Obrazem: Setkání dobrovolníků Jablonecka

11.01.2012 19:42:10 | Autor: Vladimíra Dvořáková | Rubrika: Společnost | Obce: Jablonec nad Nisou

Obrazem: Setkání dobrovolníků Jablonecka

Pod záštitou starosty města Petra Beitla proběhlo ve středu 11. ledna ve Spolkovém domě setkání dobrovolníků Jablonecka.
 

Ve velkém sále Spolkového domu v Jablonci nad Nisou se sešla téměř šedesátka představitelů dobrovolníků Jablonecka se samosprávou města, zastoupenou místostarostou Petrem Tulpou a ředitelkou Centra sociálních služeb Naděždou Jozífkovou. Akci pořádal Oblastní spolek Českého červeného kříže, zastoupený jeho ředitelkou Kateřinou Havlovou.

Setkání se stalo pomyslným vyhodnocením minulého roku, který byl rozhodnutím Rady Evropské unie vyhlášen „Evropským rokem dobrovolných činností na podporu aktivního občanství“.

Čestným hostem se stala PhDr. Jiřina Šiklová, CSc., přední česká socioložka, která prosazovala myšlenky Pražského jara a stala se signatářkou Charty 77. S Klubem UNESCO spolupracuje v Kroměříži od roku 1992 při konferencích k lidským právům a dobrovolnictví.

Jiřina Šiklová diskutovala s přítomnými o ožehavých otázkách a problémech současnosti. Zaujal ji zájem a vstřícnost lidí, majících zájem o dobrovolnictví na Jablonecku a vyjádřila obdiv a podporu Oblastnímu spolku Červeného kříže při jeho aktivitách.

Sdílet s přáteli na facebooku

Diskutujte s námi

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 22 fotek)

 

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Čtvrtá výstava v Original Gallery ukáže obrazy Věry Kosové

Už čtvrtá výstava v Original Gallery v Semilech je nazvaná Síla lidskosti a přináší díla Věry Kosové. Vernisáž se koná v sobotu 24. února od 17 hodin za hudebního doprovodu Milli Janatkové. Podrobnosti na Našem Pojizeří

Z Fondu Turów podpoří výstavbu vodovodů v H. Vítkově a Václavicích

Vybudování nového vodovodu pro Horní Vítkov za přibližně 68 milionů korun a také pro obec Václavice za 172 milionů. To jsou dva projekty, které finančně podpoří Liberecký kraj z Fondu Turów. Začít by měly ještě letos a dokončeny budou v roce 2025. „Obě města - Chrastava a Hrádek nad Nisou - vloni podala na tyto projekty žádost o dotaci na Státní fond životního prostředí v rámci 44. výzvy Operačního programu Životní prostředí. Rozhodnutí ministerstva zatím neobdržela. Nicméně, nechceme otálet s výstavbou, a tak podpoříme oba projekty z Fondu Turów individuálními dotacemi," uvedl Václav Židek, radní pro resort životního prostředí a zemědělství.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Budoucnost výzkumného centra TOPTEC má reálné obrysy
Mysleme na svůj sluch. Tichý svět připomíná tři mezinárodní dny
Oceňovaná kapela VANUA2 zahraje v jabloneckém Klubu Na Rampě
Skitour v Harrachově láká na exligové fotbalisty, herce i dámskou jízdu
Odpočívadla, stojany, nabíječky. Kraj opět podpoří zázemí pro cyklisty

Nejčtenější články

21.02.: Z Liberce do Českého ráje vyjedou během sezony posilové spoje ČD
21.02.: Maloskalští volejbalisté se přibližují kvalifikaci o I. ligu
21.02.: Stav povrchů vozovek v regionu zlepší další rekonstrukce

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace