Obrazem: Setkání dobrovolníků Jablonecka

11.01.2012 19:42:10 | Autor: Vladimíra Dvořáková | Rubrika: Společnost | Obce: Jablonec nad Nisou

Obrazem: Setkání dobrovolníků Jablonecka

Pod záštitou starosty města Petra Beitla proběhlo ve středu 11. ledna ve Spolkovém domě setkání dobrovolníků Jablonecka.
 

Ve velkém sále Spolkového domu v Jablonci nad Nisou se sešla téměř šedesátka představitelů dobrovolníků Jablonecka se samosprávou města, zastoupenou místostarostou Petrem Tulpou a ředitelkou Centra sociálních služeb Naděždou Jozífkovou. Akci pořádal Oblastní spolek Českého červeného kříže, zastoupený jeho ředitelkou Kateřinou Havlovou.

Setkání se stalo pomyslným vyhodnocením minulého roku, který byl rozhodnutím Rady Evropské unie vyhlášen „Evropským rokem dobrovolných činností na podporu aktivního občanství“.

Čestným hostem se stala PhDr. Jiřina Šiklová, CSc., přední česká socioložka, která prosazovala myšlenky Pražského jara a stala se signatářkou Charty 77. S Klubem UNESCO spolupracuje v Kroměříži od roku 1992 při konferencích k lidským právům a dobrovolnictví.

Jiřina Šiklová diskutovala s přítomnými o ožehavých otázkách a problémech současnosti. Zaujal ji zájem a vstřícnost lidí, majících zájem o dobrovolnictví na Jablonecku a vyjádřila obdiv a podporu Oblastnímu spolku Červeného kříže při jeho aktivitách.

Sdílet s přáteli na facebooku

Diskutujte s námi

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 22 fotek)

 

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Zdravý zoubek upozorňuje na prevenci zubního kazu

Světový den ústního zdraví připadá každoročně na 20. březen a je ve znamení osvěty na téma zásad ústní hygieny. V České republice se v rámci tohoto dne konají rozličné akce se zaměřením na orální zdraví. „Péče o chrup je důležitá a není radno ji podceňovat; nejčastějším onemocněním chrupu je zubní kaz, který se vyskytuje zhruba u tří milionů obyvatel republiky ročně. Proto je třeba začít s prevencí už u dětí v raném věku a šířit ji dál mezi rodiče, prarodiče i budoucí rodiče," uvedl Vladimír Richter, krajský radní pro resort zdravotnictví.

Na podporu udržitelného rozvoje území věnuje kraj 600 tisíc korun

Šest set tisíc korun. Takovou částkou Liberecký kraj podpoří z dotačního fondu naplňování zásad udržitelného rozvoje. Na svém zasedání to schválilo krajské zastupitelstvo. Peníze poputují ve prospěch místní Agendy 21. „Jde nám o popularizaci a propagaci konceptu udržitelného rozvoje, který chceme přenášet v konkrétních projektech do obcí, měst, mikroregionů, místních akčních skupin, podnikatelských subjektů i nestátních neziskových organizací v Libereckém kraji," uvedl Jiří Ulvr, radní pro resort hospodářského a regionálního rozvoje, evropských projektů, územního plánování a rozvoje venkova.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Policie hledá řidiče, který v Tanvaldě odjel z místa nehody
Petr Hapka a jeho potměšilí hosté zaplnili divadlo hudbou i emocemi
Nová Asociace euroregionů spojuje sousední země i jejich občany
Jaro v kraji: Parchanti na Bezdězu, koupel v pivu i lamy na ranči
Jednou jsi dole, jednou nahoře aneb pád a vzestup Vratislavické kyselky

Nejčtenější články

21.03.: Řidička přehlédla v Jablonci na přechodu přecházející chodkyni
20.03.: Hospoda cup 2023 vyhrál tým Chronos
22.03.: S třemi zákazy řízení a pod vlivem drog usedl v Jablonci za volant

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace