Obrazem: Wabi Daněk a Hvězdičky

21.04.2012 23:39:47 | Autor: Vladimíra Dvořáková | Rubrika: Kultura | Obce: Jablonec nad Nisou

Obrazem: Wabi Daněk a Hvězdičky

Pod názvem "A život běží dál" se uskutečnil v sobotu večer v Eurocentru v Jablonci nad Nisou  koncert z cyklu Hvězdy a hvězdičky, spojený s předáním ceny "Klíč k hudbě" učitelům z Liberecka a Jablonecka.

Ve slavnostním večeru pořádaném Občanským sdružením Kultura pro všechny v Jablonci nad Nisou vystoupil známý folkový zpěvák Wabi Daněk se svým kolegou Milošem Dvořáčkem. Zazněl výběr z jejich nejpopulárnějších hitů pod názvem "A život běží dál".

Program obohatila svým vystoupením dětská kapela Nautica složená z žáků jablonecké ZUŠ Podhorská, Radky Bělíkové, Andrey Bělíkové a Jiřího Samka pod vedením učitele Jana Krajníka. Do programu se také zapojil se svým zamyšlením nad hudbou a jejím vlivem na člověka a především pak na děti Josef Boček, s jehož jménem je nejvíce spjata činnost sbormistra pěveckého sboru "Janáček". Dětem také popřála hodně úspěchů jablonecká rodačka, poslankyně Parlamentu České republiky Ivana Weberová.

Vyvrcholením celého programu bylo předání ceny "Klíč k hudbě" učitelům z Liberecka a Jablonecka jako vyjádření úcty veřejnosti všem učitelům hudby, hudební výchovy, sbormistrům a poděkování žáků, kteří své učitele na udělení ceny nominovali ve veřejné anketě.

Ceny "Klíč k hudbě" v podobě skleněných pohárů předala Eva Bartoňová, státní tajemnice-náměstkyně ministra školství, mládeže a tělovýchovy. Za Liberecko byl oceněn Jan Prchal ze ZUŠ Jabloňová, za Jablonecko pak Jaroslava Pokorná ze Základní školy Liberecká 26, za kterou cenu převzala v zastoupení nejmladší členka dětské kapely Nautica.

Občanské sdružení Kultura pro všechny v Jablonci nad Nisou vzniklo před rokem. Od té doby se uskutečnilo několik desítek veřejných vystoupení organizovaných tímto sdružením, na nich si děti vyzkoušely, jaké to je za mikrofonem a před publikem. Hudebně nadané děti na svých koncertech rozdaly mnoho radosti. Posluchači je také za jejich umění a nadšení vždy odměnili dlouhým potleskem. Na všech akcích se potvrzovalo, jaké dobré učitele má Liberec a Jablonec v základních uměleckých školách, ve sborech či soukromých hudebních školách. 

Z nejhezčích koncertů je možné jmenovat ty v Domech s pečovatelskou službou v Liberci na Borovém Vrchu, v Buriánově ul. i Krejčího. Jako velmi kultivované se projevily děti v Dětském domově Palackého v Jablonci nad Nisou, krásná hudební vystoupení byla na slavnostních akcích jako Pocty hejtmana, vernisáži výstavy fotografií a na křtu knihy Pod vodou a mnoha dalších. Skvostný byl koncert  Hvězdy a hvězdičky v červnu minulého roku. Dvě dětské kapely si zahrály a zazpívaly klasiku. Hvězdami v tomto žánru byli Štěpán Rak, jeho syn Matěj a Alfréd Strejček.

Slavnostní večer mluveným slovem provázel Václav Samek, jednatel Občanského sdružení Kultura pro všechny, Jablonec nad Nisou.

Související článek: Štěpán Rak podpořil mladé kytaristy

Sdílet s přáteli na facebooku

Diskutujte s námi

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 51 fotek)

 

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Při zásahu u požáru v Novém Boru zemřel dobrovolný hasič

Od brzkých ranních hodin 30. 11. 2022 zasahovali profesionální i dobrovolní hasiči Libereckého kraje u požáru roubeného domu v Novém Boru, části Arnultovice. Při zásahu zemřel člen jednotky sboru dobrovolných hasičů Skalice u České Lípy. Během hašení požáru se na dobrovolného hasiče zřítila stropní konstrukce. Ostatní zasahující hasiči ho ze sutin vyprostili, okamžitě byla zahájena resuscitace, která byla neúspěšná. Ministr vnitra Vít Rakušan vyjádřil lítost nad ztrátou lidského života: „Upřímně mě mrzí, co se při požáru stalo a chtěl bych vyjádřit soustrast rodině a všem pozůstalým."

Na Záborčí v Malé Skále vzpomínali na rodáka armádního generála Aloise Lišku

V neděli 20. listopadu 2022 uplynulo 127 let od narození armádního generála Aloise Lišky. „Každý kámen, každý strom na Záborčí bych políbil, kdybych se tam mohl vrátit." Tuto tesklivou větu napsal armádní generál Alois Liška v dopise tři roky před svou smrtí svému příteli Ing. Vlčkovi. Dvakrát opustil svoji zemi, aby pomohl bojovat za vlast, za svobodu a za demokracii. Potřetí musel emigrovat, aby zachránil svůj život. Vzpomínky na rodáka Z Malé Skály - Záborčí armádního generála Aloise Lišku se zúčastnil hejtman Libereckého kraje pan Martin Půta. Poděkování patří i členům Roty Nazdar za přípravu i čestnou stráž u obelisku, příbuzným pana generála za občerstvení a každoroční možnost uskutečnění vzpomínkové akce. A samozřejmě všem, kteří přišli vzdát hold významnému rodákovi.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

V Nové Vsi nad Nisou se přetočil přes střechu a skončil s autem v potoce
Vánoční strom a betlém rozsvítili i v Loužnici
Zítřek se nekoná divadlo nezaplnil, nabídl ovšem intenzivní zážitek
Výstavu betlémů a pohlednic Jiřího Škopka pořádají v Hejnicích
Naučná stezka horského spolku provede ještědskými vápenci

Nejčtenější články

01.12.: Autobusová linka z Jablonce vede až na Maliník, vznikla tam otočka
02.12.: Na silnici z Kokonína do Pulečného řidiči jezdí po novém povrchu
01.12.: FOTO: Hvězdy nad Ještědem svítily podvanácté

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

VAMA - trezory a sejfy vám nabízí veškerý sortiment produktů pro ochranu vašich cenností

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace