Obrazem: Wabi Daněk a Hvězdičky

21.04.2012 23:39:47 | Autor: Vladimíra Dvořáková | Rubrika: Kultura | Obce: Jablonec nad Nisou

Obrazem: Wabi Daněk a Hvězdičky

Pod názvem "A život běží dál" se uskutečnil v sobotu večer v Eurocentru v Jablonci nad Nisou  koncert z cyklu Hvězdy a hvězdičky, spojený s předáním ceny "Klíč k hudbě" učitelům z Liberecka a Jablonecka.

Ve slavnostním večeru pořádaném Občanským sdružením Kultura pro všechny v Jablonci nad Nisou vystoupil známý folkový zpěvák Wabi Daněk se svým kolegou Milošem Dvořáčkem. Zazněl výběr z jejich nejpopulárnějších hitů pod názvem "A život běží dál".

Program obohatila svým vystoupením dětská kapela Nautica složená z žáků jablonecké ZUŠ Podhorská, Radky Bělíkové, Andrey Bělíkové a Jiřího Samka pod vedením učitele Jana Krajníka. Do programu se také zapojil se svým zamyšlením nad hudbou a jejím vlivem na člověka a především pak na děti Josef Boček, s jehož jménem je nejvíce spjata činnost sbormistra pěveckého sboru "Janáček". Dětem také popřála hodně úspěchů jablonecká rodačka, poslankyně Parlamentu České republiky Ivana Weberová.

Vyvrcholením celého programu bylo předání ceny "Klíč k hudbě" učitelům z Liberecka a Jablonecka jako vyjádření úcty veřejnosti všem učitelům hudby, hudební výchovy, sbormistrům a poděkování žáků, kteří své učitele na udělení ceny nominovali ve veřejné anketě.

Ceny "Klíč k hudbě" v podobě skleněných pohárů předala Eva Bartoňová, státní tajemnice-náměstkyně ministra školství, mládeže a tělovýchovy. Za Liberecko byl oceněn Jan Prchal ze ZUŠ Jabloňová, za Jablonecko pak Jaroslava Pokorná ze Základní školy Liberecká 26, za kterou cenu převzala v zastoupení nejmladší členka dětské kapely Nautica.

Občanské sdružení Kultura pro všechny v Jablonci nad Nisou vzniklo před rokem. Od té doby se uskutečnilo několik desítek veřejných vystoupení organizovaných tímto sdružením, na nich si děti vyzkoušely, jaké to je za mikrofonem a před publikem. Hudebně nadané děti na svých koncertech rozdaly mnoho radosti. Posluchači je také za jejich umění a nadšení vždy odměnili dlouhým potleskem. Na všech akcích se potvrzovalo, jaké dobré učitele má Liberec a Jablonec v základních uměleckých školách, ve sborech či soukromých hudebních školách. 

Z nejhezčích koncertů je možné jmenovat ty v Domech s pečovatelskou službou v Liberci na Borovém Vrchu, v Buriánově ul. i Krejčího. Jako velmi kultivované se projevily děti v Dětském domově Palackého v Jablonci nad Nisou, krásná hudební vystoupení byla na slavnostních akcích jako Pocty hejtmana, vernisáži výstavy fotografií a na křtu knihy Pod vodou a mnoha dalších. Skvostný byl koncert  Hvězdy a hvězdičky v červnu minulého roku. Dvě dětské kapely si zahrály a zazpívaly klasiku. Hvězdami v tomto žánru byli Štěpán Rak, jeho syn Matěj a Alfréd Strejček.

Slavnostní večer mluveným slovem provázel Václav Samek, jednatel Občanského sdružení Kultura pro všechny, Jablonec nad Nisou.

Související článek: Štěpán Rak podpořil mladé kytaristy

Sdílet s přáteli na facebooku

Diskutujte s námi

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 51 fotek)

 

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Výkonná rada ODS v Liberci zrušila členství dvěma členům

Výkonná rada ODS v pátek 12. dubna 2024 v návaznosti na závažné pochybnosti a podezření z korupčního jednání v Liberci rozhodla přijatým usnesením o ukončení členství Petru Židkovi a Petru Syrovátkovi. „Petr Židek byl vyzván, aby z věci vyvodil patřičné důsledky, a rezignoval na své funkce, nicméně výzvu odmítl. Ve stejné věci byl Petr Syrovátko vyzván k pozastavení členství. Oba pánové výzev neakceptovali, proto Výkonná rada ODS využila těchto mimořádných nástrojů. Výkonná rada zároveň rozhodla o zrušení Místního sdružení Liberec, čímž došlo k jeho zániku," uvedl tiskový mluvčí ODS Jakub Skyva.

Bobři se vracejí i do českých Krkonoš

Dobré zprávy jsou někdy doprovázeny i jinými, méně radostnými. První doklad (alespoň nám známý) o tom, že se do Krkonoš po několika staletích vrátil největší evropský hlodavec bobr, byl totiž získán v důsledku jeho usmrcení automobilem. Hlodavec byl nalezen na kraji hlavní silnice č. 14 - přímo naproti jezu na Jizeře v Horní Sytové (součást obce Víchová nad Jizerou). Více podrobností


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Obrazem: Vedoucí TJ Pěnčín přehrál pátou Chrastavu
Obrazem: V divizním derby zvítězily Velké Hamry
Ve 20. ročníku Krajský výrobek roku se ucházelo o titul 123 produktů
Volejbalisté Malé Skály v kvalifikaci vyzvali MFF UK Praha
Jarní Krkonoše lákají do muzeí, na adrenalin i za pivem

Nejčtenější články

11.04.: Muže v Jablonci nad Nisou srazil vlak
11.04.: V Rochlicích u Liberce došlo k hromadné nehodě
12.04.: Liberecký kraj při příležitosti Dne učitelů ocenil 22 osobností

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace