Obrazem: Na Příchovicích zavzpomínali na Václava Kotka

20.08.2020 12:00:38 | Autor: Eva Kráslová | Rubrika: Společnost | Obce: Příchovice

Obrazem: Na Příchovicích zavzpomínali na Václava Kotka

Na počest loni zesnulého herce a manažera Divadla Járy Cimrmana Václava Kotka byla ve středu 19. srpna 2020 slavnostně zahájena vzpomínková expozice.

Navštívit ji můžete v areálu u Čápa na Příchovicích v kiosku Severní pól, kde ji sestavila paní Martina Tesařová z vlastní sbírky Václava Kotka, který byl mimo jiné i vášnivým sběratelem exponátů připomínajících českého génia Járu Cimrmana. Sbírku věnovala paní Alena Kotková a Vojta Kotek areálu U Čápa, který se o ni rozdělil s Miinimuzeem Na Mlatě.

Pozvání na tuto akci přijala i paní Alena Kotková, která přiznala, že chápe, proč se zde manželovi tolik líbilo a proč se sem rád vracel. Předala pozdrav od Vojty Kotka, kterému okolnosti nedovolily dorazit.

Účastníci této vzpomínkové akce si připomněli první setkání s Vaškem Kotkem a počátky spolupráce s městy a obcemi na Tanvaldsku. Emeritní starosta pan Petr Polák pohovořil s Lídou Abrahamovou o vzniku Spanilé jízdy Cyklostezkou Járy Cimrmana a o dalších počinech v Liptákově a okolí. Na první cestu do Prahy za Václavem Kotkem zavzpomínal místostarosta Kořenova Stanislav Pelc. Majitelé Minimuzea Na Mlatě manželé Pohlovi rozveselili přítomné historkou z návštěvy Divadla J.C.

Václav Kotek zanechal v našem kraji nesmazatelnou cimrmanovu stopu a povídání o něm zakončil organizátor akce Vlasta Plecháč se slovy „dobře se s Vaškem povídalo a plánovalo a vždycky dodržel slovo i termín. Je mi moc líto, že Vašek už nedorazí". 

Sdílet s přáteli na facebooku

Diskutujte s námi

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 77 fotek)

 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Josef Šimek v krajském zastupitelstvu za zesnulého Josefa Horinku

Složením slibu na zasedání zastupitelstva se stal oficiálně novým krajským zastupitelem současný starosta Lomnice nad Popelkou Josef Šimek za Starosty pro Liberecký kraj. Šimek nahradil zesnulého starostu Hrádku nad Nisou Josefa Horinku.

Jablonečtí radní schválili smlouvu o cyklobusech

Statutární město Jablonec nad Nisou a Liberecký kraj uzavřou smlouvu o zajištění dopravní obslužnosti týkající se provozu cyklobusů. Smlouva platí od 27. dubna do 29. září 2024. Jde o tradiční smlouvu, jejímž předmětem je stanovení pravidel spolupráce při zajišťování dopravní obslužnosti Libereckého kraje prostřednictvím provozu cyklobusů. „Jablonec nad Nisou zaplatí za tuto službu v daném časovém období necelých 160 tisíc Kč," řekl Pavel Kozák, vedoucí odboru technického jabloneckého magistrátu. Na základě této smlouvy Liberecký kraje zajistí dle schválených jízdních řádů provoz spojů linky č. 530 395 Liberec - Bedřichov - Jablonec n. N. - Turnov a linky č. 530 795 Jablonec n. N. - Bedřichov - Tanvald - Kořenov, Jizerka.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Firma Brex podala návrh na insolvenci. Má zakázky za půl miliardy
Od soboty 1. června platí nová opatření pro linky č. 101, 105 a 113
Krajská dotace je určená na revitalizaci dopravního hřiště
Jablonec hospodařil v roce 2023 s přebytkem
V našem kraji proběhne Cvičení Zdroje 2024

Nejčtenější články

25.05.: Po střetu s autem v Jablonci cyklista zemřel
25.05.: Nabitý víkend atletů LIAZU Jablonec
25.05.: Běžci LIAZU na Kladně v osobních rekordech

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace