Obrazem: Věnuj mobil a vyhraj výlet!

26.05.2012 23:33:49 | Autor: Vladimíra Dvořáková | Rubrika: Školství | Obce: Jablonec nad Nisou

Obrazem: Věnuj mobil a vyhraj výlet!

Téměř třiadvacet tisíc odevzdaných mobilních telefonů a 420 zúčastněných škol - to je celková bilance II. ročníku projektu Věnuj mobil a vyhraj výlet pro svou třídu, který vyhlásila v rámci projektu Recyklohraní společnost Asekol.

Partnerem tohoto ročníku je společnost T-Mobile, která pro vítězné školy zrealizuje výlety dle jejich vlastního výběru. Podívejte se na celou zprávu a zjistěte, kdo je vítězem!

Školy, které se do soutěže přihlásily, měly v průběhu I. pololetí letošního školního roku 2011/12 za úkol sebrat co nejvíce vysloužilých mobilních telefonů na jednoho žáka. Společnost Asekol vybrané telefony zkontroluje a funkční přístroje předá prostřednictvím sdružení Život dětem dětským domovům. Ostatní nefunkční telefony budou ekologicky recyklovány.

Těmto  zapojeným školám se podařilo sebrat více než jeden mobil na žáka a vítězem soutěže se stala Základní a Mateřská škola Javorník, kde 8 žáků odevzdalo celkem 43 mobilních telefonů, tedy v přepočtu 5,4 na jednoho žáka školy. Na 2. místě se s počtem 205 telefonů od 49 žáků (4,2 na jednoho žáka) umístila Základní škola Merklín a 3. místo obsadila Základní škola a mateřská škola Křetín, jejíchž 41 žáků odevzdalo 148 mobilů (3,6 na jednoho žáka).

Absolutně největší počet přístrojů pak odevzdali žáci Základní školy Arbesova ze Mšena a s 966 mobily se stali vítězi speciální kategorie.

Vítězným školám byly v měsíci dubnu slavnostně předány dárkové šeky na tiskové konferenci.

Gratulujeme vítězným školám a především děkujeme všem, kteří se odevzdáním svého již nepotřebného mobilního telefonu podíleli na výborných výsledcích II. ročníku tohoto projektu!

Na ZŠ Arbesova se nasbíralo 966 kusů nefunkčních mobilních telefonů a z toho jen žáci 6. tříd 629 kusů za tři měsíce. S nápadem věnovat svoji výhru přišly žákyně Veronika Jégrová, Andrea Bartoňová a největší sběračka Natálie Riedrová ze 6. A. Obě třídy se jejich nápadu chytly a souhlasily předat v pátek 25. května 2012 výherní šek dětem ze Speciální mateřské školy na Palackého ulici v Jablonci nad Nisou. Celou akci podpořil celý pedagogický sbor, včetně paní učitelky Šárky Coganové a ředitele Tomáše Saala. Všichni pedagogové byli velmi překvapeni, že v této majetnické době se najdou děti, které dokáží nemyslet pouze samy na sebe.

Sdílet s přáteli na facebooku

Diskutujte s námi

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 53 fotek)

 

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Kulturní aktivity v regionu letos podpoří kraj více než 2,5 milionem korun

Rozdělení dotačního programu nazvaného 7.1 Kulturní aktivity v Libereckém kraji pro rok 2024 odsouhlasilo na svém zasedání krajské zastupitelstvo. Žadatelé obdrží celkem 2.615.379 korun.„V letošním roce jsme měli původně v tomto dotačním programu dva miliony korun. Žadatelé připravili projekty ve dvojnásobné výši, proto jsme využili zbylých prostředků z nevyčerpané alokace minulých období a přidali jsme přes šest set tisíc, abychom mohli uspokojit více žadatelů," uvedla Květa Vinklátová, náměstkyně pro kulturu, památkovou péči a cestovní ruch Libereckého kraje.

Rok české hudby podpoří kraj téměř osmi sty tisíci korun

Téměř osm set tisíc korun věnuje Liberecký kraj na podporu české hudby: Děje se tak prostřednictvím speciálně zaměřeného dotačního programu 7.11 Rok české hudby. Celkem si pořadatelé kulturních akcí z oblasti klasické hudby rozdělí 769 015 korun. „Liberecký kraj se připojil tímto dotačním programem k oslavám české hudby, které Rok české hudby přináší. Jsem ráda, že v kraji vznikají kvalitní hudební projekty, které si podporu zaslouží a přinesou posluchačům a divákům radost a krásný kulturní zážitek," uvedla Květa Vinklátová, náměstkyně pro kulturu, památkovou péči a cestovní ruch Libereckého kraje.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Trojstrannou zahraniční spolupráci připomenou Slavnosti Trojzemí
Hořel dům v libereckém Starém Harcově. Hasiči zachránili dvě osoby
Slavíme Den Země
Obrazem: Sto zvířat rozeznělo zaplněnou sokolovnu ve Sklenařicích
Jablonecké muzeum připravuje jarní bižuterní kurz

Nejčtenější články

21.04.: Tak co vlastně ten tým umí?
20.04.: Kraj vybral firmu, která provede rekonstrukci Lidových sadů
21.04.: Obrazem: Liberečtí stolní tenisté postoupili do semifinále extraligy

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace