Obrazem: Mezinárodní folklorní festival

16.06.2012 16:46:34 | Autor: Vladimíra Dvořáková | Rubrika: Kultura | Obce: Jablonec nad Nisou

Obrazem: Mezinárodní folklorní festival

Na Letní scéně Eurocentra v Jablonci nad Nisou proběhl v pátek 15. června třetí ročník Mezinárodního folklorního festivalu Česko-polské setkání 2012.

Jednou ze součástí česko-polského projektu je Mezinárodní folklorní festival. V jeho průběhu mají diváci možnost nahlédnout do překvapujících odlišností a bohatství zvyků a tradic obou zemí a zároveň ochutnat atmosféru jedinečného výletu k vlastním historickým kořenům.  Festival se bude opakovat každý rok v červnu v Jablonci nad Nisou a v polské Jelení Hoře. První ročník se uskutečnil v roce 2010.

Dopoledne se na Letní scéně divákům představily regionální pěvecké a taneční soubory. Po oficiálním odpoledním zahájení proběhl  bohatý kulturní program, na kterém vystoupily: Dětský folklorní soubor Malá Nisanka I. A II., Jeleniogórzanie, Dětský folklorní soubor Jizerka, Jarzebina, Dětský folklorní soubor Malá Nisanka III. A IV., Folklorní soubor Šafrán, Folklorní soubor Jizera, Cisowianki a Folklorní soubor Nisanka.

Doprovodnou součástí 3. ročníku Mezinárodního folklorního festivalu Česko-polské setkání 2012 byl Farmářský den. Ekocentrum k této příležitosti připravilo pro návštěvníky festivalu ukázky tradičních řemesel – např. vlněná dílna – česání vlny, předení na kolovrátku, sluchové pexeso plodin, bylinky a bylinkové čaje, včely, jak se žije na statku, mletí obilí a jeho poznávání, poznávání zeleniny. Bonusem pak byla živá zvířata jako králík, kuřata či koza.

3. ročník Mezinárodního festivalu Česko-polské setkání 2012 pořádalo Eurocentrum Jablonec nad Nisou, město Jablonec nad Nisou a Dom Kultury Muflon Jelenia Góra – Sobieszów.

 

Sdílet s přáteli na facebooku

Diskutujte s námi

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 134 fotek)

 

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Zdravý zoubek upozorňuje na prevenci zubního kazu

Světový den ústního zdraví připadá každoročně na 20. březen a je ve znamení osvěty na téma zásad ústní hygieny. V České republice se v rámci tohoto dne konají rozličné akce se zaměřením na orální zdraví. „Péče o chrup je důležitá a není radno ji podceňovat; nejčastějším onemocněním chrupu je zubní kaz, který se vyskytuje zhruba u tří milionů obyvatel republiky ročně. Proto je třeba začít s prevencí už u dětí v raném věku a šířit ji dál mezi rodiče, prarodiče i budoucí rodiče," uvedl Vladimír Richter, krajský radní pro resort zdravotnictví.

Na podporu udržitelného rozvoje území věnuje kraj 600 tisíc korun

Šest set tisíc korun. Takovou částkou Liberecký kraj podpoří z dotačního fondu naplňování zásad udržitelného rozvoje. Na svém zasedání to schválilo krajské zastupitelstvo. Peníze poputují ve prospěch místní Agendy 21. „Jde nám o popularizaci a propagaci konceptu udržitelného rozvoje, který chceme přenášet v konkrétních projektech do obcí, měst, mikroregionů, místních akčních skupin, podnikatelských subjektů i nestátních neziskových organizací v Libereckém kraji," uvedl Jiří Ulvr, radní pro resort hospodářského a regionálního rozvoje, evropských projektů, územního plánování a rozvoje venkova.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Policie hledá řidiče, který v Tanvaldě odjel z místa nehody
Petr Hapka a jeho potměšilí hosté zaplnili divadlo hudbou i emocemi
Nová Asociace euroregionů spojuje sousední země i jejich občany
Jaro v kraji: Parchanti na Bezdězu, koupel v pivu i lamy na ranči
Jednou jsi dole, jednou nahoře aneb pád a vzestup Vratislavické kyselky

Nejčtenější články

21.03.: Řidička přehlédla v Jablonci na přechodu přecházející chodkyni
20.03.: Hospoda cup 2023 vyhrál tým Chronos
22.03.: S třemi zákazy řízení a pod vlivem drog usedl v Jablonci za volant

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace