Obrazem: Svatoštěpánský koncert na Horním Tanvaldě

10.01.2022 19:16:38 | Autor: Daniela Šebestová | Rubrika: Kultura | Obce: Tanvald

Obrazem: Svatoštěpánský koncert na Horním Tanvaldě

Na svatého Štěpána se v kostele sv. Petra a Pavla na horním Tanvaldě uskutečnil benefiční koncert emeritního pěvce Luďka Veleho a sopranistky Adély Velové za doprovodu varhaníka Bohuslava Lédla. Program doplnil i nadějný student ZUŠ Tanvald - František Štěpán.

Koncert zahájil hlavní organizátor koncertu - Jan Žíla, který předal slovo paní doktorce Šebestové, předsedkyni spolku. Ta informovala o probíhající veřejné sbírce na opravy krovu tohoto kostela, také o nově vydaném CD, na kterém je záznam z letního benefičního koncertu Musicy (K)lasicy a Harmonie Tanvald.

Svatoštěpánský koncert v kostele sv. Petra a Pavla na Horním Tanvaldě<br />Autor: Petr Polák Slovo dostal také ing. Antoš - zhotovitel projektové dokumentace oprav krovu, který všem přítomným nastínil okolnosti vzniku kostela: „Kostel byl postaven původně jako barokní, poté se místní občané rozhodli, že kostel přestaví v klasicistním slohu. Místní občané jej postavili z vlastních prostředků. Kostel pro ně byl součástí jejich života - byli zde křtěni, oddáváni a nakonec zde byli i vypravováni na poslední cestu, aby pak byli uloženi na zdejším hřbitově... Bylo by smutné, kdybychom se naše generace nedokázala postarat o opravu kostela tak, abychom ho udrželi v dobrém technickém stavu..."

Ve druhé polovině koncertu vyzval Luděk Vele publikum ke zpěvu koled, takže si mohli všichni společně zazpívat koledy v kostele tak, jak se tradičně po Narození Páně konávalo. Kostelík byl během koncertu i chvíli po něm provizorně nasvícen reflektory, takže si mohli návštěvníci užít pohled na nasvícený kostel při cestě domů mrazivou nocí.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

V Tanvaldě oživili zájem o kostely, rok zakončí benefiční koncert
Betlémské světlo svítí i v kostele na Horním Tanvaldě
Spolek Zachraňme tanvaldské kostely informuje o novinkách

Diskutujte s námi

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 25 fotek)

 

Firmy v regionu Tanvald

SATO Tanvald, spol. s r.o. ( Stavebnictví , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Kraj podepsal s libereckou univerzitou memorandum o spolupráci

Spolupráce mezi Technickou univerzitou v Liberci a Libereckým krajem úspěšně pokračuje - nově i na poli sociální oblasti. Hlavními tématy memoranda, které dnes obě strany podepsaly, jsou zejména sociální začleňování, zaměstnanost, bydlení, vzdělávání, zdravotní péče či dluhová problematika. „Jsem nesmírně rád, že se spolupráce s Technickou univerzitou v Liberci rozšířila o další důležitá témata. Podpis memoranda zavazuje kraj společně s vysokou školou pracovat na zlepšení podmínek v sociální oblasti a naplňovat strategii sociálního začleňování na další roky," uvedl Petr Tulpa, náměstek hejtmana pro resort sociálních věcí.

V Jablonci připomenou Mezinárodní den obětí holokaustu

Primátor města Jablonec nad Nisou Jiří Čeřovský zve na slavnostní připomenutí Mezinárodního dne památky obětí holokaustu, které se uskuteční ve čtvrtek 27. ledna 2022 od 11 hodin u Památníku jablonecké synagogy (v parku na křižovatce ulic Jiráskova, Luční a U Muzea).


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Novou ředitelkou KHS Libereckého kraje je Jana Loosová
Na závěr jabloneckého soustředění ve Španělsku remíza s Vikingy
Krajští policisté se zaměřili na drogy a alkohol za volantem
Severočeské muzeum obnovuje plastiky sochaře Metznera
Hasiči zasahovali v Liberci po výbuchu v obydleném domě

Nejčtenější články

25.01.: Ztratila se kočka Jolie
25.01.: Cimrman v Jablonci zcela zaplnil kapacitu divadla
27.01.: Mladí běžkaři úspěšně reprezentovali na Českém poháru ve Vimperku

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Aktivní dovolená s CK TRIP.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace