Obrazem: Smržovská Mikulajda 2022

04.12.2022 12:15:35 | Autor: Antonín Bělonožník | Rubrika: Kultura | Obce: Smržovka

Obrazem: Smržovská Mikulajda 2022

Páteční podvečer na Smržovce byl ve znamení andělů, čertů a Mikuláše a především všech, kteří dorazili k Parkhotelu Smržovka, aby si užili opravdovou Mikulajdu.

Pořadatelé si zde totiž připravili velkolepou oslavu příchodu Mikuláše se svým doprovodem. Dříve než však dorazil na scénu, měly si přítomné děti možnost zasoutěžit v disciplínách, které pro ně připravili žáci zdejší ZŠ společně se svými pedagogy. 

Ještě než děti stihly projít všech devět soutěžních stanovišť, nastala opravdová tma a s ní i přišel čas  andělů a čertů. Ti nejmenší nejprve vystoupili přímo pod jevištěm, kde si stačili i zatancovat s přítomnými dětmi. Na samotnou scénu pak napochodoval společný Pekelný sbor čertů a andělů, kteří trochu po svém zazpívali vánoční koledy a písně z pohádky Anděl Páně.

Samozřejmě, že se děti dočkaly i vytouženého Mikuláše. Ten po krátkém přivítání sestoupil společně se svou družinou mezi ně a dlouho do večera s nimi rozmlouval. Snažil se totiž zjistit všechny informace o jejich počínání v průběhu celého roku. Nutno podotknout, že na Smržovce asi žijí samé hodné děti, protože Peklo z tohoto pátečního setkání vyšlo naprázdno! Žádného hříšníka si totiž čerti s sebou neodnesli. Což je určitě fajn. Krásné vánoční svátky všem!    

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Prosincové kulturní a společenské akce ve Smržovce

Diskutujte s námi

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 233 fotek)

 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

O dotace pro obce je zájem. Krajský seminář se přesune do většího sálu

Velký ohlas provází seminář na téma Jak pomocí dotací rozvíjet obec, který připravuje sekretariát Regionální stálé konference Libereckého kraje. Původně se měl konat v zastupitelském sále krajského úřadu, kvůli množství zájemců se jej pořadatelé však rozhodli přesunout do Krajské vědecké knihovny. Uskuteční se 1. února od 10 hodin ve velkém konferenčním sálu ve 2. patře.

Měření prachu v okolí Turów pokračují. Loni nedošlo k překročení limitů

Součástí vloni podepsané mezistátní dohody mezi Českou republikou a Polskem bylo i pravidelné měření koncentrací prachových částic PM10 na deseti vybraných bodech v okolí dolu Turów na území Polska. Z měření vyplývá, že hodnoty nepřekročily limity stanovené legislativou. „V rámci provedeného měření byly sledovány průměrné denní koncentrace prachových částic PM10, přičemž na každém bodě bylo 24hodinové měření provedeno opakovaně vždy ve 2 po sobě jdoucích dnech. Celé měření probíhalo na jednotlivých bodech postupně od 23. května do 12. června 2022. Dle výsledků provedeného měření se průměrné denní koncentrace prachových částic PM10 v blízkém okolí dolu Turów v době měření pohybovaly v rozmezí cca 9-43 μg/m3 a ve sledovaném období tak nebyla překročena hodnota stanovená legislativou pro denní imisní limit 50 μg/m3," uvedl Václav Židek, člen rady kraje pro resort životního prostředí a zemědělství.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Muži převáželi přes Harrachov kradená jízdní kola z Rakouska
Dlaskův statek v Dolánkách znovu ožije masopustním rejem
Středověká romantika aneb rytíř na nádvoří Severočeského muzea
Rada kraje schválila programy požární ochrany a prevence kriminality
Jenom poločas na Slavii nestačil

Nejčtenější články

29.01.: Policie hledá svědky dopravní nehody ve Smržovce
28.01.: Novým českým prezidentem bude příštích pět let Petr Pavel
28.01.: Zásadská pralyže 2023 opět proběhne na fotbalovém stadionu

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace