Obrazem: Věnuj mobil a vyhraj výlet!

26.05.2012 23:33:49 | Autor: Vladimíra Dvořáková | Rubrika: Školství | Obce: Jablonec nad Nisou

Obrazem: Věnuj mobil a vyhraj výlet!

Téměř třiadvacet tisíc odevzdaných mobilních telefonů a 420 zúčastněných škol - to je celková bilance II. ročníku projektu Věnuj mobil a vyhraj výlet pro svou třídu, který vyhlásila v rámci projektu Recyklohraní společnost Asekol.

Partnerem tohoto ročníku je společnost T-Mobile, která pro vítězné školy zrealizuje výlety dle jejich vlastního výběru. Podívejte se na celou zprávu a zjistěte, kdo je vítězem!

Školy, které se do soutěže přihlásily, měly v průběhu I. pololetí letošního školního roku 2011/12 za úkol sebrat co nejvíce vysloužilých mobilních telefonů na jednoho žáka. Společnost Asekol vybrané telefony zkontroluje a funkční přístroje předá prostřednictvím sdružení Život dětem dětským domovům. Ostatní nefunkční telefony budou ekologicky recyklovány.

Těmto  zapojeným školám se podařilo sebrat více než jeden mobil na žáka a vítězem soutěže se stala Základní a Mateřská škola Javorník, kde 8 žáků odevzdalo celkem 43 mobilních telefonů, tedy v přepočtu 5,4 na jednoho žáka školy. Na 2. místě se s počtem 205 telefonů od 49 žáků (4,2 na jednoho žáka) umístila Základní škola Merklín a 3. místo obsadila Základní škola a mateřská škola Křetín, jejíchž 41 žáků odevzdalo 148 mobilů (3,6 na jednoho žáka).

Absolutně největší počet přístrojů pak odevzdali žáci Základní školy Arbesova ze Mšena a s 966 mobily se stali vítězi speciální kategorie.

Vítězným školám byly v měsíci dubnu slavnostně předány dárkové šeky na tiskové konferenci.

Gratulujeme vítězným školám a především děkujeme všem, kteří se odevzdáním svého již nepotřebného mobilního telefonu podíleli na výborných výsledcích II. ročníku tohoto projektu!

Na ZŠ Arbesova se nasbíralo 966 kusů nefunkčních mobilních telefonů a z toho jen žáci 6. tříd 629 kusů za tři měsíce. S nápadem věnovat svoji výhru přišly žákyně Veronika Jégrová, Andrea Bartoňová a největší sběračka Natálie Riedrová ze 6. A. Obě třídy se jejich nápadu chytly a souhlasily předat v pátek 25. května 2012 výherní šek dětem ze Speciální mateřské školy na Palackého ulici v Jablonci nad Nisou. Celou akci podpořil celý pedagogický sbor, včetně paní učitelky Šárky Coganové a ředitele Tomáše Saala. Všichni pedagogové byli velmi překvapeni, že v této majetnické době se najdou děti, které dokáží nemyslet pouze samy na sebe.

Sdílet s přáteli na facebooku

Diskutujte s námi

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 53 fotek)

 

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Zdravý zoubek upozorňuje na prevenci zubního kazu

Světový den ústního zdraví připadá každoročně na 20. březen a je ve znamení osvěty na téma zásad ústní hygieny. V České republice se v rámci tohoto dne konají rozličné akce se zaměřením na orální zdraví. „Péče o chrup je důležitá a není radno ji podceňovat; nejčastějším onemocněním chrupu je zubní kaz, který se vyskytuje zhruba u tří milionů obyvatel republiky ročně. Proto je třeba začít s prevencí už u dětí v raném věku a šířit ji dál mezi rodiče, prarodiče i budoucí rodiče," uvedl Vladimír Richter, krajský radní pro resort zdravotnictví.

Na podporu udržitelného rozvoje území věnuje kraj 600 tisíc korun

Šest set tisíc korun. Takovou částkou Liberecký kraj podpoří z dotačního fondu naplňování zásad udržitelného rozvoje. Na svém zasedání to schválilo krajské zastupitelstvo. Peníze poputují ve prospěch místní Agendy 21. „Jde nám o popularizaci a propagaci konceptu udržitelného rozvoje, který chceme přenášet v konkrétních projektech do obcí, měst, mikroregionů, místních akčních skupin, podnikatelských subjektů i nestátních neziskových organizací v Libereckém kraji," uvedl Jiří Ulvr, radní pro resort hospodářského a regionálního rozvoje, evropských projektů, územního plánování a rozvoje venkova.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Policie hledá řidiče, který v Tanvaldě odjel z místa nehody
Petr Hapka a jeho potměšilí hosté zaplnili divadlo hudbou i emocemi
Nová Asociace euroregionů spojuje sousední země i jejich občany
Jaro v kraji: Parchanti na Bezdězu, koupel v pivu i lamy na ranči
Jednou jsi dole, jednou nahoře aneb pád a vzestup Vratislavické kyselky

Nejčtenější články

21.03.: Řidička přehlédla v Jablonci na přechodu přecházející chodkyni
20.03.: Hospoda cup 2023 vyhrál tým Chronos
22.03.: S třemi zákazy řízení a pod vlivem drog usedl v Jablonci za volant

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace