Obrazem: Diamantová svatba manželů Homolových

29.09.2011 19:41:35 | Autor: Miroslav Gorčík | Rubrika: Společnost | Obce: Velké Hamry

Obrazem: Diamantová svatba manželů Homolových

V Domově důchodců ve Velkých Hamrech oslavili ve čtvrtek 29. září 2011 manželé Homolovi 60. výročí svatby. K diamantové svatbě jim přišel popřát krajský radní pro sociální věci Pavel Petráček.

Libuše Homolová (81) s Františkem Homolou (87) vzpomínali na své začátky. "Byli dny dobré, ale i špatné, ale jak se říká „co bůh spojí, to nikdo nerozváže!. Prošli jsme vším možným, ale nejdůležitější, je v našem manželství tolerance," zavzpomínala Libuše Homolová a pokračovala: "Seznámili jsme se na Mikulášské zábavě v hotelu Praha v Jablonci nad Nisou. Nejdřív jsme si z toho dělali legraci, že se vezmeme a dopadlo to, jak to dopadlo. Jsme již 60 let spolu."

Slova manželky potvrdil František Homola. "Choť je šikovný, psal a recitoval básně, hrál loutkové divadlo pro děti, ale jak byl nějaký svátek, třeba MDŽ nebo ples, tak slavil třeba i měsíc a já byla doma sama. A to je ta tolerance, protože kdyby nebyla, neslavíme dnes diamantovou svatbu," dodala s úsměvem.

Libuše a František Homolovi vstoupili do manželství 29. 9. 1951 v Jablonci nad Nisou. Od dubna loňského roku nyní žijí v DD ve Velkých Hamrech. Libuše Homolová pracovala jako dělnice, úřednice a telefonní spojovatelka, František Homola jako kontrolor a soustružník.

„Paní Libuše má velkou zálibu v pletení, vyšívání a šití, její výrobky v našem zařízení všichni znají. Pravidelně je vystavujeme na různých akcích pořádaných v DD nebo na krajských velikonočních nebo vánočních výstavách," prozradila ředitelka Domova důchodců Jitka Semencová s tím, že František Homola byl výborný muzikant - hrál na housle a harmoniku.

Sdílet s přáteli na facebooku

Diskutujte s námi

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 28 fotek)

 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

V Jilemnici začali se stavbou sněhové sochy hraběte Harracha

V Jilemnici začali se stavbou sněhové sochy hraběte HarrachaNa jilemnickém náměstí začala v pondělí 6. února vznikat sněhová socha. Tentokrát ale nikoli tradičního Krakonoše, ale protože rok 2023 je vyhlášen Národním památkovým ústavem rokem hraběcího rodu Harrachů, tak letos bude mít sněhová socha podobu hraběte Harracha. Socha má být hotová již ve středu 8. února. Více fotografií

Kraj pomáhá příspěvkovkám při zadávání veřejných zakázek

Vyhledat veřejné zakázky téměř všech příspěvkových organizací Libereckého kraje lze na profilu zadavatele. Nedávno se tam přidala i liberecká zoo, kterou kraj vloni převzal do své správy. Kraj svým příspěvkovým organizacím při administraci veřejných zakázek výrazně pomáhá. „Liberecký kraj i jeho příspěvkové organizace postupují při zadávání veřejných zakázek dle Směrnice Rady Libereckého kraje č. 1/2021 k zadávání veřejných zakázek. Směrnice určuje postupy zejména u menších veřejných zakázek, které jsou od 200 000 korun bez DPH uveřejňovány na profilu zadavatele. Na tomto místě je možné vyhledat i veřejné zakázky téměř všech 87 příspěvkových organizací, které kraj zřizuje. Jedná se o střední školy, domovy důchodců nebo muzea. Dodavatelé tak naleznou informace o veřejných zakázkách na jednom místě," uvedl Zbyněk Miklík, náměstek hejtmana pro resort ekonomiky, majetku, investic, veřejných zakázek a informatiky.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Nový jablonecký dopravce vrší jednu poruchu za druhou
V Tanvaldě zvou na představení Než přijde doktor
Mladá řidička přehlédla v Jablonci seniora na přechodu pro chodce
Obrazem: Sportovec roku Jablonecka 2022
Od 13. února uzavřou ve Svijanech most přes železniční trať

Nejčtenější články

07.02.: Hořelo opět v bývalé nádražní budově v Jablonci
05.02.: V Kokoníně hořelo osobní auto
05.02.: Obrazem: Zásadská pralyže 2023

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace