Obrazem: Přivítání adventu v Lesoparku Na Sluneční v Příchovicích 2018

03.12.2018 07:54:59 | Autor: Eva Kráslová | Rubrika: Kultura | Obce: Příchovice

Obrazem: Přivítání adventu v Lesoparku Na Sluneční v Příchovicích 2018

V podvečer neděle 2. prosince 2018 byl v Lesoparku Na Sluneční v Příchovicích zahájen advent, čas očekávání a zázraků. Kdo chtěl, mohl se připojit k družině s anděly, která vycházela od sochy Panny Marie nad parkovištěm U Čápa, a za svitu lampiónků, svíček, cinkání zvonečků prošla svátečně pocukrovanou alejí až do lesoparku.

Tady už na přítomné čekaly stánky s teplým občerstvením, ale také živé jesličky. Nechyběl tu ani rozzářený stromeček vysazený dětmi z místní mateřské školy.

K atmosféře přicházejících svátků přispěl i místní pan farář Jozef Kadlic, který vřelým slovem zahájil celou akci, a přivítal na podiu zahaleném smrčím nejmenší děti z kořenovské mateřské školy. Ty vánočními písničkami a rozzářenýma očkama zahřívaly srdíčka přítomných, které příchovické počasí malinko studilo. S krásným vystoupením potěšili i žáci Základní umělecké školy z Tanvaldu.

Za úplné tmy putovalo do nebe několik desítek svítících balonků s tím nejtajnějším přáním. I tento rok byl příchovický advent dobročinný. Tentokrát mohli lidičky dobré vůle přispívat na 9letou Marušku z Tanvaldu, usměvavou, kamarádskou holčinu, jejíž dětství protnula nečekaně a zákeřně rakovina mízních uzlin.

Všem, kdo přišli a přispěli k dobré náladě i do andělské pokladničky malé Marušce děkují pořadatelé Spolek tanvaldsko-desenské mládeže Tandem Kryšpín a Areál U Čápa. Díky Vám všem se podařilo vybrat úctyhodnou částku přes 30 tisíc korun českých.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Náměstí na Jablonecku o víkendu opět rozzáří vánoční stromy

Diskutujte s námi

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 25 fotek)

 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Při zásahu u požáru v Novém Boru zemřel dobrovolný hasič

Od brzkých ranních hodin 30. 11. 2022 zasahovali profesionální i dobrovolní hasiči Libereckého kraje u požáru roubeného domu v Novém Boru, části Arnultovice. Při zásahu zemřel člen jednotky sboru dobrovolných hasičů Skalice u České Lípy. Během hašení požáru se na dobrovolného hasiče zřítila stropní konstrukce. Ostatní zasahující hasiči ho ze sutin vyprostili, okamžitě byla zahájena resuscitace, která byla neúspěšná. Ministr vnitra Vít Rakušan vyjádřil lítost nad ztrátou lidského života: „Upřímně mě mrzí, co se při požáru stalo a chtěl bych vyjádřit soustrast rodině a všem pozůstalým."

Na Záborčí v Malé Skále vzpomínali na rodáka armádního generála Aloise Lišku

V neděli 20. listopadu 2022 uplynulo 127 let od narození armádního generála Aloise Lišky. „Každý kámen, každý strom na Záborčí bych políbil, kdybych se tam mohl vrátit." Tuto tesklivou větu napsal armádní generál Alois Liška v dopise tři roky před svou smrtí svému příteli Ing. Vlčkovi. Dvakrát opustil svoji zemi, aby pomohl bojovat za vlast, za svobodu a za demokracii. Potřetí musel emigrovat, aby zachránil svůj život. Vzpomínky na rodáka Z Malé Skály - Záborčí armádního generála Aloise Lišku se zúčastnil hejtman Libereckého kraje pan Martin Půta. Poděkování patří i členům Roty Nazdar za přípravu i čestnou stráž u obelisku, příbuzným pana generála za občerstvení a každoroční možnost uskutečnění vzpomínkové akce. A samozřejmě všem, kteří přišli vzdát hold významnému rodákovi.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Smetanovo trio uchvátilo publikum
FOTO: Pomerančový mítink mládeže se vydařil
Obrazem: Smržovská Mikulajda 2022
V Harrachově ocenili sportovce do 21 let. Králem sezony Jiří Konvalinka
Modlitba za demokracii aneb Koncert sestavený z hudby Karla Kryla

Nejčtenější články

03.12.: V Nové Vsi nad Nisou se přetočil přes střechu a skončil s autem v potoce
04.12.: Obrazem: Smržovská Mikulajda 2022
02.12.: Na silnici z Kokonína do Pulečného řidiči jezdí po novém povrchu

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Dedra nabízí širokou řadu nářadí a příslušenství.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace