Obrazem: Přivítání adventu v Lesoparku Na Sluneční v Příchovicích 2018

03.12.2018 07:54:59 | Autor: Eva Kráslová | Rubrika: Kultura | Obce: Příchovice

Obrazem: Přivítání adventu v Lesoparku Na Sluneční v Příchovicích 2018

V podvečer neděle 2. prosince 2018 byl v Lesoparku Na Sluneční v Příchovicích zahájen advent, čas očekávání a zázraků. Kdo chtěl, mohl se připojit k družině s anděly, která vycházela od sochy Panny Marie nad parkovištěm U Čápa, a za svitu lampiónků, svíček, cinkání zvonečků prošla svátečně pocukrovanou alejí až do lesoparku.

Tady už na přítomné čekaly stánky s teplým občerstvením, ale také živé jesličky. Nechyběl tu ani rozzářený stromeček vysazený dětmi z místní mateřské školy.

K atmosféře přicházejících svátků přispěl i místní pan farář Jozef Kadlic, který vřelým slovem zahájil celou akci, a přivítal na podiu zahaleném smrčím nejmenší děti z kořenovské mateřské školy. Ty vánočními písničkami a rozzářenýma očkama zahřívaly srdíčka přítomných, které příchovické počasí malinko studilo. S krásným vystoupením potěšili i žáci Základní umělecké školy z Tanvaldu.

Za úplné tmy putovalo do nebe několik desítek svítících balonků s tím nejtajnějším přáním. I tento rok byl příchovický advent dobročinný. Tentokrát mohli lidičky dobré vůle přispívat na 9letou Marušku z Tanvaldu, usměvavou, kamarádskou holčinu, jejíž dětství protnula nečekaně a zákeřně rakovina mízních uzlin.

Všem, kdo přišli a přispěli k dobré náladě i do andělské pokladničky malé Marušce děkují pořadatelé Spolek tanvaldsko-desenské mládeže Tandem Kryšpín a Areál U Čápa. Díky Vám všem se podařilo vybrat úctyhodnou částku přes 30 tisíc korun českých.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Náměstí na Jablonecku o víkendu opět rozzáří vánoční stromy

Diskutujte s námi

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 25 fotek)

 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

V Josefově Dole zvou na adventní setkání

Obec Josefův Důl, Huť Marie 1904, Infocentrum Josefův Důl zvou na adventní setkání - v neděli 3. prosince se uskuteční v areálu Huti Marie. V nabidce bude kromě občerstvení i adventní, vánoční zboží, drobné dárečky, kalendáře. Během akce vystoupí děti z místní ZŠ a MŠ.  Začátek advetního setkání je ve 14 hodin.

Utkání Jablonce s Teplicemi je kvůli sněhu odloženo

Nezpůsobilá hrací plocha při vydatném sněžení zapříčinila, že se utkání 17. kola Fortuna:Ligy na Střelnici mezi Jabloncem a Teplicemi neodehraje. O náhradním termínu se rozhodne později. Sněhová nadílka zasypala Střelnici také v týdnu před utkáním s Pardubicemi. „Vyhřívání hřiště je v provozu delší dobu, již před utkáním s Pardubicemi, ale největší komplikací před zápasem s Teplicemi je pokračující sněžení. Sníh tedy pomalu odtává, ale připadá další a další. Najet na hřiště s technikou nelze, protože horní vrstva je podmáčená," vysvětlil důvody odložení utkání mluvčí FK Jablonec Martin Bergman.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Charitativní Zumba maraton na Smržovce letos jubilejní a poslední
Jaké budou Vánoční řemeslnické trhy v Turnově 2023?
Cenu Ivana Dejmala převzala bioložka Anežka Bartošová
V Krkonoších byl smrtelně postřelen vlk s GPS obojkem
Krajská knihovna vydává básnickou znakoknihu

Nejčtenější články

05.12.: Pomerančový mítink mladých atletických nadějí se vydařil
06.12.: Střípky ze zahájení jabloneckého adventu
05.12.: V souboji druhého se třetím uspěli maloskalští volejbalisté

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace