Obrazem: Peru - říše Inků

16.03.2012 15:45:13 | Autor: Vladimíra Dvořáková | Rubrika: Kultura | Obce: Jablonec nad Nisou

Obrazem: Peru - říše Inků

V jablonecké kavárně Floriánka ve Spolkovém domě vystavuje svoje fotografie pod názvem "Obrázky z Peru" Anna Nováková.

Anna Nováková je členkou fotoklubu Fomaklub Liberec. Fotografuje převážně barevně - přírodu, neobvyklé pohledy na architekturu a zajímavé detaily. Náměty nachází nejen na svých cestách za poznáváním různých zemí, ale i všude kolem sebe.

Její fotografie z cest po Kolumbii, Venezuele, Indii, Egyptě či Peru mohli návštěvníci spatřit na jejích několika autorských výstavách.

Peru - říše Inků, země památek, vysokých hor, rozlehlých pouští, hustých neprostupných pralesů. Po jeho návštěvě musí každého napadnout - také země neuvěřitelně pestrých barev. Přestože velká část lidí na venkově žije skromně z toho, co si sami vypěstují na svých políčcích a bydlí v jednoduchých malých domcích z nepálených cihel, je však možno v horách i vesničkách potkat lidi v krásně barevných krojích. Pestrobarevné velké ručně tkané šátky, ve kterých ženy nosí děti, obilí, trávu pro morčata, prostě co je potřeba, nádherné klobouky různých barev a tvarů, často s vyšíváním a korálky. Krásné barevné čapky s korálky nosí i muži a děti.

Fotografie pochází z pětitýdenní cesty po Peru v roce 2008, při které navštívila nejznámější místa jako Cusco, Machu Picchu, Ollantaytambo, Moray, jezero Titicaca se známými rákosovými ostrovy a vesnici pod Huarascaranem strženou lavinou v roce 1970. Během cesty měla možnost na vesnických tržištích, v horských vesnicích i   na ostrovech na jezeře Titicaca se setkávat s domorodci v nádherně barevných krojích. Štěstí jí přálo a zažila i několik slavností s přehlídkou mnoha opravdu krásných barevných krojů, slyšela tradiční  hudbu, viděla místní tance. Součástí cesty byl i trek k posvátné hoře Ausangate v oblasti Cordillera Vilcanota, slavnost Qoyllurrity a trek po Cordillera Huayhuash. Zakončením výpravy byla Národní rezervace Paracas na pobřeží Pacifiku, kde  pozorovala tuleně, tučňáky, pelikány, mořské racky, kormorány a tím se s Peru loučila.

Jablonecká kavárna Floriánka se nachází v centru Jablonce nad Nisou ve Spolkovém domě na ulici Emílie Floriánové. Malá, ale útulná kavárnička nabízí posezení v příjemném prostředí, k ochutnání je připraveno několik druhů kávy, čaje, domácích moučníků, mléčných koktejlů či dalších nápojů a lehkého občerstvení. Je zde také možnost využití internetu, pořádání menších oslav či výstav. Pracují zde převážně lidé se zdravotním postižením, ať již psychickým či fyzickým, mají však stejná práva i povinnosti jako zaměstnanci kdekoliv jinde. Kavárna je provozována o.s. Fokus Liberec, které se snaží poskytnout chráněná a tréninková pracovní místa lidem se znevýhodněním na trhu práce.

Výstavu Anny Novákové – „Obrázky z Peru“ je možné zhlédnout v kavárně Floriánka až do 13. června 2012.

  

 

 

Sdílet s přáteli na facebooku

Diskutujte s námi

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 25 fotek)

 

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Fotovoltaiku na střeše mají mít krajský úřad i jablonecké gymnázium

Snižování energetické náročnosti budov a alternativní zdroje energie propojují environmentální přístup s ekonomickým. Proto Liberecký kraj plánuje vybudovat na střechách některých budov fotovoltaiky (FVE). Na srpnovém jednání krajští radní schválili vyhlášení výběrového řízení na výstavbu FVE na střeše budovy D Krajského úřadu Libereckého kraje a také na objektu Gymnázia Dr. Antona Randy v Jablonci nad Nisou.

Výkopy na Šumavě

Kvůli pokládce optické sítě začnou dělníci od 4. září připravovat výkopy na sídlišti Šumava. Kopat se bude v chodnících ulic Jitřní, Vysoká, Pasecká, Spojovací, Křišťálová, Švédská, Na Šumavě, Březová, v Jabloneckých Pasekách. Částečně budou uzavřené komunikace tam, kde nebude možné sítě položit protlakem. Úplné uzavírky budou pouze krátkodobé, práce potrvají do 15. října.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Zahraniční štáb natáčí dokument o kynologovi Václavovi Vančurovi
V Tanvaldě se v září sportovalo
Výstavu o Novém Zélandu můžete navštívit na smržovském Zámečku
Světové filmové melodie omámily jablonecké divadlo
Týden knihoven 2023 s podtitulem Už jsme zpátky!

Nejčtenější články

25.09.: VIDEO: Ohlédnutí za Slavnostmi města Desná 2023
25.09.: Po devíti kolech Jablonec stále bez vítězství
24.09.: Město Jablonec bude pokračovat ve stavbě zázemí přehrady

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace