Obrazem: Den Země v Tyršových sadech

28.04.2011 15:50:06 | Autor: Vladimíra Dvořáková | Rubrika: Společnost | Obce: Jablonec nad Nisou

Obrazem: Den Země v Tyršových sadech

Den Země probíhal ve čtvrtek 28. dubna v Tyršových sadech v Jablonci nad Nisou.

Organizátoři připravili pro účastníky svátku tvořivé dílničky, lesní stezku s úkoly, malování na obličej, pohybové a vědomostní aktivity, jízdu na koni, výstavu Tonda-obal. Děti si mohly pochovat či pohladit zvířátka z chovatelské a herpetologické stanice, napsat nebo nakreslit svůj vzkaz naší Zemi a mnoho dalšího.

Akci uspořádal Dům dětí a mládeže Vikýř za finanční podpory města Jablonec nad Nisou. Akce se konala ve spolupráci s Ústavem pro hospodářskou úpravu lesů (ÚHÚL), Střediskem ekologické výchovy Český ráj, Informačním a kulturním centrem v Jablonci, společností EKO-KOM, Střední umělecko-průmyslovou školou v Jablonci  a  ZOO Liberec.

Den Země připadá na 22. dubna. Historie tohoto dne sahá do roku 1969. První Den Země byl slaven v San Francisku. Cílem bylo recyklovat odpadky a hledat obnovitelné zdroje energie.

V roce 1990 se k Americe připojil i zbytek světa a 22. duben se stal Mezinárodním Dnem Země. Dnes slaví Den Země víc jak miliarda lidí ve 175 státech světa. Den Země se tak stal největším svátkem, který slaví lidé společně na celé planetě.

 

Sdílet s přáteli na facebooku

Diskutujte s námi

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 41 fotek)

 

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

V Josefově Dole zvou na adventní setkání

Obec Josefův Důl, Huť Marie 1904, Infocentrum Josefův Důl zvou na adventní setkání - v neděli 3. prosince se uskuteční v areálu Huti Marie. V nabidce bude kromě občerstvení i adventní, vánoční zboží, drobné dárečky, kalendáře. Během akce vystoupí děti z místní ZŠ a MŠ.  Začátek advetního setkání je ve 14 hodin.

Utkání Jablonce s Teplicemi je kvůli sněhu odloženo

Nezpůsobilá hrací plocha při vydatném sněžení zapříčinila, že se utkání 17. kola Fortuna:Ligy na Střelnici mezi Jabloncem a Teplicemi neodehraje. O náhradním termínu se rozhodne později. Sněhová nadílka zasypala Střelnici také v týdnu před utkáním s Pardubicemi. „Vyhřívání hřiště je v provozu delší dobu, již před utkáním s Pardubicemi, ale největší komplikací před zápasem s Teplicemi je pokračující sněžení. Sníh tedy pomalu odtává, ale připadá další a další. Najet na hřiště s technikou nelze, protože horní vrstva je podmáčená," vysvětlil důvody odložení utkání mluvčí FK Jablonec Martin Bergman.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Již 26. ročník soutěže Zlatý erb o nejlepší webové stránky se blíží
Na konci roku skončí provoz Infopointu Ukrajina
Smržovské kulturní a zábavné akce v prosinci
Adventní a vánoční Valdštejn začíná
Hasiči opět odstraňovali spadané stromy

Nejčtenější články

01.12.: Obrazem: Tanvaldský pavouk 2023
01.12.: Semafory v Hasičské ulici v Jablonci zůstanou ještě týden
02.12.: Hasiči opět odstraňovali spadané stromy

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace