Obrazem: Hydroplány nad přehradou

20.05.2012 09:59:26 | Autor: Vladimíra Dvořáková | Rubrika: Volný čas | Obce: Jablonec nad Nisou

Obrazem: Hydroplány nad přehradou

Jablonecký klub leteckých modelářů uspořádal v sobotu  19. května soutěž Jablonecké hydroplány. 

Jablonecký klub leteckých modelářů má dlouholetou tradici. Po roce 1990 a zrušení SVAZARMU nastala určitá stagnace a modeláři se věnovali své činnosti každý po svém. Až do roku 1996, kdy byl klub  zaregistrován pod novým názvem RCMC Jablonec nad Nisou u nově vzniklého Svazu modelářů ČR.

V současné době má  klub 20 členů registrovaných a jednoho čestného člena. Činnost modelářů se zaměřuje na modely letadel, vrtulníků a jiných létajících předmětů. Klub využívá ke své činnosti dvě travnaté plochy určené pro modely letadel a to v obci Milíře a v obci Loučná u Janova nad Nisou. Obě tyto plochy jsou pravidelně sekány a udržovány ke spokojenosti modelářů z Jablonce a Janova, ale i z okolí. Další disciplínou, které se věnují někteří členové klubu, jsou hydroplány. Každoročně pořádá klub dvě soutěže Jabloneckých hydroplánů a to ve dvou kategoriích, polomakety a hydroplány volné. Volné modely - létá se  s jakýmkoli modelem letadla, který splňuje bezpečnostní pravidla a při soutěži se boduje pouze letový program. Modely maket - model letadla, který je shodný s předlohou. Tento model je při soutěži bodován jak v letovém programu, tak se boduje i shodnost se vzorem.

Při létání na jablonecké přehradě jsou jistá omezení. Létá se zásadně s modely osazenými pouze elektromotory.  Zásady létání s modely letadel se řídí vydaným doplňkem X předpisu L2 - létání s bezpilotními prostředky.

Modeláři létají v krásném prostředí jablonecké přehrady, která je v části regionu Mšeno. Jablonecká přehrada je největší městskou vodní plochou ve Střední Evropě. Přehrada slouží k rekreaci a tak jí mohou letečtí modeláři naplno využívat mimo letní sezonu a létat pouze s elektrohydroplány. 

 Sdílet s přáteli na facebooku

Diskutujte s námi

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 58 fotek)

 

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Zdravý zoubek upozorňuje na prevenci zubního kazu

Světový den ústního zdraví připadá každoročně na 20. březen a je ve znamení osvěty na téma zásad ústní hygieny. V České republice se v rámci tohoto dne konají rozličné akce se zaměřením na orální zdraví. „Péče o chrup je důležitá a není radno ji podceňovat; nejčastějším onemocněním chrupu je zubní kaz, který se vyskytuje zhruba u tří milionů obyvatel republiky ročně. Proto je třeba začít s prevencí už u dětí v raném věku a šířit ji dál mezi rodiče, prarodiče i budoucí rodiče," uvedl Vladimír Richter, krajský radní pro resort zdravotnictví.

Na podporu udržitelného rozvoje území věnuje kraj 600 tisíc korun

Šest set tisíc korun. Takovou částkou Liberecký kraj podpoří z dotačního fondu naplňování zásad udržitelného rozvoje. Na svém zasedání to schválilo krajské zastupitelstvo. Peníze poputují ve prospěch místní Agendy 21. „Jde nám o popularizaci a propagaci konceptu udržitelného rozvoje, který chceme přenášet v konkrétních projektech do obcí, měst, mikroregionů, místních akčních skupin, podnikatelských subjektů i nestátních neziskových organizací v Libereckém kraji," uvedl Jiří Ulvr, radní pro resort hospodářského a regionálního rozvoje, evropských projektů, územního plánování a rozvoje venkova.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Policie hledá řidiče, který v Tanvaldě odjel z místa nehody
Petr Hapka a jeho potměšilí hosté zaplnili divadlo hudbou i emocemi
Nová Asociace euroregionů spojuje sousední země i jejich občany
Jaro v kraji: Parchanti na Bezdězu, koupel v pivu i lamy na ranči
Jednou jsi dole, jednou nahoře aneb pád a vzestup Vratislavické kyselky

Nejčtenější články

21.03.: Řidička přehlédla v Jablonci na přechodu přecházející chodkyni
20.03.: Hospoda cup 2023 vyhrál tým Chronos
22.03.: S třemi zákazy řízení a pod vlivem drog usedl v Jablonci za volant

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace