Obrazem: Na Příchovicích zavzpomínali na Václava Kotka

20.08.2020 12:00:38 | Autor: Eva Kráslová | Rubrika: Společnost | Obce: Příchovice

Obrazem: Na Příchovicích zavzpomínali na Václava Kotka

Na počest loni zesnulého herce a manažera Divadla Járy Cimrmana Václava Kotka byla ve středu 19. srpna 2020 slavnostně zahájena vzpomínková expozice.

Navštívit ji můžete v areálu u Čápa na Příchovicích v kiosku Severní pól, kde ji sestavila paní Martina Tesařová z vlastní sbírky Václava Kotka, který byl mimo jiné i vášnivým sběratelem exponátů připomínajících českého génia Járu Cimrmana. Sbírku věnovala paní Alena Kotková a Vojta Kotek areálu U Čápa, který se o ni rozdělil s Miinimuzeem Na Mlatě.

Pozvání na tuto akci přijala i paní Alena Kotková, která přiznala, že chápe, proč se zde manželovi tolik líbilo a proč se sem rád vracel. Předala pozdrav od Vojty Kotka, kterému okolnosti nedovolily dorazit.

Účastníci této vzpomínkové akce si připomněli první setkání s Vaškem Kotkem a počátky spolupráce s městy a obcemi na Tanvaldsku. Emeritní starosta pan Petr Polák pohovořil s Lídou Abrahamovou o vzniku Spanilé jízdy Cyklostezkou Járy Cimrmana a o dalších počinech v Liptákově a okolí. Na první cestu do Prahy za Václavem Kotkem zavzpomínal místostarosta Kořenova Stanislav Pelc. Majitelé Minimuzea Na Mlatě manželé Pohlovi rozveselili přítomné historkou z návštěvy Divadla J.C.

Václav Kotek zanechal v našem kraji nesmazatelnou cimrmanovu stopu a povídání o něm zakončil organizátor akce Vlasta Plecháč se slovy „dobře se s Vaškem povídalo a plánovalo a vždycky dodržel slovo i termín. Je mi moc líto, že Vašek už nedorazí". 

Sdílet s přáteli na facebooku

Diskutujte s námi

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 77 fotek)

 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

V Josefově Dole zvou na adventní setkání

Obec Josefův Důl, Huť Marie 1904, Infocentrum Josefův Důl zvou na adventní setkání - v neděli 3. prosince se uskuteční v areálu Huti Marie. V nabidce bude kromě občerstvení i adventní, vánoční zboží, drobné dárečky, kalendáře. Během akce vystoupí děti z místní ZŠ a MŠ.  Začátek advetního setkání je ve 14 hodin.

Utkání Jablonce s Teplicemi je kvůli sněhu odloženo

Nezpůsobilá hrací plocha při vydatném sněžení zapříčinila, že se utkání 17. kola Fortuna:Ligy na Střelnici mezi Jabloncem a Teplicemi neodehraje. O náhradním termínu se rozhodne později. Sněhová nadílka zasypala Střelnici také v týdnu před utkáním s Pardubicemi. „Vyhřívání hřiště je v provozu delší dobu, již před utkáním s Pardubicemi, ale největší komplikací před zápasem s Teplicemi je pokračující sněžení. Sníh tedy pomalu odtává, ale připadá další a další. Najet na hřiště s technikou nelze, protože horní vrstva je podmáčená," vysvětlil důvody odložení utkání mluvčí FK Jablonec Martin Bergman.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Na konci roku skončí provoz Infopointu Ukrajina
Smržovské kulturní a zábavné akce v prosinci
Adventní a vánoční Valdštejn začíná
Hasiči opět odstraňovali spadané stromy
Semafory v Hasičské ulici v Jablonci zůstanou ještě týden

Nejčtenější články

01.12.: Obrazem: Tanvaldský pavouk 2023
02.12.: Hasiči opět odstraňovali spadané stromy
01.12.: Semafory v Hasičské ulici v Jablonci zůstanou ještě týden

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace