Obrazem: Muzejní noc s motýlem

19.05.2012 12:02:00 | Autor: Vladimíra Dvořáková | Rubrika: Kultura | Obce: Jablonec nad Nisou

Obrazem: Muzejní noc s motýlem

Na netradiční noční prohlídku prostor Muzea skla a bižuterie v Jablonci nad Nisou pod názvem "Muzejní noc s motýlem" mohli přijít všichni zájemci v pátek 18. května 2012.

Návštěvníci, kteří v pátek 18. května 2012 zavítali na noční prohlídku Muzea skla a bižuterie v Jablonci nad Nisou se mohli nechat unést swingem na motýlích křídlech a dopřát si prohlídku muzea s dětskými průvodci v duchu dvacátých a třicátých let 20. století.

Letošní Muzejní noc se konala již posedmé a byla inspirována právě probíhající výstavou INGRID - víc než jen značka. Slavná kolekce skleněných výrobků značky Ingrid se těšila své největší slávě ve 30. letech minulého století a jedním z jejích symbolů je právě motýl. Proto se aranžmá muzejní noci neslo v duchu tohoto období a značky. Atmosféru navodily kostýmy dětských průvodců i swingové melodie v podání hudební skupiny Aurora JaSBand. Nočním muzeem návštěvníky ve třech po sobě jdoucích komentovaných prohlídkách tentokrát provedli žáci Základní školy Liberecká z Jablonce nad Nisou.

Po celou muzejní noc pokračovalo ve vestibulu muzea za podpory a pomoci pracovnic muzea pod vedením své ředitelky Milady Valečkové navlékání korálků v rámci akce KORÁLKIÁDA, kterou pořádá internetový portál www.potvor.cz. Návštěvníci se také mohli díky spolupráci muzea a opavského sdružení Kafira na chvíli vžít do role zrakově postižených a navlékat korálky s neprůhlednými brýlemi za pomoci asistenta, vyzkoušet si brýle simulující různé vady zraku, kompenzační pomůcky pro slabozraké a nebo si zkusit napsat vzkaz v Braillově písmu.

Vydařená akce probíhala za finanční podpory magistrátu města v rámci projektu Jablonec nad Nisou. 

Sdílet s přáteli na facebooku

Diskutujte s námi

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 64 fotek)

 

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Zdravý zoubek upozorňuje na prevenci zubního kazu

Světový den ústního zdraví připadá každoročně na 20. březen a je ve znamení osvěty na téma zásad ústní hygieny. V České republice se v rámci tohoto dne konají rozličné akce se zaměřením na orální zdraví. „Péče o chrup je důležitá a není radno ji podceňovat; nejčastějším onemocněním chrupu je zubní kaz, který se vyskytuje zhruba u tří milionů obyvatel republiky ročně. Proto je třeba začít s prevencí už u dětí v raném věku a šířit ji dál mezi rodiče, prarodiče i budoucí rodiče," uvedl Vladimír Richter, krajský radní pro resort zdravotnictví.

Na podporu udržitelného rozvoje území věnuje kraj 600 tisíc korun

Šest set tisíc korun. Takovou částkou Liberecký kraj podpoří z dotačního fondu naplňování zásad udržitelného rozvoje. Na svém zasedání to schválilo krajské zastupitelstvo. Peníze poputují ve prospěch místní Agendy 21. „Jde nám o popularizaci a propagaci konceptu udržitelného rozvoje, který chceme přenášet v konkrétních projektech do obcí, měst, mikroregionů, místních akčních skupin, podnikatelských subjektů i nestátních neziskových organizací v Libereckém kraji," uvedl Jiří Ulvr, radní pro resort hospodářského a regionálního rozvoje, evropských projektů, územního plánování a rozvoje venkova.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Petr Hapka a jeho potměšilí hosté zaplnili divadlo hudbou i emocemi
Nová Asociace euroregionů spojuje sousední země i jejich občany
Jaro v kraji: Parchanti na Bezdězu, koupel v pivu i lamy na ranči
Jednou jsi dole, jednou nahoře aneb pád a vzestup Vratislavické kyselky
S třemi zákazy řízení a pod vlivem drog usedl v Jablonci za volant

Nejčtenější články

21.03.: Řidička přehlédla v Jablonci na přechodu přecházející chodkyni
20.03.: Hospoda cup 2023 vyhrál tým Chronos
22.03.: S třemi zákazy řízení a pod vlivem drog usedl v Jablonci za volant

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace