnohem víc zájemců, než se předpokládalo. Někteří dorazili i z okolních měst a obcí, dokonce svou šikovnou holčičku chtěla přihlásit maminka s trvalým pobytem v Brandýse nad Labem. Bohužel, tentokrát kapacitní možnosti školy nedávají možnost uspokojit i žádosti mimotanvaldských dětí.

Celá proces zápisu probíhal velmi organizovaně, zatímco paní ředitelka vedla pohovor s rodiči dítka, paní Erbenová obhospodařovala nezbytnou administrativu a dětí se ujala paní učitelka Krištofová. Každé dítko si ze svého prvního setkání se školkou odneslo malý dáreček, které pro ně jejich budoucí paní učitelky vyrobily. Z hojné účasti u zápisu měl velkou radost i starosta města Tanvaldu Mgr.Vladimír Vyhnálek, který ji okomentoval následujícími slovy: „Velké množství dětí hlásících se do škol a školek zcela jednoznačně hovoří o zájmu mladých rodin žít v našem krásném městě. Jsem přesvědčený, že to souvisí s naší dlouhotrvající podporou předškolních o školních zařízení."

Nezbývá, než všem dětem popřát, ať se jim v naší školce líbí a i budoucí svůj život spojí s naším krásným městem.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Děti z tanvaldského Šumburku mají novou želvu

Diskutujte s námi

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 60 fotek)

 

Firmy v regionu Tanvald

SATO Tanvald, spol. s r.o. ( Stavebnictví , Firmy ) | Další firmy

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Fotovoltaiku na střeše mají mít krajský úřad i jablonecké gymnázium

Snižování energetické náročnosti budov a alternativní zdroje energie propojují environmentální přístup s ekonomickým. Proto Liberecký kraj plánuje vybudovat na střechách některých budov fotovoltaiky (FVE). Na srpnovém jednání krajští radní schválili vyhlášení výběrového řízení na výstavbu FVE na střeše budovy D Krajského úřadu Libereckého kraje a také na objektu Gymnázia Dr. Antona Randy v Jablonci nad Nisou.

Výkopy na Šumavě

Kvůli pokládce optické sítě začnou dělníci od 4. září připravovat výkopy na sídlišti Šumava. Kopat se bude v chodnících ulic Jitřní, Vysoká, Pasecká, Spojovací, Křišťálová, Švédská, Na Šumavě, Březová, v Jabloneckých Pasekách. Částečně budou uzavřené komunikace tam, kde nebude možné sítě položit protlakem. Úplné uzavírky budou pouze krátkodobé, práce potrvají do 15. října.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Výstavu o Novém Zélandu můžete navštívit na smržovském Zámečku
Světové filmové melodie omámily jablonecké divadlo
Týden knihoven 2023 s podtitulem Už jsme zpátky!
Po devíti kolech Jablonec stále bez vítězství
Výstavu Zaostřeno na Jizerky zahájí v Centru Babylon

Nejčtenější články

23.09.: Hořel rodinný dům v Jenišovicích
25.09.: VIDEO: Ohlédnutí za Slavnostmi města Desná 2023
24.09.: Město Jablonec bude pokračovat ve stavbě zázemí přehrady

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace