Obrazem: Peru - říše Inků

16.03.2012 15:45:13 | Autor: Vladimíra Dvořáková | Rubrika: Kultura | Obce: Jablonec nad Nisou

Obrazem: Peru - říše Inků

V jablonecké kavárně Floriánka ve Spolkovém domě vystavuje svoje fotografie pod názvem "Obrázky z Peru" Anna Nováková.

Anna Nováková je členkou fotoklubu Fomaklub Liberec. Fotografuje převážně barevně - přírodu, neobvyklé pohledy na architekturu a zajímavé detaily. Náměty nachází nejen na svých cestách za poznáváním různých zemí, ale i všude kolem sebe.

Její fotografie z cest po Kolumbii, Venezuele, Indii, Egyptě či Peru mohli návštěvníci spatřit na jejích několika autorských výstavách.

Peru - říše Inků, země památek, vysokých hor, rozlehlých pouští, hustých neprostupných pralesů. Po jeho návštěvě musí každého napadnout - také země neuvěřitelně pestrých barev. Přestože velká část lidí na venkově žije skromně z toho, co si sami vypěstují na svých políčcích a bydlí v jednoduchých malých domcích z nepálených cihel, je však možno v horách i vesničkách potkat lidi v krásně barevných krojích. Pestrobarevné velké ručně tkané šátky, ve kterých ženy nosí děti, obilí, trávu pro morčata, prostě co je potřeba, nádherné klobouky různých barev a tvarů, často s vyšíváním a korálky. Krásné barevné čapky s korálky nosí i muži a děti.

Fotografie pochází z pětitýdenní cesty po Peru v roce 2008, při které navštívila nejznámější místa jako Cusco, Machu Picchu, Ollantaytambo, Moray, jezero Titicaca se známými rákosovými ostrovy a vesnici pod Huarascaranem strženou lavinou v roce 1970. Během cesty měla možnost na vesnických tržištích, v horských vesnicích i   na ostrovech na jezeře Titicaca se setkávat s domorodci v nádherně barevných krojích. Štěstí jí přálo a zažila i několik slavností s přehlídkou mnoha opravdu krásných barevných krojů, slyšela tradiční  hudbu, viděla místní tance. Součástí cesty byl i trek k posvátné hoře Ausangate v oblasti Cordillera Vilcanota, slavnost Qoyllurrity a trek po Cordillera Huayhuash. Zakončením výpravy byla Národní rezervace Paracas na pobřeží Pacifiku, kde  pozorovala tuleně, tučňáky, pelikány, mořské racky, kormorány a tím se s Peru loučila.

Jablonecká kavárna Floriánka se nachází v centru Jablonce nad Nisou ve Spolkovém domě na ulici Emílie Floriánové. Malá, ale útulná kavárnička nabízí posezení v příjemném prostředí, k ochutnání je připraveno několik druhů kávy, čaje, domácích moučníků, mléčných koktejlů či dalších nápojů a lehkého občerstvení. Je zde také možnost využití internetu, pořádání menších oslav či výstav. Pracují zde převážně lidé se zdravotním postižením, ať již psychickým či fyzickým, mají však stejná práva i povinnosti jako zaměstnanci kdekoliv jinde. Kavárna je provozována o.s. Fokus Liberec, které se snaží poskytnout chráněná a tréninková pracovní místa lidem se znevýhodněním na trhu práce.

Výstavu Anny Novákové – „Obrázky z Peru“ je možné zhlédnout v kavárně Floriánka až do 13. června 2012.

  

 

 

Sdílet s přáteli na facebooku

Diskutujte s námi

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 25 fotek)

 

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Dočasné zrušení zastávky u Staré Osady

Kvůli rekonstrukci křižovatky ulic Československé armády a Stará Osada (u firmy Atrea) a autobusové zastávky bude v době od 1. dubna do 31. května dočasně zrušená autobusová zastávka Rýnovice, křižovatka ve směru na Lukášov a Liberec. Linky MHD č. 104 (směr Lukášov) a č. 107 (směr Kunratice, Mšenská) budou využívat zastávku Rýnovice, Belgická umístěnou před okružní křižovatkou v Belgické ulici.

Jablonec uzavře strategii MA21

Statutární město Jablonec nad Nisou podepíše Deklaraci k podpoře udržitelného rozvoje prostřednictvím místní Agendy 21. V procesu byl postupně schválený odpovědný politik, kterým je náměstkyně pro životní prostředí a strategii Lenka Opočenská, koordinátor, skupiny, nyní následuje deklarace. Postup při zavádění MA21 jako metody kvality je striktně definovaný kritérii a ukazateli schválenými pracovní skupinou MA21 při Radě vlády pro udržitelný rozvoj v dokumentu Kritéria MA21 a Pravidla hodnocení. „Během termínu realizace se zavazujeme dosáhnout úrovně kategorie D, a to dle předpokladu do září 2023, a následně kategorie C. Za tuto dobu musíme splnit 11 kritérií," vysvětlila náměstkyně Opočenská.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Jarní Lužické hory vybízí k procházkám, výletům i pití piva
Program Městské knihovny Jablonec nad Nisou v dubnu
Do jara vstoupily i týmy v I.B třídě východ
Hrady a zámky zahajují 1. dubna návštěvnickou sezonu
Kino Jas Járy Cimrmana Tanvald v dubnu

Nejčtenější články

31.03.: Velikonoce v Jablonci se konají od 30. března do 10. dubna
31.03.: Velikonoce v Krásné jsou přichystány na 1. dubna
30.03.: Volejbalistky o víkendu bojují o vítězství v I. lize žen

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace