Obrazem: Rozsvícení vánočního stromu na Příchovicích

02.12.2015 08:41:44 | Autor: Kateřina Hausová | Rubrika: Zprávy | Obce: Příchovice,Kořenov

Obrazem: Rozsvícení vánočního stromu na Příchovicích

V  neděli 29. listopadu 2015 se na příchovickém náměstíčku u kostela i za přítomnosti andělů již tradičně rozzářil vánoční strom.

I letos si přišli na své obyvatelé a přátelé Příchovic a okolí. Kdo přicházel první adventní neděli na zdejší náměstí u kostela Sv. Víta před 16 hodinou,  již z dálky mohl slyšet vábení živé muziky. Akci otevírala kapela Bukovjanka. Krátce po čtvrté hodině všechny přivítal místostarosta Kořenova Stanislav Pelc a poté následovala nejočekávanější událost podvečera – tradiční originální slet andělů z věže kostela.

Jakmile zazněl hlas trubky přímo z okna věže, děti přestaly s koulováním, dospělí na chvilku opustili stánky s občerstvením a všichni se přemístili k "místu doletu". Tam plynule dolétl anděl č.1 i anděl č.2. (jeden krásnější než druhý). Údiv a nadšení ve tvářích dětí i dospělých znásobila další atrakce -  od brány kostela se blížil průvod lidí v dobových kostýmech doprovázený živými zvířaty (koza od Zajíčků, telátko z Farmy Příchovice a nádherní koně od Karbanů). Průvod uzavíral zdejší pan farář Josef Kadlic  v doprovodu Tří králů. Pan farář dal požehnání stromečku a po krátkém proslovu se vánoční strom rozsvítil. Nastal čas navštívit živý Betlém (v roli Ježíška letos alternovala dvě miminka), u kterého atmosféru umocnily  zpíváním koled děti ze ZŠ Desná. Po celou dobu akce byl otevřený zdejší krásný kostel,většina zúčastněných tak využila možnost jej navštívit a v klidu rozjímat.

Rozsvícení vánočního stromu na Příchovicích<br />Autor: Kateřina Hausová Počasí bylo krásně zimní, bohatě padal sníh, příjemná byla možnost ohřát se u košů s ohněm či u stánků s horkými nápoji a občerstvením.  Mezitím Tři králové poctivě obcházeli debatující hloučky se svojí kasičkou. Do té nakonec vybrali úžasných 26 000 korun, které budou věnovány ZŠ a MŠ v Kořenově.

Akci, která si jako vždy zachovala komorní předvánoční atmosféru, pořádali Obecní úřad Kořenov, Ski areál U Čápa, Jizerky pro vás o.p.s., Křižovatka-centrum života mládeže, Sbor dobrovolných hasičů Příchovice a Spolek občanské sounáležitosti Zvony. Velké poděkování zaslouží také dobrovolníci z okolí.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Náměstí na Jablonecku o víkendu rozzáří vánoční stromy
Vánoční strom rozsvítí v Příchovicích na první adventní neděli
Na Příchovicích se rozzářil vánoční strom i kostel

Diskutujte s námi

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 82 fotek)

 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Čtvrtá výstava v Original Gallery ukáže obrazy Věry Kosové

Už čtvrtá výstava v Original Gallery v Semilech je nazvaná Síla lidskosti a přináší díla Věry Kosové. Vernisáž se koná v sobotu 24. února od 17 hodin za hudebního doprovodu Milli Janatkové. Podrobnosti na Našem Pojizeří

Z Fondu Turów podpoří výstavbu vodovodů v H. Vítkově a Václavicích

Vybudování nového vodovodu pro Horní Vítkov za přibližně 68 milionů korun a také pro obec Václavice za 172 milionů. To jsou dva projekty, které finančně podpoří Liberecký kraj z Fondu Turów. Začít by měly ještě letos a dokončeny budou v roce 2025. „Obě města - Chrastava a Hrádek nad Nisou - vloni podala na tyto projekty žádost o dotaci na Státní fond životního prostředí v rámci 44. výzvy Operačního programu Životní prostředí. Rozhodnutí ministerstva zatím neobdržela. Nicméně, nechceme otálet s výstavbou, a tak podpoříme oba projekty z Fondu Turów individuálními dotacemi," uvedl Václav Židek, radní pro resort životního prostředí a zemědělství.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Výhra v derby byla blízko, blizoučko
Budoucnost výzkumného centra TOPTEC má reálné obrysy
Mysleme na svůj sluch. Tichý svět připomíná tři mezinárodní dny
Oceňovaná kapela VANUA2 zahraje v jabloneckém Klubu Na Rampě
Skitour v Harrachově láká na exligové fotbalisty, herce i dámskou jízdu

Nejčtenější články

22.02.: Odpočívadla, stojany, nabíječky. Kraj opět podpoří zázemí pro cyklisty
22.02.: Skitour v Harrachově láká na exligové fotbalisty, herce i dámskou jízdu
22.02.: Na sociální služby v regionu míří od ministerstva více než miliarda

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace